DOLAR 13,55050.77%
EURO 15,38960.22%
ALTIN 789,640,46
BITCOIN 566060-0,63%
İstanbul

KAPALI

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

MAHALLİ’NİN DÜN ”KOKUSU ÇIKAR” DEDİĞİ FOTOĞRAFIN KOKUSU ÇIKTI

MAHALLİ’NİN DÜN ”KOKUSU ÇIKAR” DEDİĞİ FOTOĞRAFIN KOKUSU ÇIKTI

ABONE OL
Mayıs 26, 2020 12:52
MAHALLİ’NİN DÜN ”KOKUSU ÇIKAR” DEDİĞİ FOTOĞRAFIN KOKUSU ÇIKTI
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘İsrail’in Resmi Havayolu El Al İstanbul’dan Israil’e Sağlık Malzemesi Götürmüş’


Gazeteci Hüsnü Mahalli 25 Mayıs 2020 günü Twitter hesabından şu mesjaı atmıştı
”13 yıl aradan sonra El Al uçağı ilk İstanbul’a indi. Ama Atatürk Havaalanına! Uçak ABD’ye tıbbi malzeme taşıyor. İyi de Türk bayrağıyla İsrail bayrağı ne gezer ticari bir yükün üzerinde. Kesin bizimkiler bir numara çeviriyor! Yakında çıkar kokusu.”

O UÇAĞIN KOKUSU BİR GÜN DE ÇIKTI
13 yıl aradan sonra Türkiye’ye iniş yapan Israil’in resmi havayolu uçağı Koronavirüs sağlık malzemeleri için gelmiş. Akp hükumeti tarafından sağlanan çeşitli sağlık malzemeleri İsral’e götürdü.

Israil yayın organı jpost.com tarafından haberleştirilen Israil-Türkiye güzergahında yaşanan El Al’ın 13 yıl aradan sonra İstanbul’a gelişi aktarıldı.

İŞTE O HABER:
El Al’ın kaderi ellerinde iken, havayolu iniş için destekliyor
Coronavirus, ulusal taşıyıcının mücadele işinden geriye kalanları öldürdü. El Al’ın hem kurtarma hem de yönetim reformlarına ihtiyacı var; İsrail havacılık endüstrisinin geleceği dengede.
İsrail’in ulusal taşıyıcısı olan El Al, şirket reformları için şart koşulan 400 milyon dolarlık İsrail hükümetinin kurtarılması şeklinde yaşam desteği istiyor. İki taraf hala görüşmelerde bulunurken, dengede kalan İsrail’in tek büyük havayolunun kaderi.
Havayolundan bazı yaşam belirtileri oldu. El Al , yeni koronavirüsle savaşmak için New York’a tıbbi malzeme sağlama misyonuyla bu hafta Türkiye’ye yapılan iki geziden ilkini – on yıldan beri akmayan bir rota – tamamladı .
Yine de Kudüs Strateji ve Güvenlik Enstitüsü başkanı Profesör Efraim Inbar, bu dönüm noktasının El Al’daki ilerleme ve diplomasi açısından özellikle anlamlı olmadığını söylüyor.
“El Al, Türkiye’nin sunduğu zaman aralıklarını veya güvenlik önlemlerini sevmediği için İstanbul’a uçmayı bıraktı. Ve bu [tıbbi tedarik uçuşu] bir yolcu uçuşu değil, bu yüzden daha az sorunlu ”dedi. TARA Kavaler-jpost.com
26 Mayıs 2020 / ÖZGÜR İFADE

blank

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP