DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 494569-9,46%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

ASLA SEYİRCİ KALMAYACAĞIZ

ASLA SEYİRCİ KALMAYACAĞIZ

ABONE OL
Ocak 5, 2021 17:13
ASLA SEYİRCİ KALMAYACAĞIZ
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ASLA SEYİRCİ KALMAYACAĞIZ
Prof. Tolga Yarman
Değerli Omuzdaşlarım,
Önümüzdeki Kurultayda, eğer bir şeyleri kökten değiştiremezsek, içimiz acısa da yine bir “EKMEK İÇİN EKMEL” vakıasıyla karşılaşacağız.

AKP’li Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, kendisi ve ailesi hakkında, ABD Temsilciler Meclisi tarafından verilen mal varlığı soruşturması dolayısıyla, maatteessüf “ŞANTAJ” altındadır. Ne var ki, CHP YÖNETİMİ (görevdeki arkadaşlarımızın, birbirinden değerli gayretlerine saygımız saklı olarak, ifade ediyorum), konunun üstüne gerektiği gibi GİTMEME YÖNÜNDE, -keşke yanılsak- TALİMATLIDIR. Cumhuriyete SALDIRI niteliğinde, son olarak karşımıza geliveren, “Ayasofya’nın müze olmaktan çıkartılması” olayı BUNUN KANITIDIR ve biz buna asla, seyirci kalmayacağız..
Güzel dilekler ve sevgiyle…
Prof. Tolga Yarman
Kurultay Onur Üyesi
http://www.tolgayarman.org/ozgecmis/

**
Sevgili Dostlarım,
Yukarıdaki mesaj, CHP’de, gittikçe sayıları azalan Atatürk’ü ve yaptıklarını sahiplenen üyelerden Prof. Tolga Yarman’ın Kurultay delegelerine SMS olarak gönderdiği seri mesajlardan biridir.

Bilindiği üzere, AKP’nin iktidara gelmesiyle birlikte KARŞI DEVRİM atağa geçmiş laik demokratik cumhuriyetimiz, dozu gittikçe artan işbirlikçi dinci gerici saldırılara maruz kalmıştır.

Dikkate almamız gereken ikinci gerçek; bu işbirlikçi dinci gerici saldırıların ancak DEMOKRATİK yönetilen, ATATÜRK’Ü ve Devrimleri’ni SAHİPLENEN, savunan bir CHP yönetimi tarafından DURDURULABİLECEĞİDİR.

Gazi Mustafa Kemal, emperyalizm ve işbirlikçisi gerici dincilere karşı mücadelesini, TBMM’yi kurarak, Meclis’e hesap vererek yani, DEMOKRASİYİ İŞLETEREK yürütmüş ve başarmıştır.

Ne yazık ki, 2010 yılında parti içi demokrasiyi geliştireceğini vadederek Genel Başkan seçilen Kılıçdaroğlu, vaadini çabucak unutmuş üstelik Atatürk’ü değil Erdoğan’ı kendine kılavuz edinmiştir. CHP üyelerine ve seçmenine EKMELEDDİN’İ dayatması ve CHP’nin İl ve İlçe kongrelerini TEK ADAYLA yaptırması, CHP’yi tek adam tarafından yönetilen AKP’YE benzettiğinin yadsınamaz kanıtlarıdır.

Kılıçdaroğlu’nun ikinci vahim yanlışı, gerici iktidarın Devrimler’e saldırılarında, güya AKP’NİN KOZUNU ELİNDEN ALMAK gerekçesi ile sessiz kalmasıdır.

Kılıçdaroğlu’nun,
“LAİKLİK TEHLİKEDE DEĞİLDİR”
demesi ve peşin peşin “AYASOFYA’NIN CAMİ OLMASINA İTİRAZ ETMEYECEĞİZ”
sözünü vermesi sebebiyle, Atatürk ve devrimleri sahipsiz kalmış KARŞI DEVRİM geri alınamaz mevziler kazanmıştır.

Erdoğan’ın ATATÜRK’Ü Tarihe ihanet eden, emperyalizmin baskısına boyun eğen bir KORKAK ve HAİN gibi göstermesine zemin hazırlayanların CHP Gen. Bşk. KILIÇDAROĞLU ile seçim gecesi “ADAM KAZANDI” mesajı atıp kabuğuna çekilen -güya muhalif- her kurultayda Gen.Bşk. adayı olan Muharrem İNCE’DİR.

Bu ikilinin Ayasofya konusunda ATATÜRK’ÜN verdiği KARARI sahiplenmemesi, olayı -bence kasten- bir EGEMENLİK meselesinden ibaret görmesi ve göstermesinden cesaretlenen Erdoğan, geçmiş yıllarda “Bu işin götürüsü de var” diyerek tereddüt gösterdiği halde karar değiştirmiş, İstanbul’u işgalden kurtararak AYASOFYA’NIN tekrar KİLİSE yapılmasını önleyen, bu nedenle de Vatanperverliğinden kimsenin kuşku duyamayacağı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü “Tarihe ihanet etmekle” yani, “VATAN HAİNİ” olmakla suçlamaya cüret etmiştir..

Kılıçdaroğlu ve ekibi şunu bilmelidir ki, AKP’nin elinden aldıklarını sandıkları her koz CUMHURİYETİ adım adım YIKMAKTADIR. Ve Erdoğan’ın 18 yıllık iktidarının “sihirli formülü” de budur; kendi başarısından ötürü değil,
CHP’nin daha da doğrusu KILIÇDAROĞLU’nun BAŞARISIZLIĞI nedeniyle AKP sürekli iktidardır!

CHP’ye üye dahi yapılmaması gereken bu Liboşlar her Kurultayda aday olmakta karşımızda HACİVAT-KARAGÖZ OYUNU oynamaktadırlar.

CHP delegeleri önümüzdeki hafta sonu yapılacak Kurultayda bu oyuna son vermeli, ATATÜRK’Ü ve Devrimlerini SAHİPLENEN bir Cumhuriyetçiyi CHP’ye Genel Başkan seçilmesini sağlamalıdır.

Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla il ve ilçe kongrelerin TEK ADAYLA yapılması sebebiyle, önümüzdeki Kurultayda Kılıçdaroğlu yerine gerçek bir Atatürkçünün seçilmesi imkansızdır. Bu nedenle benim önerim, 65 yürekli delege bulunarak Prof. Tolga Yarman’ın Genel Başkan Adayı olmasının ve Kurultay’da, CHP İstanbul örgütünün 35. Olağan Kongresinde yaptığı konuşma gibi, (bakınız: https://youtu.be/Bf7nmmTpgjo ) bir konuşma yaparak görüşlerimize tercüman olmasının sağlanmasıdır.

Eğer siz de benimle aynı fikirdeyseniz, bu yazımı paylaşmanızdan çok memnun olurum.

Sevgilerimle.
Tuncay Erciyes
tuncayerciyes@gmail.com

NOT: Kurultay delegeleri ile temas kurabilme imkanı olan veya böyle bir görev üstlenmek isteyen kişilere, kendileri tanıtan, nasıl bir çalışma yapmak istediklerini açıklayan bir mail göndermeleri durumunda Kurultay delegelerinin telefon numaralarını içeren listeyi gönderebilirim.

İBRAHİM BİLGİN’İN GENEL KURUL DEĞERLENDİRMESİ:
”Genel kuruluna kısa bir süre kala Chp içinde hoşnutsuzluklar ve yönetimin başarısızlığı yoğun bir şekilde Chp çevrelerinde dillendiriliyor. Aslında Chp yönetim seçimleri ile son yıllarda ki Türkiye genel seçimleri arasında ki benzerlik dikkat çekici. Türkiye halkı da büyük bir çoğunlukla Akp politikalarına, uygulamalarına tepkili ve karşı lakin genel seçimlerde gidip yine oy verir gerçeği ortada. Aynı durumun son yıllarda Chp genel kurullarında da yaşandığı yönetimin başarısızlığı hemen hemen tüm Chp kesimleri tarafından konuşulmasına ve eleştirilmesine rağmen aynı yönetimi tekrar tekrar seçerek aynı çizgide devam etme anlayışı sürdürülüyor.
Bu açıdan sayın Yarman gibi bir çok değerli mücadele insanı ne yazık ki aslında olmaları ve bulunmaları gereken yerlerde olmuyor-olamıyor.
Bakalım 37. genel kurulda yine aynı tas aynı hamam tiyatrosu mu oynanacak yoksa tabandan gelen tepkiler delege ağaların da bir silkiniş ve ayağa kalkış mı yaratacak hep birlikte izleyip göreceğiz.”
15 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

Sayın Yarman’ın Adaylığını Kamuoyuna İlk Biz Duyurmuştuk; İşte o Haber.

http://ozgurifade.com.tr/chp-genel-baskanligina-surpriz-aday/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP