DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 483483-11,86%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

ALİ KILIÇ İFTİRALARA SAVAŞ AÇMIŞ!

ALİ KILIÇ İFTİRALARA SAVAŞ AÇMIŞ!

ABONE OL
Şubat 28, 2021 18:31
ALİ KILIÇ İFTİRALARA SAVAŞ AÇMIŞ!
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kendisi ve ailesiyle ilgili iddialar üzerine Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yaptığı açıklamada, haksız kazanç elde etmediğini ileri sürdü. ‘Kul Hakkı ve Yetim Hakkı’ için mücadele ettiğini ve saldırılara maruz kaldığını savunan Kılıç, şu açıklamayı yaptı:

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yalan haberlere ve saldırılara karşı harekete geçti. Bireysel menfaat odaklı çıkar çevreleri tarafından iftira kampanyası başlatıldığına dikkat çeken Kılıç, hukuki süreç başlattığını duyurdu.

5 yıldır dönem dönem bu tür saldırılara maruz kaldığını ancak, affı ve iyiliği seçerek yüz çevirdiğini vurgulayan Başkan Kılıç, yazılı bir açıklama yaptı. “Şahsım üzerinden, aileme kadar uzanan çıkar amaçlı bu saldırılar artık hadsizlik düzeyini de aşarak, sabır sınırlarını kaldıran tanımsız bir saygısızlığa dönüştü” diyen Kılıç, şunları kaydetti:

“AİLEM BİR ASIRDIR TİCARET YAPIYOR”

Aile bireylerine yönelik iddialara da açıklık getiren Kılıç, “Aile fertlerim, herkes gibi yaşamın her alanında yer alma hakkına sahiptir. Kılıç ailesi olarak, ticari faaliyetler yaklaşık yüzyıla dayanmaktadır. 60 yıl önce yurtdışına gerçekleşen göç ile bu faaliyetler yurtdışına da taşınmıştır. Ailemin yüzyıla dayanan ticari faaliyetlerinin kirli algı oyunlarıyla Belediye Başkanlığı dönemimle ilişkilendirilmesi, iftiradan medet uman kirli zihniyetin son ürünüdür” dedi.

KAYNAĞINI AÇIKLAYAMADI

Ancak gerek Kılıç ailesi gerekse iki üç yıllık geçmişi bulunan şirketlerin nasıl olur da dört yıl içinde devasa bütçeli gayrimenkul aldığını ise izah edemediği gibi yurt dışından geldiği iddia ettiği kaynağı ise açıklamaması dikkat çekti. Ticari sicil kayıtlarına göre ise Kılıç ailesinin kurduğu şirketlerin tarihi bir kaç yıl öncesine dayanıyor ve Türkiye’de çok ciddi bir ticari faaliyeti bulunmuyor.

Bütün yazılanlar yalan iftira demekle olmaz. 25 yıl Almanya’da bulunan biri olarak, 2014 öncesi olan mal varlığını tane tane açıklarsın, dokümanları kamuoyu ile paylaşırsın, hepimiz görürüz ve sana hak veririz. Unutmayın ki, bir ilçenin belediye başkanı olarak bu tür araştırmalar her zaman olacaktır ve sizden açık ve şeffaf olmanız, hesap verir olmanız istenir, gereklidir.

MALTEPE DE KİM KAZANDI?

Maltepe Belediyesi, 5 yılını doldurdu. Peki, Maltepe’de kim kazandı? Belediye haberlerine bakarsanız birçok yatırım, övgülerle anlatılırken, diğer taraftan hiçbir yatırım yapılmadığını da belirten eleştiriler var.

Geçmişte yapılan hizmetlerin ismini değiştirerek (Alzheimer hastaları için yapılan binayı, yaşlı evi diye kahvehane yapmak, erkek öğrenci yurdunu hastane yapmak, ücretsiz Cumhuriyet Eğitim Merkezini paralı yapmak, kreşleri ücretli yapmak vb. saymakla bitmez) “Maltepe’ye yeni hizmetler” adı altında sunulmuştu.

Diğer taraftan, gelir gelmez İller Bankası arazisinde yapılacak olan yapının ruhsatına davayı geri çekerek onay vermek, Kara Yolları arazisine imzayı basmak,  yasak olmasına rağmen Hilltown AVM içindeki içki ruhsatlı yer açtırmak, Beşçeşmeler tarihi dokusunu bozmak, yapılara kaçak kat attırmak, Maltepe’nin arsalarını satmak, parkı bile yap işlet formülü ile birilerine peşkeş çekmek vb. saymayla bitmeyecek yatırımlar ve bunların reklamı için yandaş ajansa milyar aktarmak, karşılığında hayali ödüller almak.

Maltepe Belediyesini milyarlarca lira borca sokmak (570 milyar)… Buradan bakınca yatırımlar ve ödemeler ortada. Batık şirketleri saymıyoruz.

SİZ İSTEDİNİZ BİZ YAPTIK

Maltepe de kim kazandı! Sloganımız “Daima Sevgi Kazanacak”… Doğru ama neyi sevdiğiniz önemli. İnsanı, doğayı, yaşlıyı, genci, çocukları, engellileri değil de parayı sevdiniz.

Şimdi başkanın yaptığı gerçek yatırımlara bir göz atalım. Bütün, hizmet diye sunduğu yatırımların önüne ‘siz istediniz biz yaptık’ diye suçu bize yüklemeye çalışıyor.

İşte yatırımlar.

belge

 

(Piya Yapı İnşaat Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi, Dursun Kılıç tarafından 10 bin TL sermaye ile 27 Eylül 2016 da Kartal’da kuruldu.)

Evet biz istedik sen yaptın. Biz biraz kandırıldık ve suçluyuz. Şöyle ki

DÜNYANIN EN TUHAF MAHLUKU

Akrep gibisin kardeşim,
korkak bir karanlık içindesin akrep gibi.
Serçe gibisin kardeşim,
serçenin telaşı içindesin.
Midye gibisin kardeşim,
midye gibi kapalı, rahat.
Ve sönmüş bir yanardağ ağzı gibi korkunçsun, kardeşim.
Bir değil,
beş değil,
yüz milyonlarlasın maalesef.
Koyun gibisin kardeşim,
gocuklu celep kaldırınca sopasını
sürüye katılı verirsin hemen
ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.
Dünyanın en tuhaf mahlukusun yani,
hani şu derya içre olup
deryayı bilmeyen balıktan da tuhaf.
Ve bu dünyada, bu zulüm
senin sayende.
Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer
ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
— demeğe de dilim varmıyor ama —
kabahatin çoğu senin, canım kardeşim!

Nazım Hikmet Ran

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP