DOLAR 13,52570.01%
EURO 15,4674-0.03%
ALTIN 789,940,06
BITCOIN 580564-0,62%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

CEMEVİNE ALÇAK SALDIRI

ABONE OL
Şubat 28, 2021 15:27
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Belediye Zabıtaları Gece Yarısı Kapısını Kırıp İçeri Girdiler’

blank


Maltepe cemevine gece karanlığında kapısını kırıp içeri giren Maltepe belediye zabıtaları ve başlarında kısa bir süre önce belediyenin rant şirketi Mataş’ın başına getirilen belediyeden ihale alan firma ortağı kapısını kırarak Cemevi yönetimi ve 30’dan fazla alevi yöre derneğinin yayımladıkları deklarasyonun pankartını ve ‘Cemevine Dokunma’ pankartlarını gasp ettiler.

blank

Kılıçdaroğlu himayesinde Maltepe’ye 2014’de belediye başkanı yapılan ve bizzat Kemal Kılıçdaroğlu tarafından korunup kollanan bay Ali Kılıç 2014’den beri Alevilerin ilçede ki tek cemevine çökme girişimlerinde bulunuyor.

Bir süre önce Tunceli Düzgün Baba Cemevini karıştıran aynı ekiple Maltepe’de cemevine çökmeye çalışan Chp’li belediye başkanı Ali Kılıç’a Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Maltepe belediyesinde ki CHP’li meclis üyeleri ve Tuncelili hemşehri takımı ile avrupadan getirdiği yakın dostları destek veriyor.

blank

GİZLİ BİR EL KORUYOR!
Cemevi yönetimi tarafından hakkında suç duyurusu yapılan Belediye başkanı Ali Kılıç’n bu işlediği suç için yargı karşısına çıkartılacağına inanmadığını belirten yurttaşlar ise bir hayli çoğunlukta. Korunup kollanmasının sadece Kılıçdaroğlu ve chp’li meclis üyelerinden kaynaklanmadığı kanısı hemen hemen herkeste oluşmuş durumda ve adeta ezberlemişcesine ”Sadece Kılıçdaroğlu tarafından değil, Gizli bir el tarafından korunup kollanıyor” söylemi bir çok Maltepeli tarafından ifade ediliyor.

CHP’DEN İSTİFALAR YOLDA
Alevilerin inanç yerine adeta çeteler gibi gece yarısı yapılan saldırı için Cemevini sahiplenen yöre dernekleri ile birlikte Cumartesi günü öğeden sonra Cemevine yapılan faşist saldırı protesto edilip bir basın açıklaması yapılacağı bildirildi. (NOT: İzmir’de Yaşanan Deprem Felaketi Nedeniyle Basın Açıklaması Pazar Günü Öğlen Saatine Alınmıştır) Konu hakkında konuştuğumuz bazı alevi yurttaşların Chp üyeliğinden istifa edeceklerini belirtirken; bu olup bitenlerden ”Kılıçdaroğlu, İl başkanı Kaftancıoğlu ve Maltepe ilçe başkanının habersiz olduğu düşünülemez; Aleviler üzerinden gizli bir projeyi devreye soktukları anlaşılıyor. İnanç merkezimize bu ahlaksız saldırıyı yapan bir partide üye kalmak suça ortak olmak ve aynı ahlaksızlığın işbirlikçisi olmaktır” diyen Alevi yurttaşlar serzenişlerine şöyle devam ettiler.

blank
6 yıldır Cemevine çökmeye çalışan zihniyet karşı çıkan Alevilerin Pankart olarak astığı bu deklarasyondan rahatsız olmuşlar

AYNI AHLAKSIZLIĞI CAMİYE YAPSALARDI KIYAMET KOPARDI
”Aynı saldırıyı ahlaksızlığı başka bir inanç merkezine yapa bilirler mi; yapamazlar, sıkar bu, kıyamet kopar o belediye başkanı kaçacak delik arardı. Ama Alevilere bu ahlaksızlığı çekinmeden yapa biliyorlar. Cemevinin hemen altında Gülsuyu mezarlığı yanında ki 122 evler camisini CHP İBB belediyesi, karşısında ki kuran kursu binasını da Maltepe Chp belediyesi Sünni kardeşlerimizin kullanımına cami derneğine devredip çıkıp gitti. Ama aleviler söz konusu olunca başımıza külhanbeyi kesiliyorlar, bu Cemevi 30 yıldır Cemevi Ali Kılıç da Kılıçdaroğlu da daha dün piyasaya çıktı nasıl başımıza bela ettiysek öylede def etmesini biliriz. Vakti zamanı geldiğinde bu hesabı sandıkta göreceğiz” dediler.
30 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP