DOLAR 13,53540.08%
EURO 15,4654-0.06%
ALTIN 789,49-0,01
BITCOIN 582585-0,03%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

KÖP’LÜ MECLİS ÜYELERİNDEN AKP’LİLERE KAN DONDURAN CEVAP

KÖP’LÜ MECLİS ÜYELERİNDEN AKP’LİLERE KAN DONDURAN CEVAP

ABONE OL
Şubat 28, 2021 16:44
KÖP’LÜ MECLİS ÜYELERİNDEN AKP’LİLERE KAN DONDURAN CEVAP
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Maltepe ilçesinde 2014’ten beri belediyeyi yöneten KÖP-Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi (ESKİ CHP) belediye başkanı Ali Kılıç 40 milyon civarında bir borçla devraldığı belediyeyi bu 6 yılda yaklaşık 500 milyon lira borca batırdı.

Göreve geldiğinde kurduğu MATAŞ isimli SIFIRDAN KURULMUŞ-SIFIR BORÇLU belediye şirketinin bu süreçte borcunun ise 200 milyon lirayı aştığı Maltepe yerel de konuşulan iddiaların başında geliyor. Şeffaflık ve halka hesap veren belediyeler iddiasında KÖP genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun kulaklarını da tekrar tekrar çınlatarak; bu şirketin belediye meclis üyeleri dahil hiç bir Maltepeli tarafından denetlenemediği, sorgulanamadığı, incelenemediği bilgisini de aktarmakta ve paylaşmakta yarar var.

Bilmeyenler ortaya çıkan borcun yatırımdan, eser üretmekten, Maltepe halkına çok büyük yatırımlar yapıldığı zannına kapıla bilir; bir önceki eski CHP’nin belediye başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Zengin’in yaptığı yatırımların yüzde birine bile erişmediğini ortada elle tutulur bir tek örneğin olmadığını bilmeliler.

MALTEPE BELEDİYESİNDE KÖP’LÜ MECLİS ÜYELERİNİN
OYLARIYLA BELEDİYE ARAZİLERİNİN SATILMASI KARARI ÇIKTI
Borca batırdığı Maltepe belediyesinde içi maaşlarını ödeme de bile zora düşen, temizlik işçilerini fazla çalıma ücreti ödeyemediği için fazla mesai yaptıramayan ve bunun sonucu olarak da ilçenin her mahallesinde şikayet konusu olan çöp dağları, sinek bataklığı gibi halkın yaka silktiği sorunlar yoğun bir şekilde yaşanmaya devam ediyor.

Kurtuluş reçetesi olarak Maltepe halkına ait arazileri satmakta bulan KÖP belediye başkanı Ali Kılıç ilçede ki 2 araziyi satmak için düğmeye bastı. Belediye meclisinde çoğunluk elinde olan Kılıç KÖP’lü yol arkadaşlarının desteğiyle satış için 8 Temmuz 2020 günü meclis kararı çıkarttı.

TAM BİR AR DAMARI ÇATLAMIŞLIK ÖRNEĞİ
Bu satış kararına karşı Çıkan Akp Meclis Üyelerine KÖP (Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi) Meclis Üyelerinin meclis kürsüsünden verdikleri cevaplar ise bu arazilerin satılması kararından çok daha vahim ve acıdır. KÖP’lü meclis üyeleri
‘’SİZİN BELEDİYELERİNİZ DE SATIYOR’’ diyerek halkın arazilerini satmayı savunmaları YOKTUR ASLINDA BİRBİRİMİZDEN FARKIMIZ, TEK FARKIMIZ LOGOLARIMIZ dedirten ibretlik bir vesika oldu.

KÖP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NUN PRENSİ KILIÇ’IN İLK SATIŞI DEĞİL
Meclis toplantısında yapılan oylamada KÖP-Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi (eski CHP) meclis üyelerinin oylarıyla Yalı mahallesinde ve Karayolları arazisi içinde Maltepe halkının iki arazisinin satılması için KÖP’lü meclis kankalarının oyları ile yetki alan belediye başkanı Ali Kılıç daha önce de Maltepenin bazı taşınmazlarını yine KÖP’lü yol arkadaşlarının desteği ile satmıştı.

KÖP’LÜLERİN EN İYİ BİLDİKLERİ İŞ SATMAK
Belediye başkanı Kılıç daha önce Gülsuyu mezarlığı yanında bulunan büyük bir arazi için de yine mecliste KÖP’lü yol arkadaşlarının desteğiyle yetki almış ve bu arazi borca karşılık belediyenin temizlik işlerini yürüten Altaş firmasına satılmıştı.
KÖP’lülerin çoğunlukta olduğu Maltepe belediyesinde daha önce de Başıbüyük Yaşam Kültür Merkezi Ankaralı merkezli bir firmaya Maltepe halkından gizli verilmişti.
09 Temmuz 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Süreç Hakkında Ayrıntılar İçin Aşağıda ki Haberler Aydınlatıcı Ola Bilir

http://ozgurifade.com.tr/karayollari-arazisine-mahkeme-dur-dedi-maltepe-belediyesi-imdada-yetisti/
http://ozgurifade.com.tr/yargidan-kucukyali-karayollari-arazisi-karari/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP