DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 484594-11,87%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘’Anne sevgisiyle MEHMETÇİK için boyunluk örüyoruz’’

‘’Anne sevgisiyle MEHMETÇİK için boyunluk örüyoruz’’

ABONE OL
Şubat 28, 2021 18:46
‘’Anne sevgisiyle MEHMETÇİK için boyunluk örüyoruz’’
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CKD (Cumhuriyet Kadınları Derneği) Maltepe şubesi Mehmetçik için boyunluk örme kampanyasını tamamlayarak,1750 adet boyunluğu kargoyla askerlere gönderdi. Şube başkanı Sibel Karaoğlu yaptığı basın açıklamasında, destek olanlara teşekkür etti. Basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi.

 “1 ay önce başlattığımız ‘Anne Sevgisiyle Mehmetçik için Boyunluk Örüyoruz’ kampanyamızı bugün sonlandırarak toplanan 1750 adet boyunluğun bir bölümünüAfrinZeytindalı harekatında Vatan Savaşı veren  Mehmetçiklerimize ulaştırılmak üzere Kilis’e, bir bölümünü de yine vatani görevini yapmakta olan Hakkari-Yüksekova’daki Mehmetçiklerimize gönderilmiştir.

Maltepe Meydanında Şehitlerimiz için yapılan Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşından sonra Cumhuriyet Kadınları Derneği Maltepe Şube Başkanı bir konuşma yaparak Türkiye’nin her tarafından boyunluk örerek gönderen yüzlerce kadına, gelen boyunlukları paketleyen,kolileyen üyelere ve dostlara teşekkür etti. Ayrıca her iki bölgenin komutanlarına ve Mehmetçiklere hitaben yazılan mektupta özetle sundu.

‘’ Sayın Komutanım, Sevgili Mehmetçikler,Kimimizin oğlu,kardeşi,eşi,yeğeni,kuzenisiniz belki. Adlarınız çok farklı biliyoruz. Ama biz size MEHMETÇİK diyoruz.

Biz de anneyiz, kız kardeşiz, teyzeyiz halayız…

Bizim de isimlerimiz önemli değil, Hepimiz Kurtuluş Savaşı’ndaki Şerife Bacılarız, Kara Fatmalarız, Halime Çavuşlarız…

Türk milleti Kurtuluş savaşında yedi düvele karşı savaştı. Şimdi de siz Komutanlarımız, Mehmetçiklerimiz, evlatlarımız, Amerika ve İsrail’le onların silahlandırdığı ve himaye ettiği, ülkemizi bölmeye çalışan terör örgütlerinin tümüne karşı sınırda ve sınır ötesinde savaşıyorsunuz. Bizler çoluğumuzla çocuğumuzla sıcak yataklarımızda yatabilelim diye siz orada vatanımız için Şehit oluyorsunuz, Gazi oluyorsunuz.

Hepinize minnettarız. Sizlerle gurur duyuyoruz. İstiyoruz ki ayağınıza taş değmesin, bir an önce ailelerinize,yuvalarınıza kavuşun. Sizleri çok seviyoruz, vatan savaşında başarılar diliyoruz.

Cumhuriyet Kadınları olarak ihtiyacınız olduğunda biz de cephede veya cephe gerisinde görev almaya hazırız.

Basın açıklamasının ardından,Cumhuriyet Kadını Görev Başında,Kadınlar Vatan Savunmasında sloganları atıldı.

Ardından hep birlikte taşınan koliler Maltepe Postanesi’nden bölgelere gönderildi.

Boyunluklar Gönderildi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP