DOLAR 13,53540.08%
EURO 15,4654-0.06%
ALTIN 789,49-0,01
BITCOIN 582585-0,03%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

KÖP’LÜ BELEDİYE BAŞIBÜYÜK HALKIYLA DALGA GEÇİYOR

ABONE OL
Şubat 28, 2021 15:29
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maltepe’de 2009’dan beri belediye başkanlığını elinde bulunduran KÖP (Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi) ve 2014’den beri belediye başkanı bay Ali Kılıç Başıbüyük halkıyla adeta dalga geçiyor.

blank

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Toki’yi Suçladı
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın Ekim ayı bütçe görüşmelerinde TOKİ ile ilgili sözleri Başıbüyük’teki vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı. Vatandaşlar Başkan KILIÇ’ı işi yapmayıp Top çevirmekle suçladı.

HABER/ÖMER ŞAHİN/İSTANBUL- Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Ekim Ayı Bütçe görüşmelerinde; Başıbüyük sakızı çiğneyip duruyorsunuz arkadaşlar, Başıbüyük’te benim sorunum yok, ben planları yaptım. Müteahhit ekonomik sıkıntılar nedeni ile gelmiyorsa zorla mı getireceğim. Getirin bir müteahhit vereyim yapsınlar. Başıbüyükte’ki temel sorun TOKİ sorunudur arkadaşlar, TOKİ’de bende değil hükümete bağlı, Ben devlet değilim. Bende sorunu çözmek istiyorum sizinle birlikte’ diyerek Başıbüyük’te asıl sorunun TOKİ olduğunu belirtti.


MEĞERSE BAŞKAN ALİ KILIÇ TOKİYE KÖSTEK OLMUŞ
Yaklaşın 900 Bin metrekare alanda 30 bin kişinin yaşadığı Başıbüyük mahallesinin Kentsel dönüşümü için İmar Planları onaylandıysa da daha önceden yapılan TOKİ, İBB ve Maltepe Belediyesi arasında 3’lü protokol nedeni ile aksamalar yaşamasına rağmen TOKİ tarafından Etapların Birincisi Ak Parti Eski Belediye Başkanı Fikri Köse döneminde 42.parselin TOKİ’ye devri sağlandı. TOKİ, 42.parselde 14 katlı 6 blok yaparak hak sahiplerine teslim etti. 48.ve 49.parsellerin TOKİ’ye devri ise Eski CHP Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin döneminde 2013/56 tarihli meclis gündemi ile Meclisten yetki almak sureti ile Eski Başkan Mustafa Zengin tarafından gerçekleşti.

BAŞKAN ALİ KILIÇ ZAMANINDAN TOKİ’YE HİÇ BİR DEVİR OLMADI.
Maltepe Belediye Başkanlığına Ali Kılıç’ın seçilmesinin ardından 25 Temmuz 2014 günü ‘Birgün’ adlı haber sitesinde Başkan Ali Kılıç şöyle açıklama yaptı. ‘TOKİ bizi ikna etmeli, Benim olmadığım proje başarılı olmaz. Maltepe halkıyla TOKİ arasında bir köprüyüm, her ikisi de üzerimden geçmek zorunda, yani köprünün altına dinamit koyabilirim, o yüzdende yerel yönetici olarak her iki tarafın benimle anlaşması lazım.’

Bu görüşlerinin akabinde Başkan Ali Kılıç’ın Teknik işler ekibi TOKİ ile anlaşmaya varmak ve sadece fiyatlandırma çalışmaları ve vatandaşların imzaladığı muvafakatler toplayarak TOKİ ile Vatandaş arasında köprü oldu.

TOKİ TÜM ALANLARIN DEVRİNİ İSTEDİ BAŞKAN ALİ KILIÇ VERMEDİ.
TOKİ, Maltepe Belediye Başkanlığına bir yazı göndererek Maltepe Belediye Başkanlığının uhdesinde olan ancak protokolle tarafımıza verilen tüm parsellerin tamamını devretmesi gerekir. Tamamını devretmesindeki maksat hızlı bir şekilde 400 dönüm üzerinde planlama yaparak kentsel dönüşümü bir an önce bitirerek hak sahiplerine vermek. Diyerek Maltepe Belediye Başkanlığına 400 dönümün tamamını devretmesi ile ilgili olarak 10.03.2016 tarihinde Maltepe Belediye Başkanlığına bir yazı göndererek Protokol kapsamında bütünlüğün sağlanması ve daha hızlı plan ve programlama yapmak ve hak sahiplerine bir an önce konutları verilebilmesi için kalan parsellerin tamamının devrini istedi.

İŞTE! O YAZI
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, TOKİ’nin ısrarlı yazılarına rağmen ellerindeki parselleri protokole rağmen devretmedi.

blank

Buradan da anlaşılacağı üzere Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Eskiden yapılan projeler haricinde Toki ile hiçbir işlem yapmadı ve hiçbir parsel devri gerçekleştirmedi.

Şimdi çıkmış diyor ki; Ben Planları yaptım, daha ne yapayım zorla firmaları getirecek halim yok ya, Ekonomik krizde firmalar gelmiyorsa benim suçum mu? Başıbüyük’te, tek bir sorun var, oda TOKİ sorunudur. TOKİ’de bana bağlı değil, Hükümete bağlı

NEREYE DERSENİZ ORAYA BERABER GİDELİM
Ben sizin yanınızdayım, nereye gidelim derseniz oraya gidelim, TOKİ’ye gidilecekse beraber gidelim diye de sözlerini tamamlıyor.

VATANDAŞLARDAN ALİ KILIÇ’A CEVAP; ‘TOP ÇEVİRME, TOPU TACA ATMA’
Maltepe Başıbüyük mahallesinde görüştüğümüz vatandaşlar Başkan Ali KILIÇ’ın sözlerine inanmadıklarını belirttiler. Başkan Kılıç’ın her zaman ki gibi Top çevirdiği konusunda hem fikir olduklarını belirterek Başkan KILIÇ bir şey yapmak istiyorsa 400 Dönümlük alanın tamamını TOKİ’ye devrini gerçekleştirsin. Eski Başkanlar az parsellerde olsa devrini sağladı. Toplamda yaklaşık 605 konut hak sahibine teslim edildi. Ancak kendisi Hiçbir çalışmanın içinde bulunmadı’ diye sözlerini tamamladılar. (Ömer Şahin/oncememleket.com)
11 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

Başıbüyük, Gülsuyu ve Gülensu konusunda samimi olmayan KÖP belediye başkanı ilçe de Maltepelilere ait bir çok taşınmazı yandaşlarınınn hizmetine sundu.

http://ozgurifade.com.tr/maltepede-cin-isi/
http://ozgurifade.com.tr/kilicdaroglunun-prensinden-halka-kazik/
http://ozgurifade.com.tr/daha-ne-kadar-susacaksin-maltepe/
http://ozgurifade.com.tr/ozgur-ifade-yazi-dizisi-kandirildik-kandiriliyoruz-kandirilacagiz-4/

Bay Ali Kılıç aslında Başıbüyük, Gülsuyu ve Gülensu halkına kendini ve yapmak istediğini ifade etti; sorun bu mahallelerde ki halkın kendisinde.
İŞTE KILIÇDAROĞLU’NUN PRENSİ BAY ALİ KILIÇ’IN HAYALİNİ KURDUĞU PLAN!:

http://ozgurifade.com.tr/imar-bekleyen-mahallelere-belediye-baskanindan-kotu-haber/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP