DOLAR 13,52980.65%
EURO 15,34500%
ALTIN 789,960,50
BITCOIN 562040-1,23%
İstanbul

KAPALI

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tırmık Şov! Şov, Şov!

Tırmık Şov! Şov, Şov!

ABONE OL
Şubat 28, 2021 18:45
Tırmık Şov! Şov, Şov!
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hayırdır tırmık, hasta gibisin.
Sorma be amca, 10 gündür canım çıktı. Bir taraftan belediye şov izliyorum. Bir taraftan da gece gündüz demeden belediye önünde, başkanın evinin önünde dolanıp duruyorum. Üşüttü galiba.
Tırmık ne oldu? Atladığımız bir şey mi var.
Sen daha iyi bilirsin amca siyasetçi şovlarını. Yıllarca siyasetçi izledin. Her beceriksiz siyasetçi bol bol şov yapıp halkı kandırmaya çalışır. Son şov komedisini görmeliydin. Biz kediler bile gülmekten öldük.
Tırmık ne anlatıyorsun. Gece gündüz ne arıyorsun. Komik olan nedir. Gülmede anlat.
Duymadın mı? İnternet çöktü. Neymiş, Belediye Başkanı Ali Kılıç minibüse binmiş. Hatta 1 dakika 13 saniyelik vidosu bile var. Yalakalar halk adamı diye alkışlıyor. Bu arada özel arabası takip ediyor tabii. Siz insanlar gerçekten komiksiniz. Adam elamana çektiriyor, hop gönderiyor millet üstüne atlıyor. 4 yıl yan gel yat, belediyeyi batır, hiçbir yatırım yapma, seçim yaklaşınca reklama başla. Oh herkes bun yuttu san. Birde düşünebiliyor musun, yıllarca kapıda bekleyen insanlarla görüşme ve birden bire kapı kapı gezmeye başla. Neymiş dert dinliyormuş. Sokakta kalan bir kadına sahip çıkama, Büyükşehir’e teşekkür et. Madem minibüs, otobüs kullanacaksınız, bu arabalara niye kira veriyorsunuz kardeşim. Her bireye bir araba, bir şoför. Bu ne bolluk. Başkana bir araba bile yetmiyor.
1 MERCEDES-BENZ VİTO BAŞKANLIK MAKAMI 2 VOLKWAGEN PASSAT BAŞKANLIK MAKAMI
T.C. MALTEPE BELEDİYESİ KİRALIK ARAÇLAR toplamı 84 adet
İşte bende bunun için 10 gündür izledim. Ne minibüse, ne otobüse binerken görmedim. Yap MEXPO’yu, yaptır alt geçidi. Gazeteciler takip etsin. Şovunu yap.
Tırmık abartıyorsun ne var bunda. Halk adamı olmak kolay değil. Biraz kıskandın mı?
Yok be amca, 4 yıl önce söz veriyorsun, bankalarla anlaşma sağladık diyorsun, Şimdi kalkmış yeniden aile sigortası falan, geliri olmayana 600 TL falan. Bu zaten CHP programında var ve bir çok belediye uyguluyor. 4 yıldır neredesin. Yani şova devam. Sence de komik değil mi? Neyse fazla konuşturma beni.
Belediye başkanı olmak kolay mı? Tırmık. Ha deyince olmuyor ki.
Bir dakika, haklısın ama şu komik gelir mi? Dinle bak çok güzel.
Sabah Gülensu durağındayız. İnsanlarda bir iş telaşı, İşçi kadınlar toplanmış, kimi servis, kimi dolmuş bekliyor. Birden başkanın arabası önümüzde duruyor. Günaydından sonra bir şeyler anlatmaya başlıyor. – Mahallenizde kentsel dönüşüm. – Kadının biri gülümsüyor, ama aklı başka yerde. Çocuk okula yetişti mi, çantasına fazla bir şey koyamadım acaba öğlen doyar mı?
-Başkan, 40 yıllık sorunu…. Başka bir kadın,- Evde faturalar birikti, ya maaşlar zamanında ödenmezse ne yaparız. Elektrik su kesilirse yandık. – Diğer kadın. İnşallah trafik açıktır da zamanında işe yetişirim. Zaten patron bahaneye bakıyor.
– Başkan, TOKİ, İBB, Maltepe Meclisi sorunu çözeceğiz falan. O arada minibüs geliyor doluşuyoruz. Araba zaten dolu. Yolda biri soruyor. Ya kimdi o sabah, sabah. Cevap bilmem pazarlamacı olabilir. Her halde bir şeyler satmaya çalışıyordu. Bizim derdimiz başka kimseyi duyacak halimiz mi var.
– Kızlar belediye başkanı sorunlarımızı anlatıyordu, biraz saygılı olun.
-Biz yıllardır sorunlarımızı biliyor ve herkese anlatıyoruz. Bize sorun, çözüm anlatmayın. Çözün.
Konu bu anlayana. Daha önce sana anlattığım bazı meseleler yarım kalmıştı. Devam edeceğiz amca merak etme. Tırmıkların Mart ayı biraz gülelim dedim.
Teşekkürler Tırmık. Baya meşhur oldun. Kendine gel de, ciddi meselelere bakalım. Okuyucu senden bol bol haber bekliyor.
Hoşça kal amca. Bende bomba haber çok. Sen yazsan neler var neler. Yok kitaba sakladım, yok belden aşağı olmaz, yok bazılarına yazık bahaneleri uyduruyorsun. Görüşürüz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP