DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 793,650,48
BITCOIN 490692-9,92%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

Maltepe Anadolu Lisesi velilerinden tepki

Maltepe Anadolu Lisesi velilerinden tepki

ABONE OL
Şubat 28, 2021 15:02
Maltepe Anadolu Lisesi velilerinden tepki
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maltepe Anadolu Lisesi velileri okullarının proje okulları kapsamına alınmamasına itiraz ettiler.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca açıklanan Ortaöğretim Kurumlarına ilişkin uygulama kılavuzunda, sınavla öğrenci alacak okullar listesine Maltepe Anadolu Lisesi’nin dahil edilmeyerek okulun itibarının zedelendiğini söyleyen veliler şikayet dilekçeleriyle bugün itiraz ettiler.

Maltepe Anadolu Lisesi önünde toplanan veliler okullarının proje okulları kapsamına alınmasını isteyerek basın açıklaması yaptı.

Kartal ilçesinin nüfusunun Maltepe’den daha az olmasına rağmen kılavuzda daha fazla Anadolu Lisesi’nin olmasıyla LGS’nin plansızlığına vurgu yapan veliler, okulun daha önceki yıllarda elde ettiği başarılar nedeniyle sınavla öğrenci alan okullar kapsamına alınmamasını absürt bulduklarını ve yapılan bu yanlışlıkların düzeltilmesini talep ettiklerini belirttiler.

Maltepe Anadolu Lisesi Aile birliği tarafından Milli eğitime verilen Dilekçede, şu açıklama yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan Ortaöğretim kurumlarına ilişkin uygulama kılavuzunda, sınavla öğrenci alacak okullar listesinde Maltepe Anadolu Lisesi  dahil edilmemiştir. Okulumuz 1993 yılında Anadolu Lisesi olarak kurulmuş, %80-85 Üniversite başarısı, ulusal ve uluslararası projeleri, sosyal faaliyetleri ile Maltepe’nin en başarılı Anadolu lisesi olarak 2016-2017 öğretim yılında 484 puan %2-3 başarı dilimi ile sınavla öğrenci almıştır.

Okulumuz da Slovakya, Bulgaristan, Çek cumhuriyeti, Yunanistan, Estonya, Slovenya ile 2014 yılından bu yana Yenilenebilir enerji konulu iki farklı Erasmus + KA2 projesi yürütülmüştür. Okulumuz 2016 yılında, il ve ilçe genelinde binlerce kişinin katıldığı TÜBİTAK 4006 Araştırma projeleri sergisi hazırlamıştır. Tüm ülkede belediyeler, Bilim sanat merkezleri, Üniversiteler ve resmi okullar arasında yüzlerce başvuru arasından sıyrılarak TÜBÜTAK 4007 bilim şenliği, “ Bilim ağacı projesi” yaklaşık 80.000 liralık bütçeyle desteklenmeye değer bulunmuştur.

Yenilikçi vizyonu ile okulumuz 8-9-10 Mayıs 2018 tarihlerinde Bilim şenliğine ev sahipliği yapacak, hazırlayacağı bilim ve teknoloji atölyeleri, seminerler ve etkinliklerle Maltepe ilçesini ve İstanbul’u bilimle buluşturacak bir organizasyona daha imzasını atacaktır. Fatih projesi geleceğin eğitimine katkı ödüllerinde birincilik elde eden STEM müfredatı geliştirmek üzerine çalışmalar yapan “ Harezmi modelinin ilk beş okulundan biride Maltepe Anadolu lisesidir.

Ülke genelinde devlet okullarında yapılan Maker Faire okulumuzda düzenlenmiş ve üç gün boyunca uzmanlar tarafından gönüllü verilen eğitimlerle adını duyurmuştur. Okulumuzda öğrencilerimiz tarafından her sene Birleşmiş Milletler Model Konferansı (MUN) düzenlenmektedir. Liseler arası ilk girişimcilik zirvesi öğrencilerimiz tarafından düzenlenmiştir. Robotik FRC takımımız, ülkemizde yapılan yarışmada desteklenen beş takım arasına girmiş ve Amerika’dan ödülle dönmüştür. Ayrıca “Dahilerle  el ele”  “E Atık” “ Girişimci Solucanlar” adlı yerel projelerimiz “ Eğitimde iyi örnekler paylaşımı poster sunumu” ödülü almıştır.

Yukarıda bahsi geçen başarılara imza atmış, donanımlı öğretmen ve idari kadrosu, sosyal faaliyetleri, sosyal sorumluluk projeleri, yüksek üniversite yerleştirme oranları, sportif başarıları, projeleri ile başarılarını ispatlamış, yirmi beş yıllık Anadolu lisesi tarihine ve birikime sahip okulumuzun, sınavla öğrenci alınacak okullar listesinde yer almaması okulumuzun kurumsal  kimliği ile pekişmediği gibi, hedeflerimize de ket vurmuştur.

Okulumuz Maltepe Anadolu lisesinin hak ettiği itibarının iade edilerek, sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlar listesine dahil edilmesi konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini, Milli Eğitim Bakanlığının, 10 Nisan 2018 tarihinde açıklanan sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarının açıklandığı kılavuzda, okulumuz Maltepe Anadolu lisesinin de dahil edilmesini talep ediyoruz.

Maltepe Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP