DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 494569-9,46%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

BÖYLESİ NE GÖRÜLDÜ NEDE DUYULDU!

ABONE OL
Şubat 28, 2021 15:30
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Belediyenin İhale Veren Şirketine İhale Alan Genel Müdür Oldu’
İnşaat İşlerini İhale Eden Belediye Şirketinin Başına Belediyeden İhale Toplayan İhale Gediklisi Yandaş Firmanın Ortağı Genel Müdür Yapıldı.

blank

ŞAKA GİBİ AMA GERÇEK!
Maltepe eski CHP yeni KÖP (Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi) belediye başkanı bay Ali Kılıç belediye ihaleleri ile ihya ettiği yandaş ve hemşehrisi (bir iddiaya göre akrabalık ilişkisi olduğu söyleniyor) firmanın ortağı Baran Küçük’ü belediyenin inşaat ve ihale süreçlerini yöneten belediye şirketi MATAŞ’ın başına genel müdür yaptı.

KÖP’lü belediye bakanı Ali Kılıç’ın Maltepe belediye başkanı olduktan sonra Küçükyalı merkez mahallesi adresinde 30 Ağustos 2017 de MİNİMA İNŞAAT LİMİTED ŞİRKETİ ismiyle iki KUZEN Baran Küçük ve Tuncel Özçelik ortaklığında kurulan firma Maltepe belediyesinin bir çok rant projesinde yüklenici firma olarak ihale gediklisi olmaya başlıyor.

Belediyenin inşaat işleri için bay Ali Kılıç belediye başkanı olur olmaz kurduğu belediye şirketi MATAŞ eliyle yürütülüyor. İlçede bir çok belediye inşaat ihalesi MİNİMA isimli bu yandaş firmaya verilmiş. Maltepe Belediye Meclisi devre dışı bırakılarak özerk bir yapı konumunda ki MATAŞ eliyle yürütülen bu ihale işlerinin adeta gediklisi konumuna gelen MİNİMA için görünen o dur ki bay Ali Kılıç çok daha fazla kıyak yapma gerektiği duymuş.

Mataş’ın diğer iki yöneticisinin Sinan Derman ve Maltepe yerelinde tartışmalı isim Canan Döner olması dikkat çekiyor.

blank

İKİ ORTAKLI MİNİMA’NIN BİR ORTAĞI İHALE DAĞITAN BELEDİYENİN MATAŞ ŞİRKETİNE BİRİNCİ DERECEDE İMZA YETKİSİYLE GENEL MÜDÜR YAPILDI.
Belediyenin ihalelerini toplayan iki ortaklı Minima İnşaat LTD ŞTİ’nin ortaklarından Baran Küçük belediyenin ihale dağıtan şirketi MATAŞ’a birinci derece de imza yetkisiyle (5 Ekim 2020) genel müdür yapıldı. Yeni genel müdür bundan sonra hem ihale verecek hemde ihale alacak; buna KÖP (Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi) belediyeciliği dendiği kanısındayız.

HALKA VERİRLER TALKINI KENDİLERİ YUTAR SALKIMI
Daha da ötesi bu bay Kılıçdaroğlu’nun masalı devriyesinde sarf ettiği HAK, HUKUK, ADALET, LİYAKAT, ŞEFFAFLIK, ETİK, SOSYAL DERMAN BELEDİYECİLİK gibi kelamsal olarak her ne kadar anlamlı gözükse de sadece söylemde ve sadece halka nabza şerbet kabilinde tekerleme haline dönüştürülen ve topluma yutturulan bir masal seranomisi mukabilinde olduğu net bir şekilde ortaya seriliyor.

MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAMIŞ
Mataş şirketine genel müdür yapılan Minima inşaat ortağı Baran Küçük firma ortaklığında ki hisselerini bir ay önce (21 Ağustos 2020) diğer ortak kuzeni Tuncel Özçelik’e devretmesi adeta ”MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAR” dedirtiyor.

blank

3 ŞUBAT 2020 DE MECLİSTE SORU ÖNERGESİ VERİLMİŞTİ
Ak Parti Maltepe Belediye Meclis Üyesi Yakup Yıldız meclis oturumunda yaptığı konuşmada şunları söylemişti:
MİNİMA İNŞAAT KİMİN AKRABASIDIR?
Yıldız; “Maltepe Belediyesi ile Minima İnşaat arasındaki anlaşmalar nelerdir, sözleşme yapılmış mıdır, ödeme yapılmış mıdır? Hangi hizmetler alınmıştır, Minima İnşaat kimin akrabasıdır, Maltepe Belediyesi yönetimi ile akrabalık bağı var mıdır?” diye soru önergesi verdi.

Maltepe belediyesinde çoğunluğun verdiği diktatörlükle dediğim dedik çaldığım düdük konseptinde ki KÖP (Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi) belediye başkanı bay Ali Kılıç her zaman ki gibi bu soruya da cevap vermedi.
‘Olası ve muhtemel bir iktidarınızda Türkiye’yi böyle mi yöneteceksiniz?’
05 Ekim 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP