DOLAR 13,52570.01%
EURO 15,4674-0.03%
ALTIN 789,940,06
BITCOIN 580564-0,62%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

İYİ PARTİ 2. OLAĞAN KURULTAYI Akşener ”Millet Bizi Çağırıyor”

ABONE OL
Eylül 20, 2020 12:19
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ PARTİ 2. OLAĞAN KURULTAYI Akşener ”Millet Bizi Çağırıyor”
İyi Parti’nin “Millet bizi çağırıyor” sloganıyla düzenlediği 2. Olağan Kurultay’ı bugün gerçekleşiyor. İyi Parti lideri Meral Akşener’in tek aday olduğu Kurultay’da rekabet, 50 kişilik Genel İdare Kurulu (GİK) ve 11 kişilik Merkez Disiplin Kurulu (MDK) seçiminde yaşanacak. Partinin yönetim organlarına üyeliklerin çarşaf liste yöntemi ile yapılacağı seçimde, Akşener’in 100 kişilik ‘anahtar liste’ çıkaracağı öne sürüldü.

blank

Öte yandan kurultayda son dönemde tartışmaya açılan İstanbul Sözleşmesi başta olmak üzere doğa hakları ve EYT’lilere ilişkin de mesajlar paylaşıldı. Seçim öncesi kürsüye çıkan İyi Parti lideri, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi. “Sen adaleti öldürdün. Hukukun adamına göre işlediği, soruşturmaların twitter tabelasına göre yürütüldüğü bir ülke yarattın” diyen Akşener, “Ama unutma gün gelir, bir gün adalet herkese lazım olur” dedi.

İyi Parti Kurultayı’ndan detaylar Koronavirüs tedbirleri kapsamında seyircisiz yapılan kurultaya delegeler, az sayıdaki görevli ve basın mensupları dışında kimse alınmadı. Kurultayın yapılacağı alanda ve çevresinde güvenlik önlemi alınırken, içeriye tek arama noktasından geçildi. Kurultayda EYT, doğa ve İstanbul Sözleşmesi vurgusu İyi Parti, kurultayı salgın nedeniyle CHP gibi açık havada yaparken, alanda AK Parti tarafından tartışmaya açılarak kadın örgütleri ve muhalefet partilerinin tepkisini toplayan İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin de mesajlar yer aldı. Kurultay alanında ve kürsünün arkasındaki platformda“ İstanbul Sözleşmesi yaşatır”, “Kadına şiddete son” mesajları paylaşılırken, doğa hakları ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) da unutulmadı.

Alanda “Yaşama ve canlıya saygı” pankartları yer alırken, Meral Akşener’in konuşma yapacağı kürsü ve etrafında da yeşil renk hakim. Kurultayda dikkat çeken bir diğer nokta da EYT’lilere ilişkin pankartlar oldu. Alanda ve kürsüde “EYT kazanacak” mesajları yer aldı. Kurultayda korona virüsü tedbirleri kapsamda her yere el dezenfektanları yerleştirildi. İyi Parti lideri Meral Akşener’in yeniden tek aday olduğu kurultayda kayıtlı bin 379 delege 150 kabinde oy kullanarak partiyi 2023 seçimlerine taşıyacak yönetim kadrosunu belirleyecek.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 2. Olağan Kurultayı’nda konuştu. Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ekonomi ve dış politika üzerinden sert sözlerle yüklendi. Akşener, sorunların çözümü için parlamenter sistem vurgusu yaparken, çözümün adresinin ise İYİ Parti olduğunu ifade etti.

Ankara Altınpark’ta gerçekleşen İYİ Parti’nin 2. Olağan Kurultay’ında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçen ay Giresun’da meydana gelen sel felaketi sonrası otobüs üzerinden vatandaşlara çay atan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert sözlerle yüklendi. Akşener, “Geçim derdindeki vatandaşın üzerine çay atmayacağız, attırmayacağız. Sokaklarda emeklilerin çığlığı yükseliyor. O beş müteahhit uçaklarını yeniledikçe, onların hayatları eskiyor.” dedi.Kurultay konuşmasında, ekonomi, işsizlik, dış politika ve eğitim konularını öne çıkaran Akşener, İYİ Parti iktidarında İstanbul Sözleşmesi’nin yaşatacağını ifade etti.

AKENER’İN KONUŞMASINDAN BAZI BÖLÜMLER ŞÖYLE:
Türkiye’nin iyi ve cesur evlatları;2. Olağan Kurultay’ımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Pandemi şartları gereği, misafir davet edemediğimiz bir kurultay yapıyoruz.Aklı bugün burada olan, Aklı sizlerde kalan, Yüreği sizlerle atanlar var…Ekranları başında, radyoda, internette, sosyal medyada, bizi izleyen aziz milletimize selam olsun!

CEFAKAR TÜRK TABİPLERİNE SELAM OLSUN
Anadolu bozkırında, kalbi her daim memleket için atanlara selam olsun!
Toroslar’ın eteklerinde, iyi ve cesur evlatlarını bekleyenlere selam olsun!
Mavi Vatan’ı kucaklayan Ege’ye selam olsun!
Trakya’da yolumuzu gözleyenlere selam olsun!Karadeniz’in yaylalarından Ankara’ya, Altınpark’a kulak verenlere selam olsun!
Ecdadımızı koynunda saklayan, Ani’ye, Ahlat’a, Doğu Anadolu’ya selam olsun!
Güneydoğu’da bize kucak açan, İYİ’leri bağrına basan gül yüzlü çilekeşlere selam olsun
Balkanlar’dan Çin Seddi’ne, büyük sevda coğrafyasına selam olsun!
Oğuz Ata’nın, Bilge Kağan’ın, Atilla’nın, Hayme ananın torunlarına;Kürşad’ın, Alparslan’ın, Selahattin Eyyubi’nin, Sultan Mehmed’in evlatlarına;Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarına selam olsun!
Biz rahat uyuyalım diye, teröre göğsünü siper eden Mehmetçiğe selam olsun!
Biz hastalanmayalım diye, pandemiyle gece gündüz mücadele eden sağlık çalışanlarımıza selam olsun!
Kendine, sözüm ona milliyetçi diyenlerin hor gördüğü,Atamın bize emaneti, cefakâr Türk tabiplerine selam olsun.21 yıldır hakkını arayan, ama haksızlığın alasıyla muhatap olan EYT’lilere selam olsun!
Yürekleri bu ülkenin evlatlarını yetiştirmek için atan, 2019’da KPSS’de, her daim de mülakatlarda mağdur edilen, Ve bir türlü atanamayan öğretmen kardeşlerime selam olsun!
Her türlü tehdit ve baskıya rağmen, Hakikati seslendirmekten vazgeçmeyen,özgür basınımızın cesur mensuplarına selam olsun!
Cennet vatanımız, cennet kalsın diye, Kazdağları’nda, Salda’da, Cerattepe’de, zalime kafa tutan o koca yüreklere selam olsun!
Kadınlarımız yaşasın diye, bu çürümüş zihniyet değişsin diye, tek vücut mücadele veren, Umay Ana’nın kızlarına selam olsun!
E tabi bir de kendini Saraya kapatıp, millete sırtını dönenler var…Milleti değil, eşi dostu zengin edenler var. İYİ Parti’nin yükselişini hasetle, kıskançlıkla izleyenler var.Milletin parasıyla sarayda sefa sürenler; size de selam olsun!

ARKAMIZDA DAĞ GİBİ DURAN MİLLETİMİZ VAR
Dava arkadaşlarım;Bizi bu güzel günde buluşturan Cenabıhakk’a şükürler olsun. Hala buradayız…Her türlü engele, her türlü tuzağa, her türlü iftiraya rağmen;BİZ HALA BURADAYIZ!VE DİMDİK AYAKTAYIZ!
Neden hala buradayız biliyor musunuz?
Çünkü arkamızda dağ gibi duran milletimiz var.Bundan 3 yıl önce, İYİ Parti’yi bu aziz millet kurdu.İYİ Parti’yi, çocuğunun okul derdine düşmüş anneler, borç batağında kaybolan babalar kurdu.
İYİ Parti’yi, Traktörüne mazot, toprağına tohum alamayan çiftçiler, siftah edemeyen esnaf kardeşlerim kurdu.
İYİ Parti’yi, eve ekmek götüremeyen emekliler, geçinemeyen asgari ücretliler kurdu.
İYİ Parti’yi, Ak Partili dayısı olmadığı için mülakattan elenenler, üniversite mezunu işsizler kurdu.
İYİ Parti’yi, son bir umutla; memleketten ümidini kesmiş, hayalleri çalınan gençler kurdu.
İYİ Parti’yi hayatın her alanında horlanan, şiddet gören, öldürülen kadınlar, Oyun çağında gelin edilen, tacize, tecavüze uğrayan çocuklarımız kurdu.
İYİ Parti’yi, iki yumruk arasına sıkıştırılan, bu vatanın has evladı Kürt’ler kurdu, Zaza’lar kurdu.
İYİ Parti’yi, “Ali” dedi, “Hızır” dedi diye, Atatürk’ü sevdi diye, din düşmanı ilan edilenler kurdu.
İYİ Parti’yi, “Mustafa Kemal de benim, Fatih de benim; Osmanlı da benim, Cumhuriyet de benim” diyenler, Kutuplaşmadan, iteklenmekten bıkan “mahallesizler” kurdu.

TÜRKİYE İYİ YÖNETİLMİYOR
AK Parti iktidarı, memleketin en önemli meselelerinde gösterdiği beceriksizliklere, her gün bir yenisini ekliyor. Türkiye’yi II. Dünya Savaşından koruyan, Kore’de Türk’ün kudretini dünyaya gösteren, Akdeniz’in ortasında, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kurduran, Kardak’a bayrağımızı diktiren, teröristbaşını Suriye’den çıkartıp, kapı kapı gezdiren, Türk dış politikası terk edildi. “Şam’da Cuma namazı kılacağız” diyerek, Türkiye’yi soktukları yolun sonunda, 5 milyon sığınmacı ülkemize yerleşti. Üstüne, milletimizin alın teriyle birikmiş, 50 milyar dolarımız heba oldu. Ve fatura kabarmaya devam ediyor…

Ege’de Türk adaları işgal ediliyor dedik, dinlemedin… “Ege’de Türk adaları işgal ediliyor, gereğini yapın.” dedik, dinlemedin. Havaya bakıp ıslık çaldın, oralı olmadın, yakılan mangalların dumanını görmedin. Gittin, Yunan başbakanı Karamanlis’i, evladına nikah şahidi yaptın. Mısır’ın iç sorununda taraf oldun, Sisi’ye taktın, Mısır’ı Yunanistan’ın kucağına attın. Esat’a taktın, Suriye’yi ABD’nin, Rusya’nın, PKK’nın kucağına attın. Mesele aslında ne biliyor musunuz; Bu muhteşem ve büyük ülkenin, Türkiye Cumhuriyeti olduğunu unuttular. Milletin hazinesini damadına bağlayacak kadar gerçekten kopan bir anlayış, ülkeyi de kendi şirketi görmeye başladı… Böyle olunca da, 83 milyonun alın terini, göz nurunu, kendi malları saymaya başladılar.

BURASI BABANDAN SANA MİRAS KALAN AİLE ŞİRKETİN DEĞİL
Kardeşim; Burası, babandan sana miras kalmış aile şirketin değil. Burası atamızdan bize miras kalan Türk Devleti! Bu gerçeği her birinize, bir bir öğreteceğiz. Ya öğreneceksiniz, ya da ilk koyulan sandıkta gideceksiniz!
“Gün gelir, bir gün adalet herkese lazım olur” Sayın Erdoğan; Bunların hepsi oldu, milletimiz bunları tüm çıplaklığıyla yaşıyor. Bunların hepsi oldu; çünkü sen adaleti öldürdün. Hukukun, adamına göre işlediği, Soruşturmaların, twitter tabelasına göre yürütüldüğü bir ülke yarattın. Ama unutma; Gün gelir, bir gün adalet herkese lazım olur…

MİLLETE HIZIR PAŞA OLDUN
Türkiye, milletini bolluk içinde yaşatacak her şeye sahip. Ama 83 milyon vatandaşım, damadın gözünde 5 müteahhit etmiyor. Pandemi döneminde bile, zorda olan vatandaşına 10 milyar lirayı zor dağıtan iktidarın, o beş müteahhite 2 ay önce ödediği para, 116 milyar lira. Ayıptır, günahtır. Ama milletin hazinesini, doların artmasını sorun etmeyen, Hatta sorun etmediği gibi, bir de üstüne espriler patlatabilen bir damat yönetiyor. Bundan büyük felaket olabilir mi? Bu arada, lafa geldi mi doların artması sorun değil ama, Dolar düşsün diye sata sata merkez bankasında döviz bırakmadılar… Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu Damat Bey? 2001 krizinde bile, 1 dolar 1.6 liraydı. Bugün neredeyse 8 liraya dayandı. Neredeyse 5 katı.

İYİLEŞTİRİLMİŞ VE GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM!
Bugün, buradan ilan ediyorum ki;İYİ Parti iktidarında ilk iş olarak, ülkemizi uçurumun kıyısına sürükleyen,Milletimizi yokluğa mahkum eden, bu düzeni değiştireceğiz!Kimse merak etmesin, eskiye dönmeyeceğiz.Eskinin yanlışlarının tekrar edilmediği, Vesayetin olmadığı, Hakimiyetin gerçekten milletin olduğu, demokrasinin tam ve kamil olarak uygulandığı, 21’inci yüzyıl Türkiye’sine yakışır bir sistemle, milletimizi buluşturacağız.İYİLEŞTİRİLMİŞ VE GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM’le,Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracağız!Peki nasıl olacak?Söyleyeyim: Türkiye’yi ayağa kaldırmanın ilk adımı, bir Washington’a, bir Moskova’ya, bir Berlin’e, bir Londra’ya koşan şaşkınlıktan kurtulmaktır.Yani Tam Bağımsızlıktır.Tam bağımsızlık, itibarlı uluslararası ilişkiler demektir.Bunu sağlayacak, Türkiye’ye kaybettiği itibarını yeniden kazandıracağız” dedi.
20 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP