DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 483483-11,86%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP Maltepe ilçe yönetimi istifa etti.

CHP Maltepe ilçe yönetimi istifa etti.

ABONE OL
Şubat 28, 2021 14:57
CHP Maltepe ilçe yönetimi istifa etti.
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, parti tabanına güvenmediği için ön seçim yapmadan belediye başkanlarını MYK ve PM kararlarına rağmen atama yetkisi alması ve Maltepe belediye başkanı olarak Ali Kılıç’ı ataması Maltepe de tepkilere neden oldu. Tek adam anlayışına karşı olmasına rağmen bu role soyunması CHP de neler oluyor sorusunu gündeme getirdi. Maltepe ilçe yönetimi Ali Kılıç’ın atanması üzerine istifa etti.

Ali Kılıç’ın atanması hangi liyakat, hangi demokrasi anlayışına sığdığı tartışma yarattı.

Ali Kılıç hakkında bir çok olumsuz dosyaların kendisine sunulmasına rağmen böyle bir kararın verilmesi ki, bu sadece Maltepe için değil, Türkiye’nin bir çok il ve ilçesi için atanan isimlerin parti içinde büyük tepkilere neden oluyor.

CHP yönetimi seçim kazanmak, iktidara gelmek gibi bir niyetin dışında, küçük olsun benim olsun anlayışını bir türlü aşamadı. CHP demokrasi, liyakat söylemleri ile artık son durağa geldi.

CHP hesapları seçim kazanmak anlayışının dışında,  Nisan dan sonra yapılacak olan kongre de muhalefeti yok etme ve koltuk sevdası peşinde yerlerini sağlama alma çabası içine girmiştir.

Halkçılığı, demokrasiyi, Atatürk ilkelerini, sosyal demokratlığı söylemlerinden eksik etmezken, pratikte sistemin kendisine esir olmuş ve halkın umudu olmaktan çıkmıştır.

Ali Kılıç Maltepe örneğine bakarsak, belediyeciliği rant kapısı olarak görmek, liyakat anlayışını  önemsememek, toplumun değil bir avuç çıkar gurubunun menfaatine çalışmak, yani sistemin kendisi olmak çabası CHP ye daha fazla kan kaybettirecektir. Bunu seçimlerde üzülerek göreceğiz.

Konuyla ilgili bir deklarasyon yayınlayan CHP Maltepe ilçe başkanı Özkan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

BASIN VE KAMUOYUNA,

DEĞERLİ ÖRGÜTÜM VE MALTEPELİ HEMŞERİLERİME;

24 ARALIK 2017 tarihinde gerçekleştirilen Maltepe İlçe Kongresi’nde bize güvenerek göreve getiren, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partisinde İlçe Başkanlığı yapma onurunu yaşatan kıymetli örgütümüze teşekkür ediyorum. Ülkemiz tarihi bir süreçten geçerken 31 Mart tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerin önemi her geçen gün artmaktadır. Bizler bu bilinçle 1 yılı aşkın süredir Maltepe Örgütümüzden aldığımız destekle yeni bir siyaset dili ve yeni bir siyaset anlayışı yaratmaya çalıştık. Ülkemizde kent rantının teslim aldığı siyaset kurumunun ülke sorunlarını çözebilecek bir yapıya dönüşebilmesi için mücadele ettik, direndik. Göreve başlarken milli mücadele kahramanı Merhum Genel Başkanımız İsmet İnönü’nün” Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır” sözlerini ilke edindik. Ülkemizin ve Partimizin kurucusu emperyalizme karşı mücadele ederek, tüm dünyadaki mazlum milletlere umut olmuş Gazi Mustafa Kemal’in Gençliğe Hitabe’ de bahsettiği; Cebren ve hile ile Aziz Vatan’ın bütün kaleleri zapt edilmiş olsa da muhtaç olduğumuz güç ve kuvvetin damarlarımızda mevcut olduğunu bilerek mücadelemizi sürdürdük. Tam Bağımsız Türkiye idealleri için canlarını feda eden Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının bize miras bıraktığı erdem ve ahlakı, mücadele azmini yüreğimizde taşıdık.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP