DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 490748-11,10%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

Herkesin Bu Memurların Bende Aldığını Bilmesini İstedim

Herkesin Bu Memurların Bende Aldığını Bilmesini İstedim

ABONE OL
Ocak 21, 2021 12:04
Herkesin Bu Memurların Bende Aldığını Bilmesini İstedim
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

George Floyd’un 6 Yaşındaki Kızı Gianna ”Herkesin Bu Memurların Bende Aldığını Bilmesini İstedim”
George Floyd’un kızının annesi gözyaşlarıyla adalet istiyor
Aile, dünya da protestoları başlatan ‘korkunç video’ için değil, Floyd’u iyi bir baba olarak hatırlamasını istediğini söylüyor.

blank

Minneapolis, Minnesota, ABD – George Floyd’un altı yaşındaki kızı Gianna’nın annesi gözyaşları ile dünyaya Floyd’u sadece bir isim veya toplanma ağlaması değil iyi bir baba ve iyi bir adam olarak hatırlamak için duygusal bir savunma yaptı. Gianna ”Herkesin bu memurların benden aldığını bilmesini istedim” dedi

Roxie Washington, “Günün sonunda, eve gidip aileleriyle birlikte oluyorlar.” “Gianna’nın babası yok. Onun asla büyüdüğünü görmeyecek, mezun olacak. Onu asla koridordan aşağıya doğru yürümeyecek. Eğer yaşadığı bir sorun varsa ve bir babaya ihtiyacı varsa, artık buna sahip değil.”

Washington’un yürek parçalayıcı yorumları, silahsız bir Siyah adam olan Floyd’un ABD’deki toplu protestoları başlatan Minnesota’daki Minneapolis’te yaklaşık dokuz dakika boyunca beyaz bir memurun boynunda diz çökmesinden sonra öldüğü bir haftadan fazla sürdü.

Olayın bir videosu, Floyd’un hala hareketsiz olmadan önce hala nefes alamadığımı, hala memurun dizinin altında yalvardığını gösteriyor. Washington ve Gianna ile birlikte Floyd aile avukatı Chris Stewart, “Çoğumuz George Floyd’un gördüğümüz korkunç videosundan irkiliyoruz”

“Sokaklardaki öfkeyi gördük; çok şiddet gördük; güzelliği de gördük. İnsanların ayakta durup konuştuğunu gördük ve ülke çapında büyük değişiklikler gördük.” ekledi. “Ama dünyanın gerçekten görmesini istediğimiz şey çocuklarının güzelliği. Tıpkı babası gibi benden daha uzun olacak olan Gianna’nın güzelliği. hayattaki bu şeylerin etkilediği gerçek durumlar. “

‘Adalet istiyorum’
İlçe ve özel tıp uzmanları otopsiyi cinayet konusunda ikna ettiler, ancak Floyd’un nasıl öldüğü konusunda farklıydılar. Floyd ailesi avukatlarına göre, Floyd’un ailesi tarafından talep edilen özel otopsi, 46 yaşındaki çocuğun polis tarafından boyun ve sırt sıkışması nedeniyle boğulmadan öldüğünü buldu.

Hennepin İlçesi Sağlık Denetçisi, Floyd’un “kolluk kuvvetleri (ler) i tarafından kısıtlanırken bir kardiyopulmoner tutuklama yaşadığını” buldu. Floyd’un kalp hastalığı ve hipertansiyon, fentanil zehirlenmesi ve son metamfetamin kullanımı da dahil olmak üzere “diğer önemli rahatsızlıklar” yaşadığını söyledi.

Olaya karışan dört memurun tamamı Floyd’un ölümünden bir gün sonra kovuldu. Floyd’un boynuna diz çökmüş olan memur, tutuklandı ve üçüncü derece cinayet ve ikinci derece adam öldürmeyle suçlandı.

Ancak Floyd’un ailesi, topluluk liderleri ve protestocular da dahil olan diğer üç memurun da suçlanmasını istiyorlar. Washington için “George için buradayım çünkü adalet istiyorum” dedi.

‘Bir baba alındı’
Salı günü erken saatlerde Floyd’un öldüğü kavşakta Piskopos Harding Smith, Floyd’u bir verici olarak hatırladı. “O çok iyi tanıdığım biri ve burada gördüğünüz sevgi ve destek,” diyor Smith El Cezire’ye.

Smith, “Görüyorsun Floyd, Kurtuluş Ordusu’nun dışında evsizleri beslememe yardım ediyordu” dedi. Çiçekler beton 38. Cadde ve Chicago Bulvarı’ndan büyüdü. İşaretler, kartlar, mumlar, Floyd’un bir anıtı olarak caddeyi ele geçiren sokaktaki buketler arasındaki çatlakları dolduruyor. Protestocular günlük olarak sahada toplanıyor.

56 yaşındaki Kim Anderson, saygılarını öderken, “Karışık duygularım var: incinmiş, acı ve iğrenme,” dedi. İnsanların bir araya gelip adalet edinme ihtiyacından bahsetti, “Artık zamanı geldi.”

Onun çağrısı Floyd’un ailesinin yankısını yineledi.
“Onun için adalet istiyorum,” dedi Washington. “Kimse ne düşünürse düşünse de iyiydi. Ve bu onun iyi bir adam olduğunun kanıtı,” diye ekledi Gianna’ya bakarak.

Stewart, polis vahşetinden etkilenen her aile için keder, herhangi bir protesto veya çağrıdan çok daha derine iner.
“Sadece birisinin geçmesi ve insanların sokaklarda öfkeli olması değil,” dedi. “İnsanların gerçek yaşamlarını ve geleceklerini etkiler. Bir baba alındı. Bir erkek ve kız kardeş başka bir erkek kardeşini kaybetti.”
03 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP