DOLAR 13,59660.47%
EURO 15,42730.66%
ALTIN 795,040,72
BITCOIN 5753741,41%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

18:11

AKŞAM'A KALAN SÜRE

BELEDİYE MECLİS ÜYENİZE NEDEN KANUNSUZ İHALE VERDİNİZ KILIÇDAROĞLU?

ABONE OL
Şubat 28, 2021 15:32
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Kanunlara, Yasalara, Anayasaya Uyamayı Siz Bir Tek İkltidardan Mı Bekliyorsunuz!’
Sayın muhterem KÖP (Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu beyefendi; dikta ile Maltepe’ye belediye başkanı yaptığınız prenslerinizden bay Ali Kılıç’ın cevap vermediği şaibelere TEK kişilik irade ile Maltepe’ye atamanızın ve bizzati genel başkanı olmanız münasebetiyle sorumluluğunuzun ve en son Afyon da Türkiye halkına duyurduğunuz ‘7 MADDELİK İLKELERİNİZ’ gereğince sizin cevap verenizi talep ediyor ve bekliyoruz.

blank

KÖP’lü (eski CHP) Maltepe belediyesi evde engelli ve yaşlı insanlar için ‘Evde kuaförlük Hizmeti’ adı altında bir çalışma başlatmıştı. Maltepe belediyesinin yaptığı bu hizmete ilişkin çeşitli iddialar ve şaibeler üzerine ŞEFFAF olacağız HALKA HESAP VEREN vereceğiz diyerek 2019 da Maltepe halkından oy devşirip belediye kazandığınız Maltepe de ki prensiniz bay Ali Kılıç ‘a resmi başvuru ile sorular yönelttik. Her zaman ki gibi muhterem şeffah ve hesap veren belediyeniz bu sorulara cevap vermedi.

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİNE BELEDİYEDEN AYLIK 150 BİN LİRA HARÇLIK
Bu projeyi bay Ali Kılıç’a sunan ilçe esnaflarından Turan Ateş.
Muhterem prensiniz bay Ali Kılıç Türkan Saylan Kültür Merkezin de belediye meclis üyesi Erkan Dinçel ve Avrupa’da ki dostluklarını Maltepe’ye de taşıdıkları Baki Düzgün’ün kız kardeşi Saniye (Nazlı) Düzgün isimli iki kişiyi de katarak ‘Evde kuaförlük Hizmeti’ projesini her birine aylık 50 bin lira olmak üzere Maltepe halkına aylık toplam maliyeti 150 bin liraya bu 3 kişiye ihale ediyor.

BELEDİYE KANUNUNA GÖRE YASAK AMA!
Her ne kadar TC: Devleti kanunlarında belediye görevlileri, yönetici ve çalışanları belediye ve iştiraklari ile iş ilişkisi içinde olmaları, ticaret yapmaları yasaklanmış da olsa; bu kanun başkalarını bağlaya bilir ama eski CHP’li yeni KÖP’lü Maltepe belediyesini hele ki prensiniz, hemşehriniz ve bir iddiaya göre akrabalık ilişkinizin olduğu Ali Kılıç’ı bağlamıyor değil mi sayın KÖP genel başkanı Kılıçdaroğlu.

İTE O KANUN MADDESİ:
”5393 Sayılı Belediye Kanunu: Başkan ve meclis üyelerinin yükümlülükleri MADDE 28. — Belediye başkanı görevi süresince ve görevinin sona ermesinden itibaren iki yıl süreyle, meclis üyeleri ise görevleri süresince ve görevlerinin sona ermesinden itibaren bir yıl süreyle, belediye ve bağlı kuruluşlarına karşı doğrudan doğruya veya dolaylı olarak taahhüde giremez, komisyonculuk ve temsilcilik yapamaz.”

SİZ NE YAPTINIZ PEKİ SAYIN KÖP GENEL BAŞKANI!
Açık Kanun maddesine rağmen kanunu çiğneyerek yandaşlarınıza halkın vergilerini dağıttınız, belediyeler şahsı mülkiyetiniz gibi arpalık dağıttınız. Jala kalkıp iktidar partisine ‘KANUNLARI, YASALARI ÇİĞNEMEYİN, ANAYASAYI ÇİĞNEMEYİN” diye saf halka demogoji yapıyorsunuz.
Önce kendiniz bu kanunlara, Yasalara, Anayasaya uymayı neden denemiyorsunuz?
Bu gün küçücük bir belediyede bu kanunsuzlukları icra ederken yarın hasbel keder ülkeyi yönettiğinizde kimbilir hangi kanunsuzluklara imza atacaksınız!

KILIÇDAROĞLU’NUN İLKELER MASALI
26 Temmuz 2019 da Afyon da topladığı belediye başkanlarına uymaları gereken kurallar diye 7 maddelik manifesto açıklamıştı.
Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanları için sıraladığı 7 ilke ise şöyle;
1 – Yönettiğiniz belediyede hemşerilerinizi inançları, kimlikleri ya da yaşam tarzları itibariyle ötekileştirmeyiniz. Tüm vatandaşları kucaklayınız…
2 – Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil, halk için üretiniz. Sizi, bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız.
3 – Fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapınız. Yatırımlarınızda bu mahallelere öncelik veriniz… Hizmet programınızda özellikle engelli – dezavantajlı gruplar ve kadınlar lehine irade ortaya koyunuz…
4 – Yoksullara yardım yaparken insan onurunu koruyunuz, ailenin ya da kişinin yoksulluğunu asla teşhir etmeyiniz. Yani halkçılığın temel ilkelerinden olan “sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” anlayışına uygun davranınız…
5 – Harcamalarınızı, yatırımlarınızı mali disiplin içerisinde planlayınız. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete veriniz. Bütçe kullanımlarınızla ilgili olarak belli aralıklarla belde sakinlerini ve kamuoyunu bilgilendiriniz. Bu aynı zamanda “israfla mücadele” demektir. Hiç kimse unutmasın “kul hakkı” halkçılığın temel ilkelerinden biridir…
6 – Yönetici atamalarında liyakat esasına mutlaka uyunuz. Partizanca uygulamalardan kesinlikle kaçınınız. Halkçılığın bir diğer temel ilkesi olan “işi ehline verme” kuralını, her atamada göz önünde bulundurunuz. Kamu yararına uygun olması şartıyla sizden önce başlatılmış projeleri sürdürünüz…
7 – Belediyeyi “adaletle” yönetiniz… Hakkı, hukuku ve adaleti her ortamda savununuz ve gereğini yapınız. Belediye çalışanlarının özlük haklarını eksiksiz koruyunuz, kimsenin işiyle ve aşıyla uğraşmayınız. Böylece size oy vermeyenlerin dahi size saygı duymasını sağlarsınız…

PRENSİNİZ ALİ KILIÇ’TAN ALINAMAYAN BU SORULARIN CEVAPLARINI SADECE MALTEPE HALKINA DEĞİL; TÜM TÜRKİYE KAMUOYUNA VERECEK MİSİNİZ SAYIN KILIÇDAROĞLU!!!

-Bu süreç zarfında bu güne kadar Turan Ateş, Erkan Dinçel ve Saniye Düzgün’e ne kadar ödeme yaptınız?
-Ödemelerin Düzgün ve Dinçel tarafından kurulmuş bir şirket üzerinden yapıldığı iddia ediliyor; Erkan Dinçel ve Saniye Düzgün’e hak edişleri ne şekilde ödediniz?

-Bu ödemeleri bir bankanın tek şubesinde Belediye tarafından açılmış ve geçtiğimiz aylarda apar topar kapatılan 22 adet Banka hesabı üzerinden mi yapıldı?
-Erkan Dinçel ve Saniye Düzgün halen belediyede aktif görevlerde mi?
-Belediye meclis üyesi Erkan Dinçel’e belediye üzerinden ticaret yaptırıp çıkar sağlamak KANUNA aykırı olduğu açık, Kanun takmadığınız ise aşikar; peki etik ve ahlak kurallarına uygun buluyor musunuz?
-Belediye ile ticari ilişki içinde olan ve Maltepe belediye başkanlığı tarafından çıkar sağlanan başka meclis üyeleri ve belediye çalışanları var mı?
10 Eylül 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Bay Ali Kılıç ve Belediyesi Bu Sorulara Cevap Vermedi

http://ozgurifade.com.tr/maltepe-belediyesinin-engelli-ve-yaslilara-evde-kuafor-hizmetinde-saibe/

Bay Kılıçdaroğlu’nun Muhataplığında ki Diğer Sorular

http://ozgurifade.com.tr/sayin-kilicdaroglu-nedir-bu-22-adet-banka-hesabi/
http://ozgurifade.com.tr/kac-adet-halk-kart-dagittiniz-sayin-kilicdaroglu/
http://ozgurifade.com.tr/akp-satinca-kotu-kop-satinca-iyi-nasil-bir-dunya-bu-kilicdaroglu/

HALK KART YALANLARI BELGESİYLE ORTAYA ÇIKTI

http://ozgurifade.com.tr/kilicdaroglu-ve-prensi-ali-kilicin-buyuk-yalani-ortaya-cikti/

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP