DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 499852-8,19%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

Maltepe Belediyesinde Soğan Ekmekli Protesto

Maltepe Belediyesinde Soğan Ekmekli Protesto

ABONE OL
Şubat 28, 2021 14:51
Maltepe Belediyesinde Soğan Ekmekli Protesto
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maltepe Belediyesinde soğan ekmekli protesto

Maltepe Belediyesinde eylemlerine devam eden işçiler, belediye şirketi MATAŞ’ın verdiği yemeği yemedi, soğan ekmekle durumu protesto etti.

Maltepe Belediyesinde, toplu iş sözleşmesinin 1 yıldır uygulanmaması ve Genel-İş Şube Yöneticisi Alkan Okuducu’nun işten çıkarılması üzerine işçiler eylemlerini sürdürüyor. Belediye şirketi MATAŞ’ın öğle yemeğine katılmayan işçiler, Alkan Okuducu’nun yanına gelerek soğan ve ekmekle durumu protesto etti.

İşçiler, “Kuru soğana ve kuru ekmeğe talim etsek de haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Yaklaşık 200 dış temizlik işçisine, Ataşehir Belediyesinden atılan Genel-İş İşyeri Temsilcisi Melike Şahin, Genel-İş 2 No’lu Şube yönetimi ve DİSK/Dev Yapı-İş Genel Başkanı Özgür Karabulut da destek verdi. İşçilere seslenen Dış Temizlik Temsilcisi Ali Sönmez, “MATAŞ işçi arkadaşlarımızın geriye dönük yemek paralarını ödemiyor, TİS’i uygulamıyor. Hangi yüzle hangi hakla bizi yemeğe çağırıyorlar? Bu yemek etkinliği direniş kırıcılığı için. Bugüne kadar işten atılan arkadaşlarımız, Alkan Okutucu arkadaşımız işe geri alınmazsa, TİS hükümleri harfiyen uygulanmazsa, şubemizle birlikte eylem ve etkinliklerimizi artıracağız.

MATAŞ’ın oyununa gelmedik, gelmeyeceğiz” diye konuştu. (İstanbul/EVRENSEL)

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Maltepe Belediyesi yönetiminin bu hukuk tanımaz, işçi düşmanı tavrına karşı hakkımızı alabilmek için, DİSK/Genel-İş Sendikası ve sendika üyesi Maltepe Belediyesi işçileri olarak gerek diyalog yoluyla, gerekse eylemlilik içerisine girerek bu sorunu çözmeye çalıştık. Bu süre içerisinde CHP’li yetkililerle bu hukuksuzluğun çözümü için sendika yöneticilerimiz tarafından defalarca yapılan görüşmelere rağmen Maltepe Belediye yönetimi hiçbir adım atmadı. Sendika olarak işçilerin haklı davasını sonuna kadar savunduğumuzu, işçilerin emeği ve alın terinden asla vazgeçmeyeceğimizi gören Maltepe Belediyesi yönetimi, sendikamıza yönelik saldırıya geçti. Üyelerimizi yandaş sendikalara kaydetmeye çalışarak istifaya zorladı, işten atmakla tehdit etti. Ancak tüm çabalarına rağmen Maltepe Belediyesi işçileri sendikaları DİSK/Genel-İş’ten vazgeçmedi.”

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • blank
    Abidin sarı

    CHP MALTEPE BELEDİYESİNİN İŞÇİ VE EMEKÇİ DÜŞMANLIĞINA CHP GENEL MERKEZİ KÖR-SAĞIR-DİLSİZ


HIZLI YORUM YAP