DOLAR 13,5246-0.46%
EURO 15,4809-0.99%
ALTIN 789,91-0,67
BITCOIN 584933-0,08%
İstanbul

AZ BULUTLU

15:45

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

İNCE’DEN BAHÇELİ’YE SORU ‘ÜLKE UÇUYOR MU, EKMEĞE MUHTAÇ MI?

ABONE OL
Ocak 21, 2021 18:08
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muharrem İnce 1000 Günde Memleket Hareketi 40. Gününde Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt’taydı.
Muharrem İnce: Bahçeli karar versin, ülke uçuyor mu ekmeğe muhtaç mı?
Memleket Hareketi Muharrem İnce, Anadolu gezileri kapsamında Bayburt, Gümüşhane ve Erzincan’a gitti.

İnce Erzincan’da “Acilen eğitime el atılmalı. Çocukların bilgisayarı, interneti yok. Eğitimden uzak kalıyorlar. Gelecekte kayıp bir nesil istemiyorsak eğitim siyasetin ilgi alanı değildir. Siyasi yarışlarımızı eğitim alanında yapmayalım. ” açıklamasını yaptı.

Bir gazetecinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başlattığı askıda ekmek kampanyasıyla ilgili yönelttiği soruya şöyle yanıt verdi:

“Sayın Bahçeli’nin askıda ekmek açıklanasını doğru buluyorum. Bu ülkede ekmeğe muhtaç çok insan var. Yaptığı iş doğrudur. Pek çok belediyemiz bunu yapıyor. Fazla alabilenler alsın, yardımcı olalım. Bunu doğru buluyorum ama Sayın Bahçeli’ye de bir hatırlatma yapmak istiyorum. Desteklediği hükümet ülkenin uçtuğunu söylüyor Bahçeli ise ekmeğe muhtaç insanların olduğunu… Bir karar versin. Türkiye uçuyor mu ekmeğe muhtaç mı? Bunun kararını verirse çok daha iyi bir iş olur diye düşünüyorum…”

“Biz buraya Iğdır’dan geldik. Iğdır’a gitmemizin sebebi Nahçıvan’a gitmekti. Azeri kardeşlerimize destek olmak moral vermek için Nahçıvan sınırına gittik ama güvenlik gerekçesiyle içeri almadılar. Azerbaycan’a desteğimizi ordan belirttik. Ben CHP’nin üyesiyim ama sözcüsü değilim. Memleket hareketinin sözcüsüyüm. CHP adına değil Memleket Hareketi adına konuşuyorum.”

“Nasılsınız” diye soran Muharrem İnce’ye vatandaştan yanıt: “İyi değiliz”
1000 günde Memleket Hareketi” gezileri kapsamında Türkiye’yi dolaşan Muharrem İnce “nasılsın” diye sorduğu vatandaştan “iyi değiliz” yanıtını aldı. Vatandaş, “Hep yalan dolan. 1572 lira emekli maaşı alıyorum. Üç çocuğum var” diye dert yandı.

Memleket Hareketi Lideri Muharrem İnce, ziyaretlerinin 40.gününde ülkenin genel değerlendirmesini yaptı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce, “Türkiye nüfusunun 83 milyon değil 90 milyon olduğunu, yedi milyon da mültecinin bulunduğuna dikkat çekti. İnce, “Birinci sorun yoksulluk ve işsizlik. Türkiye’de 20 milyon çalışıyor. Türkiye’nin nüfusu 83 milyon değil 90 milyondur. Türkiye’de yedi milyon da mülteci var. 20 milyon çalışıp 90 milyona bakamaz. Türkiye’de çalışanlar ve çalışamayalar olarak bakıldığında çalışamayanlar çalışanlardan daha fazla. İkinci gördüğümüz sorun ise eğitimdir. Hastalık bitmedi, okulları açıyoruz dediler, eğitim fakültelerinden mezun olan çocuklarımız işsiz, okullarda öğretmen yok, öğretmenlere iş yok. Öğretmenle okulu buluşturamadık. Türkiye’de altı milyon gencimiz şu an ne işte, ne okulda, ne kursta… Kayıp bir neslimiz var” dedi.

“Yılbaşından bu yana Türk lirası yüzde 35 değer kaybetti. Bu, derin bir yoksullaşma demektir. Bayburt da bundan nasibini alıyor. 2237 lira kişi başına olan gelir. Bu, büyük bir yoksulluk demektir. Bu bölgede hayvancılığı geliştirmiyorlar. İş sahaları açılmıyor. Örneğin, daha yeni bu ayın onunda karkas et fiyatına 2 lira zam yapıldı. Bu, şu demektir. Süte zam yapmayıp, çiğ sütü değerlendirmeyip, etin fiyatını artırmak süt veren inekleri kesin demektir. Cehalet değilse ihanettir bu. Böyle bir tarım ve hayvancılık politikası olmaz. Bu bakan istifa etmelidir. Bu mantıkla bu işleri hiç bilmeyen birisidir. Çiğ süt fiyatını dengelemeden eti artırmak süt veren inekleri kesin demektir. Bunu ancak bir cahil yapabilir. Bu memlekette de bugün bunlar oluyor.”

Bayburtlu vatandaş: “Memleketi satanlarla siyaseten batanlar ülke yönetiyor”
Memleket Hareketi Lideri Muharrem İnce, Anadolu gezileri kapsamında Bayburt’taydı. Caddede yürürken yanına gelen vatandaştan kendisine bir öneri geldi.
“Bu millete böyle anlatacaksın. Memleketi satanlarla siyaseten batanlar bu memleketi yönetiyor” diyen Bayburtlu vatandaşa Muharrem İnce “Güzel tespit” yanıtını verdi. (halkinhabercisi)
16 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP