DOLAR 13,58950.25%
EURO 15,48820.15%
ALTIN 788,99-0,07
BITCOIN 581139-0,35%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

SİDAD’A YAPTIĞIMIZ İHTARDA CEVAP İÇİN SON 5 GÜN!

SİDAD’A YAPTIĞIMIZ İHTARDA CEVAP İÇİN SON 5 GÜN!

ABONE OL
Şubat 28, 2021 16:47
SİDAD’A YAPTIĞIMIZ İHTARDA CEVAP İÇİN SON 5 GÜN!
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Gazetemize Yönelik Hakaret ve İftira Yapan SİDAD Dernek Yönetimini 16 Haziran’da Özür Dilemeye Davet Etmiştik’

Maltepe Belediyesinin dağıtımını gerçekleştirdiği bir takım sağlık malzemelerine ilişkin Belediye’ye yönelttiğimiz sorulara cevap alamayınca gerçek bir gazetecilik örneği ortaya koyarak cevap verilmekten kaçınılan malzemelere ilişkin araştırma yapıp bunu haberleştirmiştik.

Konu ile uzaktan yakından hiç bir ilişkisi ve alakası olmayan SİDAD derneği yöneticileri 29 Mayıs 2020 tarihinde yayınladıkları bir kamuoyu açıklaması ile Gazetemize ithamlarda bulunup hakaret etmişlerdi.

Kamuoyuna açıklama adı altında yerel bir kaç besleme gazetede ve SİDAD derneğinin konu hakkında bilgisi olmayan sayın üyelerine gönderilen hakaret ve iftira metnine imza koyan yöneticilerin; yasal süresi içinde bir özür açıklaması yayınlayıp aynı şekilde altına imzalarını koyarak tüm Maltepe yerel basın kuruluşlarımıza yayınlatmalarını ve SİDAD üyelerine mail vasıtası ile göndermelerini talep ediyoruz.

Bu ihtarımızın gereği yerine getirilmediğinde yasal süresinin dolmasına müteakip kanuni kurumsal haklarımızı korumak adına gerekli hukuki süreci başlatacağımız bilinmelidir” duyurusunu 16 Haziran 2020 de yapmıştık.

Aradan geçen 10 gün zarfında SİDAD yöneticilerinin bu konuda henüz bir adım atmaması, önüne gelene hakaret ede bileceklerini kendilerin de hak gördüklerini anlaşılıyor. 

Özgür İfade Gazetesi imtiyaz sahibi İbrahim Bilgin SİDAD’ın resmi olarak yaptığı hakaretleri ile yüzleşmesi gerektiği üzerinden yaptığı açıklamada:

”Sivil toplum kurulularının ne zor şartlarda kurulduğunu ve ayakta kaldığını bilen insanlarız; ancak hiç bir kurum kendisine kendisiyle alakası olmayan konulada hele ki bir kurumun kişiliğine hakaret etme hakkını vermez. Bu noktada biz Özgür İfade Gazetesi olarak SİDAD derneği yönetimine hakaretleri ile yüzleşme ve özür dilemek suretiyle bunun giderilmesi fırsatını kendilerine verdik. Bu süre HAZİRAN SONU itibarı ile doluyor, son ana kadar da olsa bu özür dilemeyi bekleyeceğiz. Sonrası yasal haklarımızı korumak adına hukuki girişimlerimiz aşamasında hukuka başvurma irademizi ortaya koyacağız. Hiç kimsenin, hiç bir kurum ve kuruluşun başkasının şeref, onur ve haysiyetiyle oynayamayacağını bilmesi gerekir; bunu yapmayı göze alanların ise sonuçlarına katlanmaları beklenmelidir.”

”Sivil toplu kuruluşu hüviyeti ile kurulan kuruluşları yönetenlerin ; beğenmedikleri, kendi gibi bakmayanları ve düşünmeyenleri tehdit etme, hakaret etme aracına dönüştürmeleri anlaşılır ve kabul edile bilinir değil. Bu nokta da böyle kurumların üyeleri emek verdikleri kurumlularına sahip çıkmaları gerek. Misyonuna ve vizyonuna uygun hareket edilmediğinde harcanan emeklerin de heba olunacağını idrak etmeleri gerekir”

”Bütün bu uyarıların sadece konudan habersiz ve bir çoğunun da yaşananları tasvip etmediğinden emin olduğumuz dernek üyeleri noktasında ki hassasiyetimiz  gereğince olduğu bilinmelidir. Ancak Kimse bizden şahsımıza yapılan hakaretleri ve iftiraları sineye çekmemizi beklemesin. Bu konuda asla taviz veremeyiz; çünkü bu ahlaklı, ilkeli ve dik duruşumuzun gereğidir.”dedi.

Bu güne kadar olduğu gibi, yarında Maltepenin ve Maltep halkının çıkarlarını savunmaya devam edeceğiz.

25 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADE

YAŞANAN SÜREÇLE İLGİLİ HABER VE AÇIKLAMALARIMIZ AŞAĞIDA YER ALMAKTA.

http://ozgurifade.com.tr/sidad-maltepe-yonetimine-ihtarimizdir-ozur-dileyin/
http://ozgurifade.com.tr/kamuoyu-nun-bilgisine/
http://ozgurifade.com.tr/maltepe-ve-turkiye-kamuoyuna/
http://ozgurifade.com.tr/kilicdaroglu-ve-ekibinin-gurur-tablosu/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP