DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 484594-11,87%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

19 ÜLKEDEN İSRAİL’E FİLİSTİN’İ İLHAK DESTEĞİ

19 ÜLKEDEN İSRAİL’E FİLİSTİN’İ İLHAK DESTEĞİ

ABONE OL
Temmuz 1, 2020 23:11
19 ÜLKEDEN İSRAİL’E FİLİSTİN’İ İLHAK DESTEĞİ
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa, Latin Amerika ve Afrika’dan 19 Ülke Parlamenteri ilhak mektubunu imzaladı.
İŞTE O 19 ÜLKE: Slovakya, Galler, Finlandiya, İtalya, Romanya, Hollanda, Arjantin, Kolombiya, Surinam, Meksika, Domincan Cumhuriyeti, Guatemala, Zambiya, Malavi, Gana, Güney Afrika, Nijerya, Madagaskar ve Kenya.
Ülkelerinde İsrail Müttefikleri Meclislerinin lideri olan imzacılar, Başbakan Benjamin Netanyahu’nun Knesset’e ilhak getirmesine izin verildiği tarihte mektubu imzaladılar.

Avrupa, Afrika ve Latin Amerika’daki 19farklı ülkeden milletvekilleri Çarşamba günü Batı Şeria’daki İsrail egemenliğini destekleyen bir mektup imzaladılar.

Tümü kendi ülkelerinde İsrail Müttefikleri Meclislerinin lideri olan imzalayanlar, koalisyon anlaşmasına göre Başbakan Benjamin Netanyahu’nun Knesset’e ilhak konusunu ilk kez oylamaya getirdiği tarihte mektubu imzaladılar. Likud Partisi ile Mavi ve Beyaz Partisi arasında, yazarken henüz yapmadı.

Mektupta, “İsrail Müttefikleri Meclis Başkanı olarak biz, müttefiklerimizi, İsrail Devletini Yahudiye ve Samiriye Yahudi topluluklarına egemenlik uygulama haklarında tam olarak destekliyoruz” diyor.

“Yahudiye ve Samiriye topluluklarının yüzyıllar boyunca Yahudi ulusunun İncil ve atalarının anavatanının önemli bir parçası olduğunu teyit ediyoruz. İsrail’in medeni hukukunu Yahudiye ve Samiriye’deki halihazırda var olan Yahudi topluluklarına uygulayan İsrail’in uygun olduğunu ve bu toplulukların demokratik isteklerini kabul ettiğini iddia ediyoruz. ”

Ayrıca mektup, tüm din mensuplarının önemli İncil sitelerine erişim özgürlüğünü de belirtmektedir. Bu mektupta, “Hebron’daki Patrik Mezarı ve Anaerkekler, Yakup’un Beit El’deki rüyasının yeri ve tabernacle’ın Shiloh’daki dinlenme yeri, diğer birçok dini yer yer alıyor.
“İsrail’deki bu topluluklara egemenlik uygulanmasının Filistin halkını olumsuz etkilemeyeceğine, daha ziyade bölgeye barış ve refah olasılığını getireceğine inanıyoruz. İsrail yasalarını İsrail’deki halihazırda var olan Yahudi topluluklarına uygulamak, mevcut gerçekleri tanıyan gerçekçi bir bölgesel barış planının bir parçası olabilir. ”

Avrupa imzacıları arasında AB, Slovakya, Galler, Finlandiya, İtalya, Romanya ve Hollanda’dan parlamenterler vardı. Bu aynı zamanda, Slovak milletvekili Peter Kremsky’nin 30 milletvekili üyeliğine sahip, Avrupa’nın en aktiflerinden biri olan Slovak Parlamentosu İsrail Müttefikleri Causus’un başkanlığı görevindeki ilk eylemleri arasındaydı.

“Yahudiye ve Samiriye her zaman İsrail ve İsrail tarihinin önemli bir parçası olmuştur. Bu ifadeyi tamamen destekliyorum ve bu bölgelerde yaşayan tüm insanlar için barışa inanıyorum. ”Dedi Kremsky, mektubu imzaladıktan sonra yaptığı açıklamada.

Afrika’dan imzalayanlar arasında Zambiya, Malavi, Gana, Güney Afrika, Nijerya, Madagaskar ve Kenya’dan parlamenterler vardı. Malawi Parlamenter İsrail Müttefikleri Meclisi başkanı Milletvekili Joyce Chitsulo, “İsrail’in Yahudiye ve Samiriye’deki Yahudi topluluklarına egemenlik uygulama konusundaki yasal, İncil ve tarihi hakkını desteklemekten gurur duyuyorum. 1967’den beri bu yerleşik topluluklarda yaşayan İsrailliler askeri kontrol yerine İsrail’in iç yönetiminde yaşamayı hak ediyorlar. Mevcut gerçekliği kabul etme zamanı geldi. ”

Mektubu imzalayan Latin Amerikalı parlamenterler arasında Arjantin, Kolombiya, Surinam, Meksika, Domincan Cumhuriyeti ve Guatemala’dan olanlar vardı. Guatemala Parlamenter İsrail Müttefikleri Başkanı olan Kongre Başkanı Fidel Reyes Lee, “İsrail medeni hukukunun halihazırda mevcut Yahudi topluluklarına uygulanmasıyla ilgili olarak Guatemala Kongresi’nden İsrail Devletine destek mesajı göndermek istiyoruz. Guatemala, tarihinin en önemli anlarında her zaman Yahudi halkı ve İsrail Devleti tarafında olmuştur ve burada İsrail Devleti’ne koşulsuz desteğimizi yineleyen Guatemala Kongresindeyiz. “

İsrail Müttefikler Vakfı başkanı Josh Reinstein mektubu övdü ve imzacıların cesur liderliğini övdü.
Reinstein, “Bu sadece bir Amerikan fenomeni değil, tüm dünyada milyonlarca İncil’in Hıristiyanların İsrail’in kalbindeki egemenlik hayalini gerçekleştirmek için nefis bir nefesle beklediğine inanıyor” dedi. “Parlamento başkanlarımızın egemenliği destekleyen cesur açıklamalarıyla gösterildiği gibi cesur liderliği, inanç temelli diplomasinin gücünün bir kanıtıdır.”
02 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP