DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 496862-10,14%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

GÜLSUYU VE GÜLENSU MAHALLELERİ ‘ARTIK YETER’

ABONE OL
Şubat 28, 2021 15:31
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İki Mahalle STK’ları Ortak Deklarasyon Yayımladı
Büyük Uyanış Başladı Gülsuyu ve Gülensu Mahallelerimizde Faaliyette Bulunan STK’ların Mahallede Yanlış Giden Kentsel Dönüşüm Sürecine Dair Ortak Deklarasyon Açıklaması.

blank

Maltepe’de ki iki mahalle STK’ları ortak deklarasyon yayımlayarak mahallelerde söz HALKIN dedi. Konuya ilişkin GÜLDAM tarafından sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi.

”İmar planları hazırlık çalışmalarında mahallenin diline tercüman olacak, Mahallenin istek ve taleplerinin sözcüsü olacak mahalle toplantılarında ortaya çıkmış olan 16 maddelik talepler listesinin takipçisi olacak iddialarıyla yola çıkan gönüllü insanlardan oluşmuş mahalle meclisi olarak tanımlayabileceğimiz grup yaklaşık 20 aydır aldığı görevleri yerine getirmemektedir.
Mahallelinin hak ve menfaatlerini koruma iddiasındayken adeta Maltepe belediyesinin ikna heyeti gibi davranmaktadır. Planın olumsuz yanlarına bir itiraz dilekçesi verme cesaretini bile gösterememiştir.
Son iki yılda yapılmış sadece birkaç büyük toplantıda itirazlarını dile getiren, soru soran, insanların yanında olmak yerine sessizliğe bürünerek planın tüm olumsuzluklarına adeta onay vermişlerdir.
Mahallenin korunması adına açılan davaya bırakın destek vermeyi “insanların tapu alma hakkın yok ediyorsunuz” diyerek planın tüm olumsuzluklarını gizlemeye çalışmışlardır.
Tüm bu yapılanlar ağır aksak da olsa çalışan Mahalle meclisinin tüm inandırıcılığını , samimiyetini yok etmiş , özünden koparmış Belediye yönetimi ile kapalı kapılar ardında, mahalleye kapalı bir süreç işleterek Mahalle meclisini kirletmiştir .
Tamda bu sebepten dolayı Mahalle meclisi kendi kendini lağvetmiştir.
Mahallenin sağlıklı bilgilendirilmesi amacı ile gelen tüm toplantı taleplerini yok saymıştır.
Yukarıda paylaştığımız dört sayfalık deklarasyon bu yaşanan süreci Mahallemize ve İstanbul kamuoyuna duyurmak amacı ile kaleme alınmış, olumlu bulan mahallenin dernekleri tarafından imzalanmıştır.
Yöneticiler karşısında düğme iliklemeyen ,dürüst, çıkar ve menfaat ilişkilerine bulaşmamış ve mahallenin anayasası olarak kabul gören on altı maddelik talepler listesinin takipçisi, olacak ve aynı zamanda mahallenin bütününü kapsayacak, geniş ,çoğulcu bir mahalle meclisini inşa etmek için var gücümüzle çalışıyoruz .
Meseleye duyarlı tüm komşularımızla Gerçek bir MAHALLE MECLİSİ için yan yana yürümek istiyoruz. GÜLDAM”
26 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

İşte yayımlanan Deklarasyon:

blank
blank
blank
blank

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP