DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 490748-11,10%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

KADIN GİBİ KADIN

ABONE OL
Ocak 21, 2021 18:40
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

*KADIN GİBİ KADIN *
Faceboukta, Yazısını okudum sayfasında…
Özel,doğru ve bana göre son derece dolgun, doğru, olması gerek bir yazıydı.. Ve yanıtladım,onu

  • Sana ve Gücüne yazını okuyunca selam durdum… İŞTE böyle olmalı Atatürk Türkiye sinin kadını. Kutlarım…*
    Yazı nemiydi, buyurun birlikte okuyalım…

Ben güçlü bir kadınım çünkü gidenin arkasından el sallamayı öğrendim. Ağlamanın beni küçük düşürmediğini, acıların yaşanarak üstesinden gelindiğini öğrendim. Hayatta kimsenin kendinden daha değerli olmadığını, düştüğünde seni kimsenin kaldırmadığını, insanların bir kısmının iyi günlerini kalanın da kötü günlerini fırsat bildiğini anladım. Ailenin insan hayatındaki önemini, yalnızlığın baki olduğunu ve onu sevmen gerektiğini gördüm.

Karanlıktan korkmuyorum artık yalnızlıktan korkmadığım gibi… Geceleri tek başıma kaldığımda koridorun ışığı korumaya yetiyor beni. Çünkü zombiler beni yemese bile birgün ölmekten kaçamayacağımı öğrendim. Yatağımın altında yaşadığına inandığım canavardansa insanların çok daha tehlikeli olduklarını anladım. Kimsenin ben olmadığını, iyi niyetin bir halta yaramadığını, herkesin hep daha fazlasını beklediğini gördüm. Kötü niyetli insanlara alıştım. Kendi çıkarları için başkalarını harcayan insanlarla atıştım. Sütten ağzı yananların beni üfleyerek karşılamasına alıştım.

Ben güçlü bir kadınım çünkü ayaklarım hep yere basılı değil. Korkmuyorum uçmaktan. Geri düşmekten de çekinmiyorum. Biliyorum yara alacağım yerleri, acısa da üfleyince geçmeyeceğini ama elbet birgün biteceğini. Ben güçlüyüm çünkü düştüğümde ağlarken bir yandan kendime gülmeyi de öğrendim. Pire yüzünden yorgan yakmamayı, kimseyi kırmadan derdimi anlatmayı, sabrı ve tahammülü öğrendim.

Her şeyi bir kenara bırakıp aşık olmayı, sonuna kadar savaşmayı, kendime zarar verdiğim yerde gitmeyi, özlesem de aramamayı, arasam da bundan utanmamayı, gururuma gol atmayı öğrendim.

Ben artık güçlü bir kadınım çünkü topuklu ayakkabı giydiğimde yanımda babet taşımayı, babetler vurur diye yarabandı almayı, kıyafetlerin insanları önemli kılmadığını öğrendim.

Ben güçlü bir kadınım çünkü kadın olmayı, her koşulda ben olmayı, dışımda kırmızı ruj süren bir kadın olmasına rağmen içimdeki çocuğa sahip çıkmayı, hayallerimin peşinden koşmayı ve daha bir çok şeyi öğrendim.
Yani diyorum ki sevgili hayat; ben çokça sınandım, dersimi de aldım artık mutlu olabilir miyim?

bir cinim ben…..
(Serra, Nuray Eravcı.. .)

Evet böyle iken böyle diyerek kaleme dökmüş düşünlerini….
Yaradanın, seçtiği özel bir varlık kadın.. Hepimizin anası…
Yuvanın temel direği… Ailenin,
Kadını, kişinin, yari iyali, naif, ince, zarif,ve kocaman VİCDANLI … oluş sebebimiz…
Kadınlar…
EN büyük saygı, hürmet, sevgi, onlara olmalı dostlar..
Hoş kalın hoşçakalın
TAŞKIN’CA – Hüseyin Taşkın
17 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Yazarın Diğer Makale ve Yazılarına Göz Atmak İster Misiniz!

http://ozgurifade.com.tr/osmanli-nin-borcunu-kim-odedi/
http://ozgurifade.com.tr/12-eylul/
http://ozgurifade.com.tr/ezani-turkce-duymak-ve-dinlemek/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP