DOLAR %
EURO %
ALTIN 789,330,43
BITCOIN 564007-0,01%
İstanbul
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

15 TEMMUZ FOTOĞRAF SERGİSİ VE KAYMAKAM DALLI’NIN ANMA MESAJI

15 TEMMUZ FOTOĞRAF SERGİSİ VE KAYMAKAM DALLI’NIN ANMA MESAJI

ABONE OL
Şubat 28, 2021 16:44
15 TEMMUZ FOTOĞRAF SERGİSİ VE KAYMAKAM DALLI’NIN ANMA MESAJI
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

15 TEMMUZ FOTOĞRAF SERGİSİ VE KAYMAKAM DALLI’NIN ANMA MESAJI
Maltepe’de 15 Temmuz Sergisi
Maltepe Kaymakamlığı tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle bu kara günü hatırlatmak amacıyla sergi açıldı

blank

15 Temmuz hain darbe girişiminde çekilen fotoğraf kareleri Maltepe’de acılan sergide sergilendi. 15 Temmuz’da yaşananların unutulmaması için Maltepe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan sergi ile ilgili olarak Kaymakam Meftun Dallı şöyle dedi: “15Temmuz hain darbe girişimini bir kere daha bütün hıyanet, şeamet ve fecaatiyle hatırlamak ve hatırlatmak için hazırladığımız program çerçevesinde, Kaymakamlığımız girişinde, 15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi’ni açtık.” Dallı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu ile birlikte açılışını yaptığı sergide her fotoğrafın hikayesi hakkında da bilgi aldı.

Kaymakamımız Meftun Dallı’nın “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü” Mesajı
Kaymakam Dallı, mesajında:
”15 Temmuz gecesi demokratik yapımız, anayasal düzenimiz, parlamenter sistemimiz, milli bütünlüğümüz, iç barışımız alçakça, ahlaksızca ve vicdansızca saldırıya maruz kalmıştır. 15 Temmuz gecesi milletimizi istedikleri zaman istedikleri şekilde hizaya sokacağına inanan hainler, amaçlarına ulaşmak için fiili saldırılarından birisini daha gerçekleştirdiler. Hain ve alçak saldırıların ilk saatlerinden itibaren sokaklara inerek demokrasisine sahip çıkan milletimiz, bütün dünyaya demokrasiye olan inancını bir kez daha ilan etmiş, kendisi üzerinde oynanacak oyunları yine kendi azim ve kararlılığıyla yok edeceğini göstermiştir.

Bu darbe girişimi milletimize, meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza karşı yapılmış olup milletimiz, ülkeyi bölmek isteyen hainlere tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır.

15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Üzerine âdeta yağmur gibi yağan kurşunlara ve bombalara karşı göğsünü siper eden, yurdun her köşesinde bu direnişe büyük bir kahramanlık ve cesaret örneğiyle sahip çıkan milletimiz; birliğimizin, beraberliğimizin daima güçlü kalacağını, topraklarımızda huzurun ve inancın asla tükenmeyeceğini tüm Dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.
Adeta yeniden dirilişin simgesi olan 15 Temmuz’da sergilenen tavır, varlığımıza kast etmeye çalışan tüm terör örgütlerine karşı mücadelemizin daimâ aynı şuurla devam edeceğini kanıtlamıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün dördüncü yıl dönümünde vatanı, milleti, devleti ve tüm mukaddesatı uğruna canlarını feda eden başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere tüm Şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi ve bu mücadeleye destek veren sivil, asker, polis tüm vatandaşlarımızı şükranla ve minnetle anıyorum’’ dedi.
14 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP