DOLAR %
EURO %
ALTIN 789,330,43
BITCOIN 564007-0,01%
İstanbul
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP TABANI YARMAN’IN YARIN YAPACAĞI AÇIKLAMAYA KİLİTLENDİ

CHP TABANI YARMAN’IN YARIN YAPACAĞI AÇIKLAMAYA KİLİTLENDİ

ABONE OL
Ocak 20, 2021 21:19
CHP TABANI YARMAN’IN YARIN YAPACAĞI AÇIKLAMAYA KİLİTLENDİ
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkan Adayı Prof. Dr. Tolga Yarman geçtiğimiz günlerde 23 Temmuz Perşembe Günü Chp Genel Merkezinde Kamuoyuna Açıklamalarda Bulunacağını Duyurmuştu.
Cumhuriyet Halk Partisinde 37. Genel Kurul da Genel Başkan Adayı olduğunu açıklayan Prof. Dr. Tolga Yarman Perşembe günü CHP Genel merkezini ziyaret edeceğini açıkladı.

blank


Yarman, geçtiğimiz gün dilekçesini genel merkeze göndermişti. Dilekçesinde:

”CHP GENEL BAŞKANLIĞINA
Degerli İlgili:
Olağan Kurultay’da Genel Başkanlığa Aday oluyorum.
Bu çerçevede, 23 Temmuz Perşembe günü, Sabah 11.00’de, Genel Merkezimiz’de, eğer tensip buyrulursa, BASIN ODASIN da bir açıklama yapacağım.
Tensip ve dikkatinize sunuyorum.
Basın toplantısından sonra, demek ki, 12.00 dolayında, Değerli Genel Başkanı, her şey bir tarafa, zarafette kusura düşmemek için, bir çay kadar ziyaret etmeyi dilerim. Kendisi orada olmaya bilecek ise, hangi Genel Başkan Yardımcımızı ziyaret edebileceğimin tarafıma bildirilmesini dilerim.
Söz konusu saatte, ziyaret edebileceğim bir üst düzey yetkili olmaz ise, canları sağ olsun.
Dikkate getirdiğim çerçevede, KURULTAY SALONUNDA, tarafıma ve takdir buyrulacak, belli sayıdaki omuzdaşımıza, uygun bir yer tahsis edilmesinin teminini, tensip ve dikkatinize sunuyorum.
Güzel dileklerimle, sevgiler sunuyorum…
Tolga Yarman, Prof. Dr.
Kurultay Onur Üyesi”

İfadelerine yer veren Yarman’ın 23 temmuz Perşembe günü Chp Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcılarından Oğuz Kaan SALICI tarafından karşılanacağı ve ağırlanacağı bildirildi.

Yarman: ”Perşembe günü partimizin Genel Başkan adayı olarak genel merkezi ziyaret edeceğim. Sadece bu güne dair düşüncelerim yok, Chp’li demek ileriyi düşünmek demektir; CHP tabanının özlem duyduğu cesur, sadece mevcudu koruyan bir genel başkan olmayacağımı, bunu tüm CHP’ye gönül vermişler burada yapacağım açıklama ile net bir şekilde göre bilecek. Adım sürpriz adaya çıkmıştı, madem sürpriz olarak algılandı ve lanse edildim, partililerimizi heyecanlandıracak cesur adımlarla sürprizlere devam etmek bu saatten sonra bize emanet edilen bir görev”
‘Tabanımızın beklentilerine, arzuladıklarına Tolga Yarman cevap vermeyecek ise, Ulu Önderin koltuğuna aday olmak da oturmak da haddi değil…Olmamalı da… Perşembe’yi bekleyin, açıklamalarımız bomba gibi Türkiye gündemine oturacak’ demişti.

Tolga Yarman’ın Atom Mühendisliği hocası olduğunu noktasında oldukça değerli ve kayde değer açıklamalar yapacağı tahmin ediliyor. Kısacası CHP tabanının gözü kulağı sayın Yarman’ın yarın CHP genel Mekezinde yapacağı açıklamalara odaklandı.

HALK TV ve TELE1 SANSÜRCÜLÜĞÜ TEPKİ ÇEKTİ
Akp iktidarının anti demokrat uygulamalarından ötekileştirme ve yok saymalarından en çok şikayet eden kurumlardan olan HALK TV ve TELE televizyonlarının yaklaşık bir aydır adaylığı gündeme gelen ve CHP tabanında memnuniyetle karşılanan ciddi bir destek bulan Sayın Prof. Dr. Tolga Yarman ismine programlarında yer vermemek için kılı kırk yaran adeta gizli bir sansür uygulamaları her iki televizyonu da tepki oluştu.
Tolga Yarman’a destek veren vatandaşların ”bu sansür anti demokratik ve faşist bir eğilimin tezahürüdür” diyerek Halk Tv ve Tele1 televizyonunu kınadıklarını ifade ettiler.
22 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

Siyasi Partiler İçinde Son Beş Ay da Üye Kaybı Yaşayan Tek Parti CHP Oldu. YARGITAY TARAFINDAN ;
17 Temmuz 2020 tarihi itibariyle yayınlanan siyasi partilerin üye sayıları ve son 5 ay’a göre artan ve eksilen sayılar…
Ak Parti – 10.295.687 (+99.783)
CHP – 1.255.364 (-2.389)
MHP – 483.796 (+4.597)
İYİ Parti – 295.858 (+29.418)
HDP – 39.575 (+241)

Diğer Tolga Yarman Haberleri

http://ozgurifade.com.tr/tolga-yarman-persembe-gunu-gundemi-sarsacak-aciklamam-olacak/
http://ozgurifade.com.tr/prof-dr-yarman-genel-merkeze-adaylik-dilekcesini-gonderdi/
http://ozgurifade.com.tr/mahkemeye-chp-genel-kurulunun-durdurulmasi-basvurusu-yapildi/
http://ozgurifade.com.tr/chp-genel-baskan-adayi-yarman-15-temmuzun-birinci-musebbibi-akp-ve-genel-baskani-erdogandir/
http://ozgurifade.com.tr/asla-seyirci-kalmayacagiz/
http://ozgurifade.com.tr/chp-genel-baskanligina-surpriz-aday/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP