DOLAR %
EURO %
ALTIN 789,91-0,67
BITCOIN 5839620,09%
İstanbul

AZ BULUTLU

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

GÜLSUYU GÜLENSU YENİ MAHALLE MECLİSİNDEN ULAŞIM İÇİN İMZA KAMPANYASI

ABONE OL
Şubat 28, 2021 15:30
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gülsuyu Gülensu Mahalleleri yeni Mahalle meclisi çalışmalarına kadın eli değdi.
Geçtiğimiz günlerde her iki mahalle sivil toplum (STK) kuruluşları ve mahallenin iki derneği Gülensu ve Gülsuyu Güzelleştirme Yardımlaşma ve Kültür Derneği (GÜLDER) , Gülsuyu Gülensu Yaşam ve Dayanışma Merkezi (GÜLDAM) deklarasyon yayımlayarak mahalle sorunlarından çok kişisel hesaplar içine giren ve daha çok adeta Maltepe Belediye başkanı bay Ali Kılıç’ın sözcüsü gibi çalışan mahalle meclisini fes ettiğini ve yeni mahalle meclisi oluşturulacağını kamuoyuna duyurmuştu.

blank

Geçtiğimiz hafta iki mahalle kreş yapılması için imza kampanyası düzenleyip İstanbul Büyükşehir Belediyesine resmi başvuruyu yapıp gelecek cevabı beklemeye koyulan STK’lar ve mahalle meclisi üyeleri boş durmuyor.

Mahallede ki ulaşım sorunu için de harekete geçen yeni mahalle meclisi üyeleri bir imza kampanyası da ‘Maltepe’den Gülsuyu-Gülensu’ya Belediye Otobüs Hattı’ için çalışmalara başladılar.
Gülsuyu Gülensu halkı Maltepe merkezinden mahalleye etkin ,sağlıklı ekonomik ulaşım istiyoruz diyerek bu kez de ulaşım sorunu için İBB’nin kapısını aşındırmaya hazırlanan Gülsuyu Gülense Mahalle Meclisi mahalle halkından takdir topluyor.

blank

Son 4-5 yıldır mahalle için ortalarda görünmeyen ve hiç bir faaliyeti görülmeyen eski mahalle meclisinin yerine yeni soluklu üretken ve mahalle sorunlarına odaklı yeni mahalle meclisinin mahalle için aranan kan bulunmuştur esprilerine yol açan çalışma azmini Maltepe’nin yüz akı Özgür İfade Gazetesi olarak kutluyor, halk için çabalarının kesintisiz devamını diliyoruz.
30 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Gülsuyu Gülensu Gelişmeleri:

http://ozgurifade.com.tr/gulsuyu-ve-gulensu-mahalleleri-artik-yeter/
http://ozgurifade.com.tr/gul-der-yeni-yonetimi-halkla-ve-stklarla-bulustu/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP