DOLAR 13,56910.96%
EURO 15,37580.22%
ALTIN
BITCOIN 564738-0,67%
İstanbul

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Maltepe Arazileri ve Bir Fotoğraf

Maltepe Arazileri ve Bir Fotoğraf

ABONE OL
Şubat 28, 2021 15:03
Maltepe Arazileri ve Bir Fotoğraf
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeniden Maltepe gündemine oturan Küçükyalı Karayolları Arazisi ile ilgili vatandaşın tepkileri sürerken, bir fotoğraf karesi ile olayı paylaşalım ve soralım.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Şehircilik ve Çevre Bakanı Mehmet Özhaseki ile neden görüştü?
Bu görüşmeyi Kim ayarladı?
Bakanla Ali Kılıç görüşmesinde hangi gazeteciler orada hazır bulundu?
Bu görüşmede neler konuşuldu?
Görüşmede, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu sürekli eleştiren bu gazetecilerin ne işi vardı?

Bu görüşmeyi 8 Nisan 2017, Cumartesi günü İlçedeki kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüştüğünü de konuşmasında aktaran Kılıç, görüşmenin detaylarını açıklamalıdır.
Bu gazeteciler Ak Parti taraftarı, aynı zamanda ‘O dönem kendisinin de Cemaat’i desteklediğini söyleyen Süleyman Özışık İnternet haber sahibi Hadi Özışık’ın orada ne işi var. İnternet haber sitesine birde röportaj veren Ali Kılıç’ın bu gazetecilerle olan bu ilişkisi nedir?
Geçmişe şöyle bir bakalım.
“Süleyman Özışık’tan bomba iddia: Baykal kasetinin arkasında iki CHP’li var”
“AKP’ye yakın gazeteciden Baykal kaseti itirafı: İnternet Haber’in sahibi Hadi Özışık’ın kardeşi Süleyman Özışık, Deniz Baykal’a kurulan komplonun kasetinin ilk olarak kendisine gönderildiğini açıkladı. Orhan Bursalı ‘Kimin gönderdiğini açıklayın’ deyince renkten renge girdi. Özışık, söz konusu kasetin hazırlanmasında etkili olan iki ismin daha sonra CHP’den siyasete girdiğini ve önemli makamlara geldiklerini iddia etti. (Odatv)”
“Gazeteci – yazar Süleyman Özışık, Baykal’a kimlerin kumpas kurduğunu ve yardımın nerelerden geldiğini açıkladı…
TGRT Haber’deki Perde Arkası programında Özışık, izleyicileri 10 Mayıs 2010 tarihine götürdü. Baykal’a kurulan kaset kumpasından bir gün önce, yani 9 Mayıs 2010 tarihinde, gece yarısı saat 23.50 civarı, bugün FETÖ’den tutuklu olan Cevheri Güven’den telefon aldığını açıklayan Özışık, “Hattaki ses, ‘Baykal’ın sekreteri ile şöyle, şöyle bir kaseti var; bunu yayınlar mısın?’ dedi. Ben de ‘Bırak yayınlamayı; konuşmayı bile edep ve adap sınırlarını aşmak olarak görürüm’ dedim. Kapattık” diye sözlerine başladı. “O kumpasın içinde, 2 CHP’li vekil de vardı” diyen Özışık, ‘Cevheri Güven’in daha sonra haber vaktim sitesi sahibi Yener Dönmez’le bu kirli operasyonu gerçekleştirdiğini’ ifade etti.”
“Habertükr’te yayınlanan Ece Üner’in sunduğu Enine Boyuna programına konuk olan AKP’ye yakın internethaber sitesinin yazarı Süleyman Özışık, Deniz Baykal’a yönelik kaset komplosu hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı.”
“KASET İLK BANA GÖNDERİLDİ”
O dönem kendisinin de Cemaat’i desteklediğini söyleyen Özışık, “Deniz Baykal’ın kasetinin o gece ilk gönderildiği isimlerden biri benim. Hatta iddia ediyorum ki ilk isim benim. Ankara’da görev yapan cemaate yakın bir gazeteci böyle bir kaset olduğunu ve bizim yayınlayıp yayınlamayacağımızı sordu. Bizim ahlaki olarak böyle bir kaseti yayınlayamayacağımızı söyledim. Sonra Haber Vaktim’de yayınlandı o görüntüler” dedi.”
Gazeteci Süleyman Özışık, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a ait olduğu ileri sürülen görüntüler ile ilgili soruşturma kapsamında, “Tanık” sıfatıyla ifade verdi.
Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısına ifade vermesinin ardından, adliye önünde gazetecilere açıklama yapan Özışık, konuyu kapsayan bütün bilgi ve isimleri savcıya ilettiğini belirtti.
Bir gazetecinin daha önce bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalarda, iki milletvekilinden bahsettiğini anımsatarak, “Onlar şimdi Meclis’te mi? Kılıçdaroğlu’na yakın mı?” sorusu üzerine Özışık, ‘Evet, Meclis’te. En yakını diyebilirim. Şu anda herhangi bir sıfatları yok.

Milletvekili olarak görev yapıyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın isimler.’ yanıtını verdi.”
Devam edelim. Süleyman ÖZIŞIK Eklenme Tarihi: 08 Temmuz 2017 13:25 internet haber.
Adalet yürüyüşü için yazılanlar.
“Yürüyüş boyunca sadece, ama sadece bu yöntemle mi dinlendiniz? Başka bir yöntem denemediniz mi?” diye sormasını…
“Mesela Sapanca’dan bir gece yarısı ayrılıp, kaşla göz arası İstanbul kaçamağı yaptınız mı? Hani ne bileyim, şöyle Kozyatağı’ndaki Marriot Otel’e gizlice gelip, harika bir masaj yaptırdıktan sonra yine gizlice Sapanca’ya döndünüz mü?” diye sormasını hassaten rica ediyorum!
Bu soru benim için çok, ama çok önemli…
Çünkü böyle bir olayın yaşandığını ısrarla ve iddiayla dillendiren sağlam bir kaynağa sahibim.
Bu sorunun sadece Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na değil, aynı zamanda Marriot Otel’in yöneticilerine sorulmasına ve bölgedeki kamera görüntülerinin yetkililerce titizlikle incelenmesine talibim…
……………..
Daha önceki yazılarımda da söyledim.
Bu yürüyüşün çıkış noktası yanlıştı. Fetö ile ilişkisi neredeyse netleşmiş, devletin gizli sırlarını Can Dündar’a servis etmiş Enis Berberoğlu isimli biri için yollara düşmenin toplumda geniş kapsamlı bir karşılığı olamazdı.
Fetö’ye ve darbeye karşı olduğunu söyledi ama darbecilerin yakınlarıyla birlikte yürüdü. Yetinmedi, ”Fetullah Gülen’e sempati duyanlar adalet istiyorsa, onlar da yürüyüşümüze katılabilir” diyerek onlara kol kanat gerdiğini gösterdi.
PKK’ya ve teröre karşı olduğunu söyledi ama dağdaki teröristlerin şehirdeki uşaklarıyla, yani HDP’lilerle elele, kolkola yürüdü. Kobani olaylarının faili, Yasin Börü’nün katili olan Selahattin Demirtaş’a özgürlük istedi. Sırtını PKK’ya dayayan Figen’e adalet istedi.
Hal böyle olunca, “cesaret” ve “kahramanlık” hayaliyle başlattığı eylem tarzı, büyük bir ahmaklığa dönüştü.
Amaç belli, niyet belli!
Bu siyaset dışı darbevari söylemler ve niyetler dünya üzerindeki hiç bir insanı lider ve kahraman yapmaz. İşte bu yüzden, “Kemal Kılıçdaroğlu bu onurlu ünvanlar için yeterli şecereye sahip biri değil” diyorum.
İşte bu yüzden, “Ülkenin koynuna sinsice girmeye çalışan yılanların önünde diz çöküp boyun eğen uşaklardan lider ve kahraman çıkmaz” diyorum.
İşte Maltepe’de Kentsel dönüşüm ve büyük arazilerin yanlış uygulamasında yapılan işlerin nerelerde planlandığının bir göstergesi bu görüşmeler olabilir mi? Bu konuyu Başkanın açıklaması gerekir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP