DOLAR 13,4618-0.56%
EURO 15,2746-0.34%
ALTIN
BITCOIN 5702601,35%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÇATISINA ‘GİZLİ’ BAZ İSTASYONU KURDU, MAHALLELİ AYAĞA KALKTI

ABONE OL
Şubat 28, 2021 18:12
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÇATISINA ‘GİZLİ’ BAZ İSTASYONU KURDU, MAHALLELİ AYAĞA KALKTI
‘Mahalleliden Tepki’
MAHALLELİ TEDİRGİN OLDU
Maltepe ilçesinin Esenkent mahallesinde Tatlı su bölgesinde bulunan 6 katlı binasının çatısına gizli baz istasyonu kuran İbrahim Ayvataş’a mahalleli tepki gösterdi. Bitişik binada yan komşusu da olan Hüdai Altınışık’ın verdiği bilgilere göre; Ayvataş evinin çatısına kurduğu gizli baz istasyonu iki ay önce ortaya çıktı, mahalleli olarak tepki gösterilen baz istasyonu için muhtarlık, belediye ve kaymakamlığa başvurduklarını ve henüz bir çözüm bulunmadığını belirtti.

BELEDİYEDEN SES YOK
Bir cep telefonu operatörüne ait olduğu ve Ayvataş’ın bunun için para aldığı iddia ediliyor. Konu hakkında adeta bir demir perde ülkesi gibi yönetilen Maltepe belediyesinden bilgi alınamazken, Kaymakamlığın mahalleli tarafından yapılan şikayete nasıl bir çözüm üreteceği merakla bekleniyor.

blank

MAHALLEDE HUZUR KAÇTI, PSİKOLOJİ BOZULDU
Mahallede endişe bekleyiş sürerken ‘Mahallenin huzuru kaçtı, kanser riski psikolojimizi bozdu, yaşanan sorumsuzluğun cezasız kalmamalı, bu baz istasyonu radyasyon yayıyor derhal kaldırılsın’ ifadelerini kullanan mahalle sakinleri ‘Bu baz kaldırılıncaya kadar mücadele edeceğiz’ dedi.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR!
Maltepe’nin özgür yazan bağımsız gazetesi Özgür İfade olarak Mahallede yaşanan bu hukuksuzluğun takipçisi olacağız ve aynı zamanda bir kaç sorunun da cevaplarını aramayı sürdüreceğiz.
-Maltepe belediyesi ve başkanı Ali Kılıç bu yasa dışı baz istasyonu için neden bir şey yapmıyor?
-İbrahim Ayvataş bu gizli baz istasyonu için para aldı mı?
Bu arada uzun süredir atanmışlar tarafından halktan kopuk yönetilen Chp Maltepe ilçe yönetimine geçtiğimiz pazar günü seçimle gelen yeni yönetimin bu konuya nasıl bakacağı ve nasıl değerlendireceği merak konusu.
Mahalleli şimdi Kaymakamlıktan çıkacak sonucu beklerken dava açmaya hazırlanıyor.
31 Aralık 2019-Abidin SARI / ÖZGÜR İFADE

blank

NOT: Chp Maltepe ilçe yönetimine seçimle gelen yeni yönetim kurulunu tüm Maltepeyi kucaklayıcı-halkçı, demokrasiyi ve eşitliği özümsemiş bir yönetim anlayışı içinde olması temennisi ile kutluyor ve başarılar dileriz.

DÜZELTME: İlgiyi yazımızda binanın eski belediye meclis üyesi Mehmet Ayvataş olarak geçmesi yerel kaynakların ve şikayetçi yurttaşların verdiği isim karışıklığından doğmuş olup; bina sahibi Mehmet Ayvataş’ın amca oğlu İbrahim Ayvataş’a ait olduğundan kaynaklı sehven yapılan bu yanlışlıktan dolayı okuyucularımızdan ve Sayın Mehmet Ayvataş’tan özür dileriz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP