DOLAR 13,5246-0.46%
EURO 15,4809-0.99%
ALTIN 789,91-0,67
BITCOIN 584933-0,08%
İstanbul

AZ BULUTLU

15:45

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

İSTANBUL ANADOLU YAKASI İLÇE BELEDİYELERİNİN KÜTÜPHANE DUYARLILIĞI!

İSTANBUL ANADOLU YAKASI İLÇE BELEDİYELERİNİN KÜTÜPHANE DUYARLILIĞI!

ABONE OL
Şubat 28, 2021 17:35
İSTANBUL ANADOLU YAKASI İLÇE BELEDİYELERİNİN KÜTÜPHANE DUYARLILIĞI!
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ekonomik şartların her geçen gün ağırlaştığı ülkemizde özellikle dar gelirli aileler eğitime bütçe ayırmakta zorlanıyorlar. Yaklaşık 4 milyon öğrencinin eğitim gördüğü İstanbul da özellikle Belediyelerin eğitime ve öğrencilere sağladığı ve sağlayacağı hizmetler ve olanaklar bu bakımdan çok önem kazanıyor.

Hiç kuşkusuz eğitim için yeterli ekonomik şartlara haiz olmayan öğrenciler için başta Kültür Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren il-ilçe halk kütüphaneleri; İstanbul Büyük şehir Belediyesi tarafından kurulmuş kütüphaneler önemli bir görev üstleniyor.

Bu konuda ilçe belediyeleri de bölgelerinde ekonomik yetersizliklerle boğuşan ailelerin yükünü hafifletmek, öğrencilere bir nebze olsun fırsat eşitliği yarata bilmek adına kütüphaneler açmakta ve bu hizmetleri çoğaltmaya devam etmekteler.

Bu konuda İstanbul Anadolu yakasında ki ilçe belediyelerimizin durumunu mercek altına aldık; kaç tane kütüphaneleri olduğunu araştırdık, açıkça ifade etmek gerekirse. İstanbul gibi büyük bir metropol de ilçe belediyelerimiz ne yazık ki sınıfta kaldı. Hiç kütüphanesi olmayandan, sadece bir tane kütüphanesi olana kadar hayal kırıklığı bir taplo ile karşı karşıya kaldık.

SADECE BİR BELEDİYE GEÇER NOT ALDI
İstanbul Anadolu yakasında ki 14 ilçe belediyemizin kendi bünyesinde kurup halka hizmet götürdükleri Kütüphane sayısında açık ara fark yaratan Pendik ilçe Belediyemizi içtenlikle kutladığımızı, tüm aileler, öğrenciler ve İstanbullular namına teşekkür ettiğimizi belirtmek isteriz.

İSTANBUL ANADOLU YAKASI İLÇE BELEDİYELERİMİZİN KÜTÜPHANE SAYILARI:
Adalar Belediyesi – 0
Beykoz Belediyesi – 0
Çekmeköy Belediyesi – 2
Kadıköy Belediyesi – 5
Kartal Belediyesi -4
Maltepe Belediyesi – 3
Pendik Belediyesi – 13
Sancaktepe Belediyesi – 1
Sultanbeyli Belediyesi – 3
Şile Belediyesi – 0
Tuzla Belediyesi – 6
Ümraniye Belediyesi – 2
Üsküdar Belediyesi – 3
(NOT: Kütüphane sayılarında Kültür Bakanlığının ve İstanbul Büyük şehir Belediyesinin Kütüphaneleri dahil değildir; Sadece ilçe belediyelerine ait Kütüphaneler yer almaktadır)
04 Şubat 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP