DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 483483-11,86%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

3 Aralık Engelliler Günü Etkinliği

3 Aralık Engelliler Günü Etkinliği

ABONE OL
Aralık 4, 2019 15:11
3 Aralık Engelliler Günü Etkinliği
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1903 Karakartallar Derneği, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bir etkinlik düzenledi. Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe engelli çocuklar ile aileleri, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Umut Treni Derneği Başkanı Burhanettin Güler katıldı. Sihirbaz, palyaço ve Karagöz-Hacivat gösterilerinin yer aldığı etkinlikte Ahmet Nur Çebi ve Kemal Çebi çocuklara hediyeler verdi. Umut Treni Derneği Başkanı Burhanettin Güler bütün çocuklara bot ve mont dağıttı.

blank

1903 Karakartallar Derneği Başkanı Cengiz Sarıkaya’ya bu anlamlı etkinlikten dolayı, Umut treni Derneği başkanı Burhanettin Gülere desteklerinden dolayı teşekkür etti. Birçok yardımlaşma konusunda ilişkilerinin gelişerek devam etiğini belirterek, her türlü yardımlaşmayla birçok ihtiyaç sahiplerine yardım için dayanışmanın artarak devam edeceğini söyledi.

blank

Umut Treni Dernek başkanı Burhanettin Güler ise, Cengiz Sarıkaya’ya toplumsal duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, karşılıklı yardımlaşmanın toplumda paylaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneğini verdiklerini ifade etti. Herkes bir engelli adayıdır ve önemli olan engelliler gününü yılda bir kutlamak değil, engelleri ortadan kaldırmak amacıyla çalıştıklarını ve bu konuda tüm kamu ve yerel yönetimleri duyarlı olmaya çağırdı, Dernek gönüllülerinin bu konuda çalıştığının altını çizdi.

blank

Engelli kardeşlerimiz için gönüllülerimizden Almanya Köln Gelincik başkanı İlkay Arseven tarafından temin edilen bot ve mont desteği için, onlara da teşekkür ettiğini söyledi.

blank

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş’ın derneklerinin sivil toplum organizasyonları konusunda çok hassas olduğunu söyleyerek, “Cengiz başkanıma da çok teşekkür ediyorum. Cengiz beyin bu hususlarda yaptığı önemli hizmetler var. Ayrıca belediye başkanımız Kemal başkanın da burada olması beni çok mutlu etti. Onun da katkı verdiğini gördük. Çocuklarımızı mutlu ettiysek ne mutlu bize.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ise şöyle konuştu: “Çok anlamlı bir günde bu etkinliği yapıp farkındalık oluşturdukları için kendilerini tebrik ediyorum. Başkanımızın da bu kadar işinin gücünün arasında buraya gelmesi çok anlamlı. Herkese çok teşekkür ediyorum.  Bu etkinlik için destek olan dernek başkanlarımızı da ayrıca tebrik ediyorum. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, bütün engelleri ancak birlikte aşabileceklerini belirterek, “Gerçek olan tek engel, insanların oluşturduğu engellerdir ve bu engelleri ancak ve ancak birlikte kaldırabiliriz. Birlikte yaşama kültürü ile her bireyin sosyal hayata dâhil olup, güvenle sokaklarda, parklarda gezebildiği bir Küçükçekmece neden olmasın?” dedi.

blank

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP