DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 496862-10,14%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

Özgür İfade Yazı Dizisi: ‘Kandırıldık… Kandırılıyoruz… Kandırılacağız…’ (13)

Özgür İfade Yazı Dizisi: ‘Kandırıldık… Kandırılıyoruz… Kandırılacağız…’ (13)

ABONE OL
Şubat 28, 2021 17:15
Özgür İfade Yazı Dizisi: ‘Kandırıldık… Kandırılıyoruz… Kandırılacağız…’ (13)
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Kadınlara Matbaa Kuruyordu, Beş Yıl Oldu Gören, Duyan, Bilen Yok’

Ali Kılıç Vaatleri: Maltepe’de “kadın matbaası” kurulacaktı!

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Halk Buluşmaları” kapsamında Zümrütevler Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Kentsel dönüşüm, işsizlik, kadınlara yönelik çalışmalar, altyapı sorunları, trafik, kültür-sanat merkezlerinin eksikliği, spor alanları, çevre sorunları gibi sorunların konuşulduğu toplantıya, çok sayıda vatandaş katıldı.

ERKEKLER KADINLAR İÇİN KOŞACAK

Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Ali Kılıç, “8 Mart’ta, Birleşmiş Milletler’in dünyada birçok ülkede gerçekleştirdiği bir etkinliği Türkiye’de ilk kez ilçemizde gerçekleştireceğiz. Kadınlara yönelik şiddeti protesto etmek ve farkındalık yaratmak amacıyla ilçemizdeki erkekler, kadınlar için koşacak. Belirli bir parkur olacak, bunu bizler belirleyeceğiz. Buradan hepinizi bu koşuya davet ediyorum” diye konuştu.

KADINLAR İÇİN İLKLERE İMZA ATILACAK

Maltepe Belediyesi olarak kadınlara yönelik şiddetin altında aile içi eğitim eksikliği ve dolayısıyla eğitimsizliğin olduğunun bilincinde olduklarını belirten Ali Kılıç, şunları söyledi: “Bu anlamda Maltepe’de belediyemiz bünyesinde, evlilik öncesi danışmanlık ve ailelere yönelik psikolojik danışmanlık hizmetlerini içeren bir danışmanlık sistemini uygulamaya koyacağız. Ayrıca yine kadınlarımız için Maltepe Merkez Camii’nin yakınlarında bir alanda cam sanatını da öğreteceğiz. Ayrıca Maltepe’de kadınlar için pozitif ayrımcılık uygulayarak, onların çalışabileceği bir matbaa kurmak için çalışmalara başladık. Yine Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla, CHP’li belediyelerde ‘Mor Bayrak’ uygulaması başlatıldı. Buna göre belediyelerde kadınların çalışma oranları, kadınların aldıkları görevler gibi birtakım kıstaslarla belediyeler denetlenecek ve başarılı olanlara mor bayrak verilecek.” (27.02.2015)

CAM ATÖLYESİNİ KURUP BİR KAÇ AYDA İFLAS ETTİRİLER

Yine o konuşmada vaat edip 10 Mart 2015 de kurduğun kısa bir süre sonrada iflas ettirip kapatmak zorunda kaldığın Cam Atölyesi maceran için Maltepe halkının kaç lirasını harcadınız sorularına neden cevap vermiyorsunuz?

Bu atölyesi kurmak için satın aldığınız makine, araç ve gereçler için Maltepe halkının kaç lirasını harcadınız?

1,5 YIL SONRA KILIÇDAROĞLU’NA 2. AÇILIŞ

Süreyyapaşa Cam atölyesi ve Halı atölyesi açılışlarının yapılmasından 1,5 yıl sonra 28 Ekim 2016 da Chp genel başkanına ”17 TESİSİN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ” adı altında ikinci kez açılış töreni yaptırdığınız; bir kaç ayda iflas ettirdikten sonra kapattığınız Halı Atölyesi ve Cam Atölyesinde ki araç ve gereçler ne oldu?

6 YILDIR MALTEPE VAAT DENİZİNDE YÜZÜYOR

2014 de göreve geldiğinden beri bol keseden uçuk vaatlerle Maltepe halkını avutan belediye başkanı Ali Kılıç’ın bir vaadi de ‘Maltepeli Kadınlara Matbaa Kurma’ vaadiydi. Şubat 2015 de Zümrütevler halkına bu vaadi söylediğinin üzerinden beş yıl geçti; Ali Kılıç’ın matbaasını gören, duyan, bilen yok. Nerede bu matbaa sayın Kılıç, bu da diğer vaatlerin gibi demagoji, günü kurtarma, gündemi avutma, kadınları ve dolayısıyla tüm Maltepeyi kandırma oyunlarından biri miydi?

Kadın Matbaası projeniz çok kapsamlı olmalı ki beş yıldır daha henüz planı bile ortaya çıkmadı.

– Maltepe halkını vaatlerle kandırmayı daha ne kadar sürdürmeyi düşünüyorsunuz?

– Nerede kurduğunuz matbaa bay Ali Kılıç?

– Zümrütevler de o toplatın da bulunanlar bu kandırılmışlıklarınız ve aldatılmışlıklarınız için ne düşünüyorsunuz?

Ali Kılıç vaatleri akıllara şu fıkrayı getirmiyor mu!

”Komşu komşu hu Oğlun geldi mi / Geldi / Ne getirdi / İncik Boncuk / Kime kime / Sana bana / Başka kime / Kara kediye / Kara kedi nerde / Ağaca çıktı / Ağaç nerde / Balta kesti / Balta nerde / Suya düştü / Su nerde / İnek İçti / İnek nerde / Dağa kaçtı / Dağ nerde / Yandı bitti kül oldu”

08 Mart 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

blank
blank

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP