DOLAR 13,57130.92%
EURO 15,38670.27%
ALTIN 790,640,59
BITCOIN 565480-0,48%
İstanbul

KAPALI

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tırmık’la dedikodular

Tırmık’la dedikodular

ABONE OL
Şubat 28, 2021 19:19
Tırmık’la dedikodular
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazetemizi ziyaret eden Tırmık’tan güncel dedikoduları almaya gayret ettik. Ağzı biraz sıkı ama…

Hey Tırmık hoş geldin. Hayırdır?

Merhaba Amca. Ne haber? Yollar tamiratta kimsenin kapısında bir damla su bulamadım. Kapağı buraya attım. Tabii sana anlatacaklarım da var.

Tamam, tırmık yine saçmalamaya başlamazsın inşallah. Kısa kes de çalışmamızı engelleme olur mu?

Büyük parkı kaybettik desem ilgini çeker mi? Hani şu Cevizli de kazandık denen büyük arsa, park olacaktı ya sizlere ömür. Önce 29 yıllığına yap işlet devret diye D.A isimli birine verilirken, pat, İBB ile takasa gitti.

Saçmalama tırmık, sen iyi misin güneş mi çarptı. Belediye park yeri kazandık diye reklam yapıyor, senin söylediğine bak. Tırmık parkın yap işlet devret mantığı olur mu? Sonuçta park işte. Koca belediye parkı da mı birine veriyor. Tam saçmaladın. Yoksa Kadir abi kandırıp elinden mi aldı diyorsun.

Bak amca, anlamıyorsun. Bu iş zaten baştan sakat başladı. Siz uyuyun. CHP gazetesi diye bilinen YURT gazetesi bunu haber yaptı, sonra kaldırdı bilirsin. Neden yıllardır belediye YURT gazetesi dağıtıyor, 2000 abonelik niye yapıldı. Antalya’da… Neyse boş ver. Eskileri karıştırma. Bunları bilmeyen kalmadı zaten.

Bak tırmık, ya anlat ya da saçmalama. Sen bir şey mi içiyorsun yoksa yine Beşçeşmeler de, içki dökülmüş peynir mi yedin.

Peki, amca, şuna ne diyeceksin? Besim’i tanır mısın, hani Hatay il başkanlığı için çabalayan genç uşağı.

Bakalım ne gelecek… Tanımam ama ismini duydum. Besim Ünsal’dı değil mi? 2015 yılında aday olmuştu da 23 oy almıştı gibi bir şeyler hatırlıyorum. Şimdi konuyla ne ilişkisi var yani. Adam Hatay’da. Biz buradayız anlamadım.

Eh işte amca, anlamazsın. Adam kimin kan kasıysa Burayı es geçelim, adam 2015 yılında Hatay’da ama Maltepe de MATAŞ firmasında 3.708 TL maaşla çalışıyor. Anladın sen onu. İstersen diğerlerini sayarım.

Yok artık Tırmık, Bu MATAŞ Maltepelilerin değil mi? Bu konuda halka bilgi vermiyorlar ama anlaşılan sen bilgi sahibisin. Anlat bakalım bunlar ne iş yapıyorlar. Nereden kazanıyorlar sen bilirsin.

Valla amca yapılan bir iş yok. Danışıyorsun parayı veriyorsun… Yersen… Düşünsene Türkiye’nin en iyi firmalarında yönetici ol, CEO ol, sonra gel MATAŞ’a başkan ol. Finansla içli dışlı olan biri neden burayı tercih etsin hiç düşündün mü? Al gülüm, ver gülüm işleri. Neyse sen sonra bakarsın.

Valla Tırmık, kafamı bunlarla karıştırma. Nazlı’dan ne haber.

Valla amca uzun zamandır görüşemiyorum. En son gördüğümde, doğayla olmak için can atıyordu. Belki kaçmıştır. Belki Dragos’a yerleşmiştir.

Hayırdır Tırmık Dragos ne ayak.

Bak amca iyece cahil kalmışsınız. Galiba gazete bile okumuyorsunuz. Başkan oraya taşındı ya, belki onunla gitmiştir diye düşündüm. Bulursam haber veririm. Bak amca, anladım şimdi sizin zaten haberiniz olmadığı gibi, insan olarak pek değeriniz de yok sanıyorum.

Saçmalama bu ne demek şimdi.

Yoo doğru söylüyorum. 600 bini geçen nüfusunuz var ama kaç sağlıkçı size bakar düşündün mü?

Ya Tırmık her yer hastane, her yer doktor. Bunu dert etme biz hallederiz.

Doğru amca, bizim içinde her yer veteriner ama hiç biri ücretsiz bakmaz. Bak iyi şeyleri dile getirmek lazım. “Belediye veteriner işleri” sırf bizim için Batman’dan bir firmayla, Makine İnşaat Maden San. Şirketi’yle 3 yıl anlaşılarak verilmiş, hem de 30-35 kişi ile bize hizmet veriyor. Değerinizi anlayın artık. Gerçi ben kullanmıyorum ama yani bize yapılan yatırım sizden fazla. Fiyat söylemem ama bu da sana kapak olsun.

Bak sen, bırak bizimle uğraşmayı. Bu Dragos meselesi nedir. Yoksa hayvan barınakları yapılacaktı, orada yer mi buldunuz.

Çok Komiksin be amca. Orası zaten talan edilmiş. Bırak yer bulmayı artık rahat bile gezemiyoruz. Şimdi bizim Başkan buradan ev almış ya, işte onu diyorum. Belki Nazlı da taşınmıştır diye.

Bir dakika tırmık; sen kullanıyorsun onu bir söyle bakalım. Saçmalığın tavan yaptı. Belediye paramız yok diye ağlıyor, sen evden bahsediyorsun. Orada fiyatlar ne kadar biliyor musun? Sallayıp duruyorsun.

Fiyatı bilmem ama sayın amca aidat 800 TL, buna elektrik, su, doğal gaz falan olur sana asgari ücret. Benden bu kadar onu da sen bul.

Peki, tırmık nerden geliyor bu bolluk. Her şeyi bildiğine göre bunu da bilirsin. Bir ipucun var mı?

Bu konuda bir şey diyemem, anlattık işte gerisini sen bul. Söylenti istersen bir ipucu: Kimi Almanya der, kimi İngiltere. Ben onu bilemem. Ben sana sonuç söylüyorum. O kadar. Şunu Unutma biz kediler her ülkede aynı dili konuşuruz. Biz burada kediler olarak sizin gibi yerliyiz. Kaç başkan gördük sende biliyorsun. Son olarak söylüyorum ve gidiyorum “Midas’ın kulaklarını” bir daha oku.

Bir dakika tırmık, bak köfte var yemez misin?

Ben kaçar size afiyet olsun. Artık hazır mamalara alıştık başkası bizi bozar. Beşçeşmeler’de görüşürüz. Bazı şeyler ayık kafayla olmuyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP