DOLAR 13,5246-0.46%
EURO 15,4809-0.99%
ALTIN 789,91-0,67
BITCOIN 5838070,35%
İstanbul

AZ BULUTLU

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

AKP MİLLETVEKİLİNDEN ELAZIĞ’LILARA HAKARET

ABONE OL
Eylül 12, 2020 21:45
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKP MİLLETVEKİLİNDEN ELAZIĞ’LILARA HAKARET
AKP’li Zülfü Demirbağ’dan Elazığ’daki depremzedelere sert çıktı:
“Sahibi Allah’tır, sahibi Recep Tayyip Erdoğan’dır.”
Elazığ depreminde evlerini kaybeden depremzede vatandaşların “Sahipsiz kaldık” eleştirilerine AKP Elazığ milletvekili Zülfü Demirbağ tepki sert göstererek “Sahibi Allah’tır, sahibi Recep Tayyip Erdoğan’dır.”dedi.

blank

AKP Elazığ milletvekili Zülfü Demirbağ, Kanal Fırat’ta katıldığı programda “Elazığ’ın sahibi yok” şeklindeki eleştirilere yanıt verdi. Demirbağ, “Sahibi Allahtır, Tayyip Erdoğan’dır, devlettir.
‘Elazığ’ın sahibi yok’ diyenlerin sahibi yok.” dedi. Demirbağ şunları kaydetti: “Tabii ki sahibi var Elazığ’ın. Tayyip Erdoğan var Allah’tan sonra. Biz varız. Ne demektir? Haşa, ben utanıyorum ‘biz varız’ derken. Sahibi Allahtır, Tayyip Erdoğan’dır, devlettir.

‘Elazığ’ın sahibi yok’ diyenlerin sahibi yok. Gitsin kan tahlilini yaptırsınlar. O kadar ucuz değil, araştıracak. Gafletten gelmiş paylaşmışsa bir şey demiyorum. Kampanyayı başlatanların kan tahlilini yaptırmak lazım. Kovid-19 değil ‘ihanet 19’ virüsü var onların kanlarında.” Demirbağ, devamında “Seçimden 3 ay sonra başladılar ‘Elazığ’ın sahibi yok’ diye. Sen seçiyorsun, seçme o zaman” dedi. (Gelecek Gündem)

blank

GELECEK PARTİSİNDEN TEPKİ

Türk milleti olarak, bizi diğer milletlerden ayıran en büyük özelliğimiz; savaş gibi, doğal afet gibi olağanüstü şartlarda göstermiş olduğumuz birlik, beraberlik ve dayanışma örneğidir.

Hal böyle iken, Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen ve 41 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından telafisi mümkün olmayan hak kayıplarına uğrayan ve mağduriyetlerinin giderilmesi için #SahipsizElazığ hashtag’i ile Twitter’da kampanya başlatan vatandaşlarımıza, sorunları çözmekle sorumlu olması gereken bir milletvekili (AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ) “Gitsinler kan tahlili yaptırsınlar”, “’İhanet 19 virüsü var onların kanlarında” diyerek hakaret etmiştir.

Yine daha önce milletvekilliği de yapmış olan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın koronavirüsten vefat eden vatandaşlarımızla ilgili söylediği ve kan donduran ‘Bir ayağı çukurda olan insanlardı’ ifadeleri kabul edilemez.

Sayın milletvekili ve belediye başkanı, başta hedef aldıkları vatandaşlarımız olmak üzere tüm milletimizden özür dilemelidir. Bu ifadeleri kullananlarla ilgili olarak, Ak Parti ve CHP Genel Başkanı da gereğini yapmalıdır. Hiç kimse vatandaşına bu şekilde hakaret edemez.

Gelecek Partisi

Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanlığı
13 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP