DOLAR 13,57130.92%
EURO 15,38670.27%
ALTIN 790,640,59
BITCOIN 565480-0,48%
İstanbul

KAPALI

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

MALTEPE KAYMAKAMINDAN İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 99. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

MALTEPE KAYMAKAMINDAN İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 99. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

ABONE OL
Şubat 28, 2021 14:41
MALTEPE KAYMAKAMINDAN İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 99. YIL DÖNÜMÜ MESAJI
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

”İstiklal Marşı; milletimizin bağımsızlık aşkının sembolüdür”
Kaymakamımız Meftun Dallı, 12 Mart Mehmet Akif Ersoy’u anma günü ve İstiklal Marşı’nın kabul yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“Türk milletinin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 99. yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız.
Türk ulusunun kendisini esir etmek isteyen güçlere karşı topyekûn verdiği bir savaş ile ulusal benliğini kurtardığı ve bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığı istiklal mücadelemiz, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ölümsüzleşmiştir.

İstiklal Marşı; milletimizin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin sembolüdür.
Yüce Türk milletinin hiçbir dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin haykırışı olan İstiklal Marşı’mız; gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığının da göstergesidir.

Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”
13 Mart 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP