DOLAR %
EURO %
ALTIN 789,91-0,67
BITCOIN 5839620,09%
İstanbul

AZ BULUTLU

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İmamoğlu’ndan ‘kayak tatili’ eleştirilerine yanıt

İmamoğlu’ndan ‘kayak tatili’ eleştirilerine yanıt

ABONE OL
Ocak 30, 2020 06:58
İmamoğlu’ndan ‘kayak tatili’ eleştirilerine yanıt
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Elazığ depreminin ardından ailesiyle kayak tatili yaptığı için eleştirilere maruz kalmıştı. Konu hakkında konuşan İmamoğlu, “Yani ben işte mış gibi yapıp, İstanbul’da olup bir de eğlenceye katılmadım. Mış gibi yapıp, İstanbul’da olup, bir yerde bir açılış yapıp, orda müzik programı yaptırmadım. Çocuklarımla üç gün vakit geçirdim” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Deprem varken tatile gitmek doğru mu? sorusuna “Ben klasik bir siyasetçi değilim, yeni nesil siyaset tarzına sahibim” yanıtını verdi.

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi’ye konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kayak tatili eleştirilerini yanıtladı.

CHP’li Ekrem İmamoğlu “Siyaseti kutsamıyorum. Ben kimseyi aldatmıyorum. Yeni nesil siyaset yapıyorum. Kimse benden klasik siyasi tavırlar beklemesin” dedi.

CHP’li İmamoğlu’nun bu sözleri, HABERTÜRK TV’de dün gece konuşan Barış Yarkadaş’ın sözlerini akıllara getirdi. Yarkadaş, Habertürk’te “İmamoğlu, kayak tatili eleştirilerini değerlendirirken ‘Ben alışılageldik bir siyasetçi değilim, toplum buna alışacak’ yanıtını veriyor” demiş, Yarkadaş’ın sözleri sosyal medyada günün konusu haline gelmişti.

İmamoğlu, Hürriyet’e yaptığı uzun açıklamada da benzer ifadeleri kullandı.

İmamoğlu’nun açıklamasının bir kısmı şöyle:

“Tekrar ifade edeyim, biz burada bir eğlence, kutlama yapmıyoruz. Ben çocuklarımla baş başa bir an yaşıyorum. Bu da bir insanın kutsalıdır, samimiyetidir, dürüstlüğüdür. Yani algı yönetmemektir, algıyla uğraşmamaktır, siyaseti böyle büyük bir kutsalmış gibi yaşamının ana merkezine oturtmamaktır. Bu kadar farklı, bu kadar yeni nesil bir siyasetten bahsediyorum. Ben kimseyi aldatmıyorum, çok dürüst bir siyaset yaptığımı düşünüyorum. Klasik siyasi tavırları kimse benden beklemesin. Yani ben işte mış gibi yapıp, İstanbul’da olup bir de eğlenceye katılmadım. Mış gibi yapıp, İstanbul’da olup, bir yerde bir açılış yapıp, orda müzik programı yaptırmadım. Çocuklarımla üç gün vakit geçirdim. Bu kadar masum bir şeyin siyasi geleceğiyle ilgili bir kaygı uyandıracak bir şey olduğunu asla düşünmüyorum. Tam aksine bu masumiyetin daha doğru algılanacağını, hatta bunu topluma da pozitif bir mesaj verdiğini düşünüyorum. Ailesine, çocuklarına, değer veren bir siyasi kimlik.

Sosyal medyada yaratılan kirliliğe boyun mu eğeceğim? Ben buna asla boyun eğmem. İyi niyetli eleştiriler olabilir, onlara saygı duyuyorum, doğru olmadığını anlatıyorum. Ama kirli bir şekilde bu süreci kullananlara da İmamoğlu boyun eğecek değil.” Kaynak Birgün

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP