DOLAR 13,57130.92%
EURO 15,38670.27%
ALTIN 790,640,59
BITCOIN 565480-0,48%
İstanbul

KAPALI

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

Maltepe Ardahanlılar Derneği Ramazan Etkinlikleri

Maltepe Ardahanlılar Derneği Ramazan Etkinlikleri

ABONE OL
Şubat 28, 2021 15:02
Maltepe Ardahanlılar Derneği Ramazan Etkinlikleri
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ BAŞKANLIĞINDAN Maltepe Ardahanlılar Derneği olarak Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında aşağıda belirtilen etkinlikler gerçekleştirilmiştir:

1- Yönetim kurulumuzun almış olduğu kararlar doğrultusunda ve daha önceden planlanan projelerimiz bu ay içerisinde gerçekleştirilmiş bulunmaktadır.
2- Bu projeler kapsamında Ramazan ayı olmasından kaynaklı olarak özellikle yoksul ve yardıma muhtaç aileler tespit edilerek yaklaşık 200 aileye yiyecek kolisi dağıtılması hedeflenmiş, hem bağışta bulunan üyelerimiz hem de yardımsever kişiler tarafından derneğimize verilen yardım kolileri derneğimize müracaat eden ve derneğimiz tarafından belirlenen yaklaşık 110 aileye verilmiştir.
yardım kolileri
3- Yine derneğimize başvuran ve kaynağı 5 hayırsever üyemiz tarafından karşılan, birisi Hukuk fakültesi, diğeri Tıp fakültesinde, öğrenim gören iki üniversite öğrencisine 2000 TL. birisi de lise de öğrenim gören öğrencimize 400 TL. nakit öğrenim yardımı yapılmıştır.
4- 11 Haziran 2018 günü kaynağı hemşerimiz dahi olmayan ve derneğimizin etkinliklerinin takipçisi olan ve bu etkinliklerin doğru yerlere dönük yapılmasını gören üç yardımsever vatandaşımız ve dernek yöneticilerimizin de katkılarıyla ON adet çocuk bisikleti derneğimiz aracılığıyla alınarak ve orada yaşayan çocuklarının ihtiyacı olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Maltepe Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumunda (Çocuk Sevgi Evleri) yaşayan kimsesiz çocuklara Bayram hediyesi olarak verilmiştir.
bisiklet yardımı

5- Ramazan ayı münasebetiyle 18 Mayıs 2018 Cuma günü, Maltepe Belediyesi’nin maddi ve manevi destekleri ve derneğimizin bütçesinden Ardahanlı hemşerilerimiz öncelikli olmak üzere, tüm üyelerimiz, fahri üyelerimiz ve Maltepe Siyasi Parti temsilcileri, STK’ları ve basın olmak üzere yoğun katılımlı bir kitleye iftar yemeği verilmiştir.
6- Ayrıca 06 Haziran 2018 Çarşamba günü Maltepe Belediyesi tarafından kurulan Down Sendromlu kişilerin eğitildiği Üreten Engelliler Merkezindeki tüm öğrenciler, aileleri, öğretmenleri ve bu kurumun oluşturulmasına vesile olan Maltepe Belediyesi Meclis üyesi Tülay Düztaş, sponsor olan dernek üyelerimiz ve tüm yönetim kurulu üyelerimizin katılımıyla bir iftar yemeği düzenlenmiştir. Ayrıca bu öğrenciler içerisinde maddi sıkıntısı olan bir öğrenciye nakit para desteğinde bulunulmuştur.
7- Ardahan İli Hanak İlçesi Binbaşak Köyü Derneği’nin iftar davetine Maltepe Ardahanlılar Derneği Yönetim Kurulu olarak katılım sağlanmıştır.
8- Pendik KAI Derneği’nin iftar davetine Maltepe Ardahanlılar Derneği Yönetim Kurulu olarak katılım sağlanmıştır.
İftar daveti

9- Pendik Ardahan İl Derneği’nin iftar davetine Maltepe Ardahanlılar Derneği Yönetim Kurulu olarak katılım sağlanmıştır.

10- Üsküdar Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın iftar davetine Maltepe Ardahanlılar Derneği Yönetim Kurulu olarak katılım sağlanmıştır.

11- Maltepe İYİ Parti’ nin davetine Maltepe Ardahanlılar Derneği Yönetim Kurulu olarak katılım sağlanmıştır.

12- Maltepe MHP’nin iftar davetine Maltepe Ardahanlılar Derneği Yönetim Kurulu olarak katılım sağlanmıştır.
13- Maltepe Belediyesi Üreten Engelliler Merkezine derneğimiz üyeleri tarafından akıcı bir şekilde malzeme desteği sağlanmaktadır. Bu etkinlikler kapsamında canla başla çalışan Yönetim Kurulumuza, derneğimize destekte bulunan üyelerimize, hemşerilerimize ve hemşeri olmayan fahri üyelerimize, ilgi gösteren Maltepe ve Ardahan basınımıza, STK’larımıza, Siyasi partilerimize, kurum ve kuruluşlarımıza ve özellikle de Maltepe Belediyesine şükranlarımızı belirtir; Maltepe ve Ardahan basınımızın bilgilerine ve değerlendirmelerine saygıyla sunarız.
11 Haziran 2018 Yönetim Kurulu Adına Yaşar GELER Maltepe Ardahanlılar Derneği Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP