DOLAR 13,59660.47%
EURO 15,42730.66%
ALTIN 795,040,72
BITCOIN 5753741,41%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

18:11

AKŞAM'A KALAN SÜRE

ÇİN’Lİ UZMANDAN UYARI! ‘’İki Metre Mesafe Bulaşıcı’’

ÇİN’Lİ UZMANDAN UYARI! ‘’İki Metre Mesafe Bulaşıcı’’

ABONE OL
Ocak 21, 2021 13:54
ÇİN’Lİ UZMANDAN UYARI! ‘’İki Metre Mesafe Bulaşıcı’’
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘MASKEYE GÜVENME’

Pekin-Ditan Hastanesi Ulusal Sağlık Komisyonu uzmanı Li Xingwang, 2019-nCoV koronavirüsünün iki metre mesafede bulaşıcı olabileceğini söylüyor.

Çinli medya uzmanından alıntılar: “Herkes koruyucu maske takmalı ve yakın temas sayısını mümkün olduğunca azaltmalıdır.” Kapat “ile şu anda bir ila iki metrelik bir mesafeyi kastediyoruz – enfeksiyon bu mesafede olabilir.” dedi.

Uzman ayrıca virüsün insan gözlerine veya mukoza zarlarına temas etmesi halinde temas yoluyla bulaşabileceğini belirtti.

Salı günü, 4547 Çinli vatandaşa yeni koronavirüs bulaştı. Bunlardan 106 vaka öldürücü idi. Enfeksiyon vakaları Pekin ve Şangay da dahil olmak üzere hemen hemen her Çin eyaletinde kaydedildi. 2019-nCoV koronavirüs kaynaklı pnömoni geçen yıl Aralık ayının sonlarında Çin’in Wuhan şehrinde tespit edildi.

Virüs başlıca Avustralya, Kanada, Vietnam, Almanya, Kamboçya, Malezya, Nepal, Güney Kore, Singapur, ABD, Tayland,İtalya, İspanya, Türkiye, Fransa, Japonya ve Sri Lanka’da da tespit edilmiştir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), salgını Çin’de ulusal bir acil durum ilan etti, ancak şu ana kadar uluslararası bir acil durum ilan etmekten kaçındı.tass ajans

MASKEYE GÜVENME; SOKAKTAN UZAK DUR TEMASTAN KAÇIN, EN AZ İKİ METRE SOSYAL MESAFE KOY

Maske koronavirüs bulaşmasını engeller mi?

Sağlık uzmanları bu soruyu “Hayır” diye yanıtlıyor. Robert Koch Enstitüsü (RKI) yüz ve burnu kapatan maskelerin sağlıklı insanlara virüs bulaşmasını engellediğine ilişkin kesin bir verinin bulunmadığını açıkladı. 

Birmingham Üniversitesi’nden tıp profesörü KK Cheng’e göre de maskelerin koruyucu özelliği yok. Uzman, “Çok sayıda insan maske takmanın kendilerini koruyacağını sanıyor. Oysa bu yolla kendilerinden başkalarına bulaşma riskini azaltmış oluyorlar” diyor.

08 Nisan 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP