DOLAR 13,58950.25%
EURO 15,48820.15%
ALTIN 788,99-0,07
BITCOIN 581139-0,35%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

ARI’LARI YÜKSEK STRES TERAPİSİNDE KULLANAN ÜLKE!

ARI’LARI YÜKSEK STRES TERAPİSİNDE KULLANAN ÜLKE!

ABONE OL
Ocak 20, 2021 20:46
ARI’LARI YÜKSEK STRES TERAPİSİNDE KULLANAN ÜLKE!
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Slovenya arıların sesini rahatlamak için nasıl kullanır?
Ülke, herkesin itfaiyeciden okul çocuklarına kadar rahatlamak için vızıldayan arıların seslerini kullanma, onur ve stres için bir alentiant olarak hareket etme geleneğine sahiptir.
Yüksek stresli, modern toplumumuzda, neyse ki gevşeme yardımı sıkıntısı yoktur: uyku vakti ses uygulamaları , telefonsuz ofisler veya ASMR, insanların kağıdı uykuya sürüklemek için fısıldayan veya mikrofona fısıldayan insanların hipnotik YouTube videoları .

Ancak Slovenya’da, bazı insanları, özellikle de entomofobları şok edebilecek bir rahatlama tekniği var : binlerce uğultu arının kafesleriyle dolu bir odada uzanmak.

Ülke, kanatlı bal üreticileri için uzun bir takdir aldı: arı kovanlarının tutulduğu arı kovanları, okul bahçeleri de dahil olmak üzere ülkeyi örtüyor. Ve Dünya Arı Günü 20 Mayıs’ta, 18. yüzyılda arıcılık alanında küresel bir öncü olan Sloven arıcı Anton Janša’nın doğum gününe denk geliyor .

Bugün, arı terapisi, itfaiye gibi yüksek basınçlı işlerde çalışan insanlar da dahil olmak üzere, Slovenya’daki birçok kişi için günlük stres faktörlerine karşı merhem gibi davranıyor. Slovenya’nın bu sevilen böcekleri zihinsel sağlık sokmalarını ve her şeyi artırmak için nasıl kullandığını görmek için yukarıdaki videoyu izleyin. (Martina Zoldos -BBC)
31 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP