DOLAR 13,59850.49%
EURO 15,43080.7%
ALTIN 794,460,65
BITCOIN 5732831,08%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

18:11

AKŞAM'A KALAN SÜRE

GİRESUN’DA BEŞ ASKERİN MENFEZDE ÖLÜMÜNÜN SORUMLUSU BULUNDU!

GİRESUN’DA BEŞ ASKERİN MENFEZDE ÖLÜMÜNÜN SORUMLUSU BULUNDU!

ABONE OL
Ağustos 24, 2020 22:23
GİRESUN’DA BEŞ ASKERİN MENFEZDE ÖLÜMÜNÜN SORUMLUSU BULUNDU!
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sorumlular yargılansın… Göz göre göre 5 asker, bir sivil vatandaşın günahına girdiler ölümüne sebep oldular..
Köprünün geçtiği arazi akrabamız Ahmet Karadeniz’indir. Ahmet Abi ortalamanın üstünde zeki birsidir. Aylar önceden olacakları görmüş. Çünkü öngörüsü çok sağlam birisidir. Neyin nereden, nasıl geleceğini görmüştür.

Aşağıdaki dilekçeyi gerekçeleriyle yazmış ve ilgilileri uyarmış, gereğinin yapılmasını istemiştir.Dilekçede yazdıklarının hepsi gerçek olmuştur. Eğer onu dinleselerdi bu felaket yaşanmayacaktı.

blank

Dilekçede diyor ki: 1. Çakıl ocakları menfezin altını 30-40 metre oymuşlar, menfezi tehlikeli duruma gerirmiştir.2. Daha önce 1980 ve 1988 yıllarındaki selde menfez hatalı olduğu için su taşkınında suyun göllenmesine neden oluyor, bir daha sel olursa menfez bir felakete yol açacaktır diyor.Bu dilekçeyi Karayolları 10.Bölge Müdürlüğüne 20 Şubat 2020 yılında veriyor. Dilekçeye Mart ayında Karayolları cevap veriyor. ve ödenekten söz ediyorlar.

blank

Altı kişinin ölümüne sebeb olan köprünün 200 metre aşağısı da bizim arazimizdir. Derenin kıyısına arazinin yaklaşık bin metre civarında sınırı var. Çakıl ocakları arazinin altını oyduğu için arazide toprak kaymaları oluşmaya başladı.

Benzer şikayetlerde dereye sınırı olan her vatandaş yaptı. Sadece sel felaketi değil olası toprak kaymasından kaynaklı felaketde yaşanacaktır. Kaldı ki bir yıl önce köprüden iki kilometre aşağıda büyük bir heyelan oldu, şans eseri ölen veya yaralanan olmadı.

Olası tehlikelerden yetkilileri haberdar edenler, şikayette bulunanlar, bu zamana kadar ne yaparsak yapalım sonuç alamadık. Çünkü bu yağmaya göz yuman bürokrasi ve yol veren siyasiler var.

Orada her anlamda gerçek bir katliam var.
Şimdi bu gerçekler ortadayken 5 askerin şehit olmasına neden olanlardan hesap sorulacak mı?
O çakıl ocakları kapatılacak mı?
Hesler sökülecek mi?
Eğer böyle devam ederse ileride oluşacak daha büyük felaketler yaşanacaktır. Çakıl ocakları bölgenin habitatını bozdu, trafik terörü yarattı. Bölge halkı her koşulda huzursuzluk ve tükenmişlik yaşıyor.

Giresun’da yaşanan felaker doğal değildir, açgözlü ranta doymazlar tarafından işlrnmiş bir cinayettir.O köprünün altına mahkeme kurulmalıdır. İddia makamına Ahmet Abi oturmalı, ülke vicdanıyla sorumluları yargılamalıdır.Köyümden kiminle konuşsam asker için ağlıyor. Ve bizim köyümüz CHP’nin yıkılmaz kalesidir. Eğer bizim köylüyü dinleselerdi askerler ölmez, ülke bu acıyı yaşamazdı.

Bir yıl önce Ömer Cebeci 6 ay önce Ahmet Abi uyarmıştır. İddia makamında onlar oturmalı sorumlular yargılanmalıdır. oralarda binlerce yıldır doğayla uyumlu yaşayan insanlar olacakları çok önceden biliyordu.

Ama söz dinletemediler.
Bu beş askeri şehit eden ya inşaat resulallah diyen anlayıştır.
Ellerinde asker kanı var.
Şimdiden haber vereyim Gelevara Deresi üstündeki barajın gövdesi çatlaktır, yakın bir zamanda Espiye ilçesini ve 100 km mesafede ne kadar köy varsa haritadan silecektir.
Bu baraja önlem alınmazsa büyük felaket kaçınılmazdır. (Osman Karadeniz)

YAŞANAN SEL FELAJETİNDE 5 ASKER 6 AY ÖNCE YAPILAN BAŞVURUDA CGEREĞİNİ YAPMAYAN KARAYOLLARI MÜDÜRLÜĞÜNÜN İHMALİ SONUCU HAYATLARINI KAYBETTİLER:
Jandarma Uzman Çavuş AYKUT VARİYENLİ (Adana/Tufabinbeyli/Doğanlı köyü)
Jandarma Uzman Çavuş ERDEM ÇITIR (Ordu/Çamaş)
Jandarma Uzman Çavuş ONUR KIRAN (Çanakkale/Eceebat)
Jandarma Uzman Çavuş SAMİ YILMAZ (Osmaniye/Bahçe)
Uzman Çavuş Burak Tok’un acı haberinin verildiği (Gümüşhane/Köse)

blank

BÖLGEYE UYARIYI 4 TEMMUZ’DA CHP İL MECLİS ÜYESİ DE YAPMIŞ
CHP İl Meclis üyesi Ömer Cebeci 4 Temmuz 2020 de altında Mehmet Yılmaz ve Mustafa Demirci’nin de imzası olan uyarıyı yapmış. Fakat bütün bu uyarıların adeta duvara toslamış. Yetkililerin uyarılara rağmen almadığı önlemler nedeniyle yaşanan sel felaketinde biri sivil 5 askerin hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı.
25 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP