DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 484594-11,87%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

HİLAFET ÇAĞRILARINA IŞİD CİHAT ÇAĞRISIYLA KATILDI

HİLAFET ÇAĞRILARINA IŞİD CİHAT ÇAĞRISIYLA KATILDI

ABONE OL
Ocak 20, 2021 20:47
HİLAFET ÇAĞRILARINA IŞİD CİHAT ÇAĞRISIYLA KATILDI
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HİLAFET ÇAĞRILARINA IŞİD CİHAT ÇAĞRISIYLA KATILDI
ISIS yanlısı Medya Merkezi, Batı’daki Müslümanları Ormanları, Fabrikaları, Tarım Alanlarını ve Binaları Ateşe Vermeye çağırıyor
26 Temmuz 2020’de Pro-ISIS Al-Hayat Medya Merkezi, Telegram kanalına “İnananları Teşvik Et” başlıklı bir video yükledi. Anlatıcı, Müslüman olmayan topraklarda yaşayan Müslümanları, Müslüman kardeşlerinin ellerindeki silahları kullanarak intikam almaya ve Cihad ve terör saldırıları gerçekleştirmek için çağırdı, videoda bıçaklar ve ateşli silahlar da dahil olmak üzere çeşitli silahlar gösterildi. Anlatıcı, Müslümanların saldırılarını gerçekleştirmek ve özellikle yangın örneği vermek için yaygın olarak bulunan eşyaları kullanmaları gerektiğini söyledi. Orman yangınları gibi yangınların Müslüman olmayan pek çok kişiyi öldürdüğünü ve yüz milyonlarca dolarlık zarara yol açtığını ayrıntılarıyla anlattı. Müslümanları, kendilerine dikkat çekmeyen bir tarzda ateş yakmaya ve ayrılırken her türlü delili elden çıkarmaya teşvik etti. Video izleyicileri ormanlara, fabrikalara, tarım alanlarına ve binalara ateş açmaya çağırdı. Videoda, Kaliforniya’da bir konumu işaretlemek için bir adamı işaretledi.

Anlatıcı: “Kardeşlerim, her yerde, herhangi mezhebin yönetimi altında bütün Müslümanların küfür , biz kardeşlerini ne kadar öç talip olduğunu biliyoruz – kafirlerin ve murtadeen [mürted] onların ateşle bombalanmış ve şehir ve köylerini tahrip Etrafınıza bakıyorsunuz ve elinizde Allah’ın düşmanını bastırmak için kullanabileceğiniz bir silah bulamıyorsunuz. sizi emrettiği cihad karşı müşriklere[müşrikler] ve çeşitli terörizm yöntemleriyle sandıklarına korku aşılamak ve onları kızdırmak, inananların kalplerini iyileştirmek. Ama bunu başarmanın bir yolunu bulamazsınız. Suçlular cihad ve muharebe cephesi insanlarına hicret etmenizi engelledi ve eminiz ki nasıl bir silah bulduğunuzu ve Müslümanları destekleme görevinizi yerine getirmekte gecikmeyeceğinizden eminiz. do cihad karşı müşriklere .

“Bir kez daha etrafınıza bakıyorsunuz, bir çözüm arayışına giriyorsunuz ve bir problem aramıyorsunuz. Elinizi, kolayca ve kendinize dikkat çekmeden ve yapmadan ne kullanabileceğinizi öldürmek ve yok etmek için kullanıyorsunuz. sonuç ölüm, yıkım ve düşmanlarınıza ağır kayıplar olur; evet kardeşim, her elin ulaşabileceği silah ve çocuklar bile onu kullanma konusunda yetkin ve insanlar eski zamanlardan beri zarar vermek için kullandı Evet, ateş.

“Bu seçenek konusunda daha ikna olmak için Haçlıların topraklarında her yıl çıkan yangınlara bakmaya çalışın. Her orman ve tarladaki, şehirlerdeki ve köylerdeki yangınlar tamamen yok edildi, yerlerinden edilen insanlar, itfaiyeciler ve sivil savunma personelinin orduları Felaket burada bitmez, bazen yüz milyonlarca dolar kayıplara neden olur ve küf arasında çıkan yangınların insan kayıplarına bakın ; bazen büyük grevlerde kaybedilenlerin sayısını aşarlar silah ve patlayıcı kullandıkları mücahitler tarafından, şimdi ayağa kalkın ve çalışmaya başlayın.

cebin neredeyse boş olduğu yer. Allah’a güvenin ve bu konuda devam edin. Bir eylemin uzun ömürlülüğünün bazen gücünden veya bu konuda ilan edilenlerden daha önemli olduğunu unutmayın. İyilikte acele etmeyin, çünkü bir şey bundan daha iyidir. Allah uğruna istila et ve Allah’tan yardım al. Allah’tan size yardım etmesini, tazminat vermenizi ve cihatınızı kutsasın. ” dedi.

Işid’in çağrıyı Ayasofya’nın cami yapılması ve Türkiye’de bazı çevreler tarafından HİLAFET çağrısı yapılmasından sonra yapması dikkat çekti.
memri.org
Kaynak: İnternet – “Telgraf Al-Hayat Medya Merkezi”
30 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

Türkiye de Hilafet Çağrısı Yapıldı

http://ozgurifade.com.tr/hilafetcilerin-sevr-ozlemi-akpye-yakin-yayin-organi-hilafet-cagrisi-yapti/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP