DOLAR 13,54340.07%
EURO 15,37460.33%
ALTIN 794,490,66
BITCOIN 5711361,25%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

18:11

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Avşa’da Atatürk Kaidesinin Kaldırılmasına Büyük Tepki

Avşa’da Atatürk Kaidesinin Kaldırılmasına Büyük Tepki

ABONE OL
Aralık 13, 2019 16:37
Avşa’da Atatürk Kaidesinin Kaldırılmasına Büyük Tepki
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balıkesir İli Marmara İlçesine bağlı Avşa adasında bulunan ve Atatürk heykelini de barındıran kaidenin sessiz sedasız kaldırılması üzerine  Avşa sakinlerinden büyük tepki geldi.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan  Avşa adası Liman alanında yer alan Atatürk kaidesinin Marmara İlçesi  Kasım Belediye Meclisi toplantısında 6 evet 3 muhalif oyla  yerinden kaldırılması kararlaştırıldığı öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak   CHP Marmara İlçe Başkanı Nevzat Başkan’dan alınan bilgiye göre İlçe meclisinde oy çokluğuyla alınan kararda kaidenin tamir ve bakım için yerinden kaldırılma bahanesi ileri sürüldüğünü  ifade ederken Avşa adası sakinlerinden Turizmci Ömür Altınel , Marmara Belediye Başkanının uzun yıllardan beri Atatürk ün bulunduğu kaideyi kaldırmak için özellikle uğraştığını yaklaşık 20 yıldan bu yana adaya gelen misafirlerin hayranlıkla izlediği Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir sanat eseri konumundaki rölyeflerle süslü kaidenin gerçekte yok edilmek istendiğini  maksat bakım ise yerinde de pekala yapılabileceğini  buna rağmen Avşa’ya hizmet yerine inat için  gereksiz israf peşinde koştuğunu dile getirdi. 

CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar büyük tepkilere yol açan söz konusu gelişmenin kabul edilemeyeceğini ve konunun yakından takip edileceğini ifade etti. Gelişmeler az sonra…

13-12-2019/ MEHMETLEVENTOĞLU/BANDIRMA GERÇEK

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP