DOLAR 13,5246-0.46%
EURO 15,4809-0.99%
ALTIN 789,91-0,67
BITCOIN 5838070,35%
İstanbul

AZ BULUTLU

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

KORONA SALGININDA ÇİN HÜKUMETİ 1.5 MİLYARI YÖNETTİ, TÜRKİYE HÜKUMETİ 83 MİLYONU YÖNETEMEDİ

KORONA SALGININDA ÇİN HÜKUMETİ 1.5 MİLYARI YÖNETTİ, TÜRKİYE HÜKUMETİ 83 MİLYONU YÖNETEMEDİ

ABONE OL
Ocak 20, 2021 19:34
KORONA SALGININDA ÇİN HÜKUMETİ 1.5 MİLYARI YÖNETTİ, TÜRKİYE HÜKUMETİ 83 MİLYONU YÖNETEMEDİ
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Aralık 2019 da SALGININ İLK ORTAYA ÇIKTIĞI ÇİN’İN HUBEİ (Vuhan) ŞEHRİNDE 27 Mart 2020 itibarı ile BU GÜNE KADAR 3.174 kişi öldü.

blank

TOPLAM 1 milyar 400 milyon NÜFUSA SAHİP OLAN ÇİN; KORONAVİRÜS SALGININA KARŞI ALDIĞI SERT VE KATI ÖNLEMLER SAYESİNDE ETKİ ALANINI HUBEİ ŞEHRİNİN DIŞINA ÇIKMASINA FIRSAT VERMEDİ.
Heilongjiang 13 kişi öldü.
Beijing 8 kişi öldü.
Guangdong 8 kişi öldü.
Shandong 7 kişi öldü.
Chongqing 6 kişi öldü.
Hainan 6 kişi öldü.
Hebei 6 kişi öldü.
Shanghai 5 kişi öldü.
Hong Kong 4 kişi öldü.
Hunan 4 kişi öldü.
Shaanxi 3 kişi öldü.
Sichuan 3 kişi öldü.
Tianjin 3 kişi öldü.
Xinjiang 3 kişi öldü.
Gansu 2 kişi öldü.
Guangxi 2 kişi öldü.
Guizhou 2 kişi öldü.
Liaoning 2 kişi öldü.
Yunnan 2 kişi öldü.
Fujian 1 kişi öldü.
Inner Mongolia 1 kişi öldü.
Jiangxi 1 kişi öldü.
Jilin 1 kişi öldü.
Zhejiang 1 kişi öldü.
Salgının ortaya çıktığı Hubei dışında başka şehirlerde 27 Mart 2020 itibarı ile TOPLAMDA 95 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ.

TÜRKİYE HÜKUMETİ İŞİN CİDDİYETİNE EĞİLMEDİ
Ailesiyle Fransa’da yaşayan E.Y., bir yakınının Trabzon’daki cenaze töreni için Türkiye’ye geldi. 9 Mart’ta İstanbul yeni hava limanına indikten sonra elini kolunu sallaya sallaya Trabzon’un Of ilçesine gitti. 20 Mart’ta hayatını kaybeden E.Y’nin 70 yakını karantina altına alındı, 2 yakını ise koronavirüs tedavisi görüyor.

Zambiya’dan, Etiyopya’ya oradan da 23 Mart Pazartesi sabaha Türkiye’de İstanbul Hava limanına gelen uçak yolcusunun itirafı ”Şu an hava alanından çıktım sorgu sual yok karantina yok bir uçak dolusu indik ve memlekete geldik içimizde yabancılar Türkler, Çinliler, Afrikalılar vardı, hiç bir sağlık taraması yapılmadı”

24 Mart da İzmir de hayatını kaybeden ve ölüm raporunda ‘DOĞAL ÖLÜM’ yazan cenazenin defin İşlemini Özel Torba, Kireç ve Özel Kıyafetli Ekip Yaptı.

Yaşlılar üzerinden politika ürettiler, sanki virüs sadece yaşlılara bulaşırmış algısı yarattılar, İstanbul’da özel bir hastanede kayıt görevlisi olarak çalışan Dilek Tahtalı (33) Koronavirüsten 26 Mart da hayatını kaybetti.

Umreden dönenlerle ilgili yeni skandal! Kontrolde çıkmasın diye ateş düşürücü vermişler
Açık Radyo’da Önce Sağlık programında konuşan İstanbul Tabip Odası Aile Hekimliği Komisyonu’ndan Dr. Hakan Hekimoğlu Umre rehberlerinin havaalanı kontrollerinde yüksek ateş görülmesin diye yolculara parasetamol bazlı ilaç (ateş düşürücü) dağıttığını aktardı. Sağlık çalışanı böylece koronavirüs taşıyanların ülkeye girdiğini söyledi.

HÜKUMET NE Mİ YAPIYOR!
Öncelikle ABD’ye 500 bin adet Koronavirüs tanı test cihazı sattığımızla övündü. Evde kalın politikasının yetersiz kaldığını göz göre göre inatla devam ettirdi; stratejisini sadece PARA PARA PARA hesabı ve ekonomik kayıplar üzerine yaptı.

Sokağa çıkma yasağını sert ve katı uygulamadıkça bu virüsün toplumun her kesimine ve her bölgesine yayılacağını bile bile dediğim dedik çaldığım düdük demeye devam etti. Pazarlarda oyuncak satışını yasaklamayı virüsle mücadele diye pazarlamak meseleye ciddiyetsizliğin bariz bir göstergesi olmuştur.

Yurt dışından gelenleri olması gerektiği gibi sağlık prosedürüne tabi tutmadılar, Umre ziyareti için Arabistan ‘dan dönenleri denetim altına almadılar. Aralık ayından beri Çin’den başlayarak bağıra bağıra gelen virüse karşı ne hastanelerde, ne sağlık malzemelerinde, nede erken tanı kitinde önlem almadılar, gerek görmediler.

VARSA YOKSA KANAL İSTANBUL!
Oysa ayı iktidar İstanbul ile çevre il ve ilçelerin büyük çoğunlukla karşı çıktığı; binlerce vatandaşın dilekçe ile itiraz ettiği, bu şehre zulüm olarak gördüğü ‘Kanal İstanbul’ projesinin düğmesine bastılar ilk ihalesini yaparak adeta ‘Kurt Dumanlı Havayı Sever’ ata sözünü bir kez daha doğruladılar.

İnsanların ağızlarına kapattıkları kağıttan maskelerle, eline taktıkları eldivenlerle, nüfusun %10-15’ine #EVDEKAL diyerek bu salgından halkı koruyamayacaklarını bile bile inatla aynı çizgide devam ettiler.
(İzinsiz ismini kullanmak istemediğimiz bir Profesör Doktor CNN’de ne diyor: ”Maske herkes için gerekmiyor, maske koruyucu değil)
Bu inatlaşma büyük bir sorumlulukla çırpınıp duran Sağlık Bakanının ve binlerce sağlık emekçisinin mücadelesini sabote etmek ve onların emeklerini boşa çıkartıp daha yüzlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olacaktır.

TÜRKİYE DE SALGIN NEREDE YOĞUN HANGİ ŞEHİRLERDE ETKİLİ KİMSE BİLMİYOR
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ın 26 Mart da yaptığı açıklamaya göre dün itibarı ile salgının bulaştığı kişi sayısı 3.629, hayatını kaybedenler 75 kişi.

BU SALGINDAN EN AZ HASARLA KURTULMANIN TEK YOLU VAR
İTALYA sokağa çıkma yasağı
TUNUS sokağa çıkma yasağı
BELÇİKA sokağa çıkma yasağı
FRANSA sokağa çıkma yasağı
İSPANYA sokağa çıkma yasağı
SIRBİSTAN sokağa çıkma yasağı
İNGİLTERE sokağa çıkma yasağı
HİNDİSTAN sokağa çıkma yasağı

TÜRKİYE NEYİ NEYİ BEKLİYOR; AKP NEYİ BEKLİYORSUN?
Camilerden ezan okutarak bu iş olmaz-olamayacak; Papa Vatikan da el açtı, yetmedi helikopterle şehrin üstünde dua turu da attı yine de İtalya’da yüzlerce insan virüsten öldü. Tek çözüm Çin gibi Sert ve Kati kurallarla DERHAL sokağa çıkma yasağı ilan etmektir.
27 Mart 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

blank
blank

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP