DOLAR 13,56910.96%
EURO 15,37580.22%
ALTIN
BITCOIN 564738-0,67%
İstanbul

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

RANT DİASPORASI CHP’Lİ BELEDİYE

ABONE OL
Şubat 28, 2021 15:29
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Danışıklı Siyaset Değilse; O Belediye Ekrem İmamoğlu’nun Ayağına Sıkmaya Devam Ediyor’

blank


Ali Kılıç rant için İmamoğlu’nu bile dinlemedi!
Maltepe Gülsuyu’ndaki 50 dönümlük deprem toplanma ve yeşil alanı konut alanına dönüştürecek plan tadilatını 6. İdari mahkemesi iptal etmişti. Bunun üzerine Belediye Başkanı Ali Kılıç, müteahhit firma ile Danıştay’a başvurdu, ancak burada da ret kararı çıktı. İBB ise Ekrem İmamoğlu’nun talimatı ile müdahil olduğu davadan kamu yararı olmadığı gerekçesi ile geri çekildi.

blank
Kemal Kılıçdaoğlu tarafından Maltepe’ye zorla belediye başkanı yapılan hemşehrisi Ali Kılıç

250 milyonluk rant iştahları kabarttı
Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde özel bir şirketin talebi ile 50 dönüm deprem toplanma ve yeşil alan konut alanına çevrilmek istendi. Dönemin AK Partili İstanbul Belediye Başkanlığı ve CHP’li Maltepe Belediyesi’nce yapılan imar planı tadilatı kamu yararı içermediğinden, dönemin Belediye Meclis Üyesi Hasan Gökkaya tarafından Mahkemeye taşınmıştı. Söz konusu Maltepe’nin en değerli arazisinin mülkiyeti hem ilçe hem İBB’ye ait. Müteahhit firmanın ise arazide yeri var. Burada yapılacak plan tadilatı ile arazinin tamamına yaklaşık 250 konut yapılmak isteniyor.

blank

Mahkemeden iptal üstüne iptal
6.İdare Mahkemesi, 24.04.2019 tarihinde bölgedeki yeşil alanları ve donatı alanları azaltarak, özel şahıslara ilave olarak verilen 24.000 m2 yeni konut alanları içeren plan tadilatını donatı alanlarını azaltması, yoğunluğu arttırması nedeniyle kamu yararına uygun olmadığı gerekçesi ile iptal etmişti. Ancak bu mahkeme kararına, AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve CHP li Maltepe Belediyesi ile plan tadilatını isteyen özel firmanın müdahil olarak istinaf Mahkemesine yaptığı itirazda mahkemece uygun bulunmayarak plan tadilatı yine iptal edilmişti.

blank

Ali Kılıç İmamoğlu’nu da dinlemedi
İki mahkeme kararında da kamu yararı bulunmadığı gerekçesiyle iptal edilen tadiat planı için Maltepe belediyesi, özel firma ile birlikte Danıştay’a başvurdu. Danıştay’a başvuru aşamasında ilginç bir durum yaşandı. Bu aşamada Ali Kılıç başkanlığındaki CHPli Maltepe Belediyesini, AK Parti’den CHP ye geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yalnız bıraktı. Ekrem İmamoğlu’nun talimatı ile İBB plan tadilatından desteğini çekti ve hukuki olarak yarar bulunmadığından Danıştay’a itiraz başvurusu yapmama kararı aldı. Konunun asıl müdahili İBB’nin davadan çekilme kararına rağmen Ali Kılıç’ın bu kadar inat etmesi, ‘Rantın büyüklüğü başkanın gözünü karattı’ yorumlarına neden oldu.

blank

Danıştay son kararını verdi: İzin yok
İki mahkeme kararına rağmen inatla plan tadilatını almaya çalışan Belediye Başkanı Ali Kılıç ve müteahhit firma Danıştay engeline takıldı. Danıştay kamu yararı olmayacağı gerekçesi ile başvuruyu ret etti. Ancak Ali Kılıç’ın yeni bir plan tadilatı ile şansını bir kez zorlayıp zorlayamayacağı merak konusu.

blank
blank

Gökkaya: Ekrem İmamoğlu doğru olanı yaptı
Konunun başından beri takipçisi olan ve plan tadilatını yargıya taşıyarak büyük bir faciaya engel olan Maltepe CHP’nin önceki dönem meclis üyesi Hasan Gökkaya gazetemize şu açıklamalarda bulundu: İstanbul Büyükşehir Belediye Sayın Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum eğer davadan vazgeçmemiş olsalardı Maltepe ilçesinin son yeşil alanını da elden gidecekti. Ekrem İmamoğlu bu kararı ile bir kere daha rantın değil halkın yanında olduğunu göstermiştir. Bundan sonrada bu olayın takipçisi olmaya devam edeceğim’’ dedi. (flashaber)

blank
Maltepe CHP’nin önceki dönem meclis üyesi Hasan Gökkaya


20 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

RANT DİASPORASI MALTEPE BELEDİYESİNDEN DİĞER BAZI İCRAATLAR:

Maltepe Halkının Milyonlarını Har Vurup Harman Savurdular

http://ozgurifade.com.tr/maltepede-milyonlarca-liralik-kamu-zarari/

Belediyeden İhale Alan Belediyenin Şirketine Genel Müdür Yapıldı

http://ozgurifade.com.tr/belediyeden-ihale-alan-belediyenin-sirketine-genel-mudur-oldu/

Maltepe Halkını 4 Yıldır 3006 Halk Kart Yalanı ile kandırıyorlar

http://ozgurifade.com.tr/boyle-yalan-gorulmedi-ahbap-cavuslardan-halka-tezgah/

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP