DOLAR 13,48690.03%
EURO 15,2443-0.03%
ALTIN 799,74-0,16
BITCOIN 5087944,98%
İstanbul

PARÇALI AZ BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Güzel Maltepe’min güzel insanları, gönül dostlarım…

Güzel Maltepe’min güzel insanları, gönül dostlarım…

ABONE OL
Şubat 28, 2021 14:54
Güzel Maltepe’min güzel insanları, gönül dostlarım…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhur İttfakı Maltepe Belediye Başkan Adayı MHP’li sn Ahmet Baykan Proje ve Aday tanıtım toplantısını
geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Ahmet Baykan yaptığı konuşmada şunları söyledi:
Saygıdeğer İl Başkanlarım ,değerli Milletvekillerim, ilçe başkanlarım, ittifakımızın fedakâr kadın kolları ve gençlik kolları temsilcileri, sivil toplum örgütlerimizin değerli yöneticileri, kıymetli basın mensupları, hanımefendiler, beyefendiler ve gençler…Güzel Maltepe’min güzel insanları, gönül dostlarım…

Hepinize katılımlarınızdan ve desteğinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Hoş geldiniz şeref verdiniz.

Milliyetçi Hareket Partisi lideri sayın doktor Devlet Bahçeli Bey’in takdirleriyle, cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayip Erdoğan tarafından Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi Maltepe Belediye Başkan adayı olarak ilan edildiğimiz günden beri yaşadığımız süreçte, desteğini esirgemeyen ve tüm ayrışmaların ötesinde bizi Maltepe’nin İttifakı anlayışıyla kabullenen Maltepelilere gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Kıymetli Maltepeliler,

Hayatımıza dokunacak bir kararın eşiğindeyiz. Önemli bir seçime giriyoruz. Hepimiz yaşadığımız şehri ehil ellere emanet etmek isteriz. Evet; şehirleri insanlar yönetir, geliştirir ama hepimizin hikâyesi de bir yerde, bir şehirde başlar. Bu yer an gelir, hayatımızın, kimliğimizin en önemli parçası sayılır. Şehirlerimizin de bir hafızası vardır. Her yer kendi hatırasıyla yaşar.Ben de malumunuz Küçükyalı’da büyümüş, cumbalı evleri ve çınar ağaçları ile Beşçeşmeler’i, Fenerli Köşk’ün naifliğini, bir benzeri olmayan Süreyya Plajı’nı görmüş… İstanbul’un balkonu olarak bilinen Gülsuyu’ndan, Gülensu’dan çok sevdiği İstanbul’u seyretmiş… Maltepe Stadı’nın toprak sahasında top koşturmuş… Çeliktaş’ın yazlık sinemasını tebessümle hatırlayan bir Maltepeliyim…

Bu şehre gönül verdim. Maltepeli beni tanır, ben de Maltepe’yi iyi bilirim. Hacı Bayram Veli diyor ya: “Şehir dediğin gönüldür.” Ağacından toprağına, insanından hayvanına bütün bir Maltepe’nin gönlünü almak, ona gönül vermeden mümkün olur mu hiç? Siyasetin toplumsal anlamını bilen, Mülkiye mezunu bir kardeşiniz olarak bir siyaset esnafı olmadığımı bilmenizi isterim. Bizim terbiyemizde siyaset, toplumun mutluluğu adına kendi konforunuzdan vazgeçmek demektir. Şahsi ihtiras ve beklentilerinin odağında siyaset üretenlerin, topluma vaat edecekleri hiçbir şey yoktur, olamaz da. Vatanına ve halkının davasına körpe yaşlarında meftun olmuş, memleket meselelerinin sorumluluğunu yüreğinde hisseden, vicdanı ve insafıyla hareket eden fedakâr bir kuşağın mensubuyum. Halkımdan yana, halkımın taraf olmayı kendime düstur edindim.

Bugün de karşınızda Maltepe’nin evladı, belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan olarak bulunmanın haklı gururunu yaşıyorum. İttifakımızın yerel yönetime talip olmanın da ötesinde bir derinliği var elbette, lakin benim nazarımda asıl ittifak Maltepe ve Maltepelilerin partizanlığı, yolsuzluğu reddeden tutumunda belirecektir.

Biz ilk günden itibaren Maltepe’nin ittifakı olduk; kimsenin şüphesi olmasın ki aklımız da, gönlümüz de daima huzurlu, mutlu ve hak ettiği hizmeti gören bir Maltepe inşa etmekte olacak.

Maltepeliler bu güzel beldeyi, idaresini güven duydukları kadrolara, ehil ellere emanet edeceklerdir. Biz, Maltepeli dostlarımızla birlikte, çarşıda, pazarda, parkta ve sokakta en büyük ittifakı kurmuş durumdayız.

Şimdi kutlu bir heyecanla: halkımızı hizmetlerle, hayat kalitelerini yükseltecek çözümlerle buluşturmanın heyecanıyla doluyuz. Ortak akılla, bütüncül bir ruhla, üreten bir belediyecilikle Maltepe’yi yarınlara hazırlamanın heyecanıyla doluyuz. Geçmişte hangi ilke ve prensipler ışığında halkımıza hizmet etmişsek, bundan sonra da aynı ilke ve prensiplerle yürüyüşümüzü sürdüreceğiz: Maltepeliyi Maltepeliyle yöneteceğiz.

Belediyecilik anlayışımızı öz ve net ifade eden kavram “hizmette samimiyet”tir. İki ana ilkemiz var. Birincisi: asla Partizanca bir düşünce ve tavır içinde olmayacağız. Halkın vergileriyle oluşmuş halkın belediyesinde, halkın iradesini hâkim kılacağız.

İkincisi: Halkımıza adalet ve hakkaniyetle hizmet edeceğiz. Kamu hakkının yerine layıkıyla teslimi konusunda ehemmiyet göstereceğiz. Maltepe’nin denizine, yeşiline, gencine, yaşlısına, kedisine, köpeğine, parkına, sokağına, Maltepe’nin her yerine, her canına sevgiyle, sorumlulukla, vicdanla dokunacağız.

İşte bu hissiyatla her biri alanında donanımlı ve hizmet aşkıyla dolu büyük bir ekip olarak Anadolu Yakası’nın incisi ilçemizin sorunlarını çözmeye talibiz.

İlçemizin altyapıdan, sosyal hayata, çevre sorunlarından, ulaşıma çözülmeyi bekleyen çok önemli sorunları var. Allah’ın izni ile 1 Nisan’da başlayacak hizmet seferberliğimiz, her sorunun üstesinden gelecektir.

Önceliğimiz elbette ki ilçemizde sağlıklı ve güvenli bir yapılaşma süreci olacak.

Maltepe’mizin imar sorunlarını, uygun altyapı ve sosyal donatı alanlarını da içeren alan bazlı bir kentsel dönüşüm anlayışı ile çözeceğiz. Depreme dayanıklı, teknolojik yönden çağı yakalamış, şehir estetiğini bozmayan ve içinde güvenle yaşayabileceğimiz yapılar inşa edeceğiz.

Buradan müjdesini vermek isterim ki vatandaşımızın can ve mal güvenliği için gerekli imar düzenlemesini yapacağız. Ayrıca Gülsuyu ve Gülensu Başıbüyük, Esenkent mahallelerindeki binlik ve beş binlik planlar büyükşehir belediyemiz tarafından onaylansa da kalan tapu sorunlarını çözeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı olmasını umduğumuz Binali Yıldırım Bey’le de bu konuda istişarelerimiz sürmektedir.

İdealtepe, Altıntepe ve Küçükyalı’nın, Yalı Mahallesi, Feyzullah Mahallesi ve Çınar Mahallesinin depremle alakalı riskli bölgelerini el ele ve güç birliği içinde ıslah edeceğiz.

En öz ifadeyle benim açımdan kentsel dönüşüm, halkımızın can emniyetinin sağlanması noktasında, betonlaşmadan ve kent yağmasına dönüşmeden Maltepe’nin ihya edilmesi demektir.

Maltepe’mizin tahrip edilen tarihi ve doğal dokusunu yeniden gün yüzüne çıkaracak, eskileri restore ederek günümüze taşıyacak, kültür varlıklarımız olarak Maltepelilerin hizmetine sunacağız. Yeni yapılanacak yerleri de mahalle kültürüne uygun deniziyle ormanıyla iç içe, çocuklarımızın ayağının toprağa basabildiği yaşam alanları olarak projelendireceğiz.

Sokakları temiz, denizine girilebilir, çöp üretmeyen bir Maltepe için sıfır atık projesi ile geri dönüştürülebilen tüm atıkları değerlendireceğiz. Yenilenebilir enerji kaynaklarını mümkün olabilen en yüksek düzeyde kullanarak bugüne kadar doğaya verilen zararı telafi etmeye çalışacağız.

Hepinizin bildiği gibi ilçemizin en önemli sorunlarından birisi de ulaşım sorunudur. Bu sorun semtimizin iç yaşamını derinden etkilediği gibi yolu buradan geçen İstanbulluları da fazlasıyla etkilemektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyemizin de desteği ile alternatif yolları da içeren yol projelerimizi ivedilikle hayata geçirecek ve hayatın akışına uygun bir ulaşım sisteminin yapılanmasını sağlayacağız. Mevcut yerel yönetimin ulaşım sorununu aşmak adına bir irade gösteremediğini, çare üretemediğini de görüyoruz. Makyaj ve algı belediyeciliği ile gerçek sorunların üstesinden gelinemediği ortadadır.

Tam da burada özellikle belirtmeliyim ki, gözünü vatandaşımızın cebine dikmiş gayrı nizami MAPARK otopark sistemini, Maltepelilerin üzerine yük olmaktan kurtaracağız. Şehir planları ve imar uygulamalarında mutlak önceliğimiz otoparklar olacak! 28 farklı noktada 6517 araçlık otopark projesinin de müjdesini buradan vermiş olalım.

Maltepe’de yaşamak beton yığınları arasında, trafik sorunları ile boğuşmak olmayacak!

Endüstri 4.0 ve Akıllı Kent uygulamaları, henüz belediyeden dijital hizmet bile alamayan Maltepe’de değişimin en önemli göstergesi olacak. Sağlıktan, acil desteğe, ulaşımdan, iletişime tüm vatandaşlarımız için dijital bir altyapı sistemi oluşturacağız.

Çağdaş bir kentin nişanesi olan temiz içme suyu, doğalgaz ve yağmur suyu projelerini bir an önce hayata geçireceğiz.

‘’Gençlik İstikbalimiz Maltepe Sevdamız!’’ ilkemizden asla taviz vermeyeceğiz.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin ruhsal, zihinsel ve fiziksel gelişimleri için her tür uygun tesisi ve çalışma alanını Maltepe’mize kazandıracağımızın sözünü veriyoruz. Gençlerimizin iyilik, doğruluk ve güzellik yolunda kendilerini geliştirmelerini sağlamaları amacıyla biri Zümrütevler Mahallesi’nde, bir diğeri Maltepe sahilinde Gençlik Merkezleri kuracağız. Özgürce düşünen, tutkuyla okuyan, çalışan ve değer üreten bir gençlik için aşkla çalışacağız. Çağdaş bir kente yakışır şekilde spor alanları inşa edecek hem takım sporları hem de bireysel sporlar için uygun imkânlar sunacağız. Onları sporun yalnızca rekabet değil aynı zamanda centilmenlik ruhu olduğunu anlatarak büyüteceğiz.

Milletimizin kıymetli değeri Süreyya Paşa’nın hatırası Süreyya Paşa Vakfı’nın tüm kaynakları vakıf senedine uygun şekilde değerlendirilecektir. Vakfın imkânları daha da geliştirilerek Maltepe’mizde Süreyya Paşa Teknoloji Enstitüsü’nü kuracağımızın müjdesini veriyoruz.

Ayrıca ilçemizin en önemli eğitim kurumlarından birisi olan Maltepe Teknik ve Meslek Lisesini daha donanımlı ve modern bir binaya taşıyarak evlatlarımızın eğitim kalitesine katkıda bulunacağız.

Kuracağımız Cumhuriyet Kütüphaneleri ile ülkemizin yarınları olan gençlerimizi destekleyecek, bilginin ve çağdaş ilimlerin ışığında yetişmelerine destek olacağız.

Ülkemizde genç nüfus bakımından büyük bir potansiyele sahip olsa da istihdam sorunu ciddi boyutlara ulaşabilmektedir. Yerel yönetimlerimiz, gençlerin yetişmiş oldukları alanlarda istihdam edilmelerine önayak olacak formüller üretebilir. Biz gençlerimizin bu konuda önünü açabilmek için, İstanbul Sanayi Odası ve İstanbul Ticaret Odasıyla iş birliği yaparak, özellikle yaz aylarında üç aylık sertifika programları düzenleyeceğiz.

Fikir ve Yatırımı buluşturan belediyecilik anlayışımızla yeni fikirlerin dönüşmesine ortam hazırlayarak bu fikirlerin yatırımcılar ile buluşup ekonomiye katkı sağlayan gerçek işlere dönüşmesini sağlayacağız. Özel sektörün güçlendirilmesi, girişimcilik ve rekabet ruhunun geliştirilmesi; yerel ve genel politikaların ahenk içinde yürütülmesi ve yerel kalkınmanın gerçekleştirilebilmesi için, kamu kurumları, üniversiteler, sanayi ve ticaret odaları, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin birlikte çalışmasını sağlayacağız.

Ayrıca Anadolu El Sanatları Ve Eğitim Merkezi’nde yaklaşık 100 branşta meslek eğitimleri vererek halkımızın aktif çalışma hayatına girişine ve nitelikli iş gücünün artışına katkı sağlayacağız.

İster geleneksel ister modern sanatlarla ilgilensinler çocuklarımız için tam donanımlı sanat merkezleri kuracağız. Ve Maltepe’mizde hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesin bu hizmetlere rahatlıkla ulaşabilmesi önceliğimiz olacak.

Bizim belediyecilik anlayışımız kuru binalar ve işleyen altyapılar düzeni ile sınırlı olamaz. Biz her komşumuzun gece başını yastığa koyarken şükredeceği huzurlu, güven içinde ve mutlu bir beldenin hasretini duyuyoruz. Sosyal belediyecilik ifadesini kuru bir slogan olmaktan kurtarmaya geliyoruz…

Yalnız yaşayan kimsesiz yaşlılar, evine ekmek götüremeyen ana babalar, geleceğinden umutsuz hayallerini umutlarını kaybetmiş gençler, maddi zorluklar yüzünden eğitim hayatından vaz geçmek zorunda kalan çocuklar; bizim Maltepe’mizin kaderi olmayacak!

Engeller insanın ruhundadır! Rehabilite etmeye, eğitmeye, eksikleri tamamlamaya kendimizden ve çevremizden başlayarak tüm belediyelere örnek olacağız. Belediyeye bağlı Mevcut Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezinin adeta amacı dışında kullanıldığını görmek çok üzücü. Halkımız bize bu görevi tevdi eder etmez burayı halkımıza, muhtaç olan herkesin hizmetine açacağız. Biz engelsiz bir Maltepe’nin hayalini kuruyoruz! Cevizli Mahallesi’nde inşa edeceğimiz Engelliler Merkezi’miz bu konuda çok büyük bir adım olacaktır.

Makyaj ve algı belediyeciliği ile gerçek sorunların üstesinden gelinemediği ortadadır. Maltepe’nin 18 mahallesinin de acil çözüm bekleyen her biri kendine özgü sorunları var. Özellikle yıllardır göz ardı edilerek çözümsüz hale getirilmiş olan Beşçeşmeler esnafımızın ruhsat problemini çözeceğimizin sözünü veriyoruz. Bu güzel meydanımızı daha bakımlı hale getirerek tarihi dokusuna yakışır bir şehir müzesini de Maltepe’ye kazandıracağız! Çeşitli mazeretlerle bir türlü yapımı tamamlanamayan Gülsuyu’ndaki Maltepe Cem Evi’ni de hiç vakit kaybetmeden tamamlayarak canlarımızın hizmetine sunacağız.

Bu güzel dünyanın da Maltepe’mizin de yalnız insanoğluna ait olmadığının, kuşundan kedisine köpeğine tüm canlılarla paylaştığımızın bilincindeyiz. Elbette onların da barınma, sağlık ve en önemlisi sevgi ihtiyaçlarını karşılamak boynumuzun borcu olacak. Onları bir yerlere kapatıp hapsederek değil, rehabilite ederek, imkânlar ölçüsünde özgür yaşamalarına imkân sağlayarak ve en son çare olarak da en iyi şartlarda yaşayacakları rehabilitasyon merkezleri olan “Mutlu Pati Evleri”ni inşa ederek bu dilsiz komşularımızın da duasını alacağız.

Aziz Dostlar; Maltepe’nin gittikçe büyüyen ve çözülmesi için de hiçbir gayret gösterilmeyen sorunları malumunuz. Maltepe bu kadar kötü yönetilmeyi hak etmiyor. Maltepe aldatılmayı hak etmiyor! Mevcut yönetim bütçe disiplinini kaybetmiş ve borç batağı içinde bir dizi hayati problemle boğuşmaktadır. İdeolojik bağnazlık yüzünden hizmetlerin adil bir şekilde Maltepeli vatandaşlarımıza ulaştırılması mümkün olmuyor.

Buradan açık ve net bir şekilde ilan ediyoruz; Maltepe Belediyesinde namusu ile alın teri ile çalışan emekçilerin ekmeği ile oynamayacağız.

Maltepe’nin yerel dinamikleri Türkiye’ye bir mesaj veriyor. Yeter diyor! Temiz siyaset diyor! Temiz Toplum diyor! Temiz bir yönetim istiyor! Hizmet istiyor! Partizanlık istemiyor! Halkın verdiği her kuruşun hesabını verebilen bir yönetim istiyor! Bunu verebilen bir belediye başkanı ve kadrolar istiyor!

Peki, biz bu kötü gidişatın karşısında çaresiz miyiz?

Talihimizi değiştirmekten aciz miyiz?

Kimsesiz ve sahipsiz gibi talan edilen semtimiz için sorumluluklarımız yok mu?

Elbette sorumluklarımız var, elbette gücümüz var, elbette hakkımız var!

En sevgili evimiz Maltepe’miz bugün bizden mücadele bekliyor, bizden vefa bekliyor, bizden dirayetli ve tek yürek olmamızı bekliyor.

1994-2004 yılları arasında başkan yardımcısı olarak görevi yaptığım dönemde Maltepe Belediyesi’nde yaptığımız çalışmalarımız ve kurduğumuz gönül köprüsü halen hafızalardadır.

Ben sadece Ahmet Baykan değilim. Ben Maltepe’nin her bir ferdini her bir vatanperverini her namuslu insanını, kardeşimi, hemşerimi yüreğimin bir köşesinde taşıyorum. Ben, görev yapacağım süre içerisinde kapımın Maltepelilere her daim açık olacağının sözünü veriyorum!

Üretken ve gönülden belediyecilik anlayışıyla 2023 vizyonuna uygun şekilde Maltepe’de her sese ve herkese eşit mesafede yürekten hizmet sunacak ve hiç kimseyi ayrıştırmadan kutuplaştırmadan bağrımıza basacağız! Asla Partizanca bir düşünce ve tavır içinde olmayacağız.

44 yıllık mazisinde sınanmış tartıya çıkmış darası alınmış bir Maltepeli olarak bundan sonra da tüm heyecanımla Maltepe’ye aşkla hizmet edeceğimin sözünü veriyorum.

Yaşlılarımızın hobileriyle zaman geçireceği huzurlu bir Maltepe için.

Çocuklarımızın güle oynaya büyüdüğü mutlu bir Maltepe için.

Gençlerimizin kendini geliştirdiği güvenli bir Maltepe için.

Kadınlarımız üretime katıldıkları zengin bir Maltepe için.

Her sokağı yaşanabilir, engelsiz bir Maltepe için.

Sokak hayvanlarıyla ve çevreyle dost, merhametli bir Maltepe için AŞKLA.

Çocuklarımızın mutluluğu, Maltepe’nin mutluluğu olacak.

Gençlerimizin umudu, Maltepemizin umudu olacak.

Çalışanlarımızın bereketi, Maltepemizin bereketi olacak.

Kadınlarımızın huzuru Maltepemizin huzuru olacak. HEM GÜZEL HEM AŞKLA OLACAK.

Aday proje tanıtım
aday proje tanıtımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
http://www.kadinescort.net Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort adana escort adiyaman escort afyon escort agri escort aksaray escort amasya escort ankara escort ardahan escort artvin escort aydin escort balikesir escort bartin escort batman escort bayburt escort bilecik escort bingol escort bitlis escort bolu escort burdur escort bursa escort canakkale escort cankiri escort corum escort denizli escort diyarbakir escort duzce escort edirne escort elazig escort erzincan escort erzurum escort eskisehir escort gaziantep escort giresun escort gumushane escort hakkari escort hatay escort igdir escort isparta escort istanbul escort izmir escort izmit escort kahramanmaras escort karabuk escort karaman escort kars escort kastamonu escort kayseri escort kibris escort kilis escort kirikkale escort kirklareli escort kirsehir escort kocaeli escort konya escort kutahya escort malatya escort manisa escort mardin escort mersin escort mugla escort mus escort nevsehir escort nigde escort ordu escort osmaniye escort rize escort sakarya escort samsun escort sanliurfa escort sinop escort sivas escort tekirdag escort tokat escort trabzon escort usak escort van escort yalova escort yozgat escort zonguldak escort