DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 484594-11,87%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

MALTEPE BELEDİYESİNDEN ANAYASAL SUÇ!

MALTEPE BELEDİYESİNDEN ANAYASAL SUÇ!

ABONE OL
Şubat 28, 2021 14:41
MALTEPE BELEDİYESİNDEN ANAYASAL SUÇ!
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Korona Virüs salgını nedeniyle ülke çapında başlatılan ilaçlama çalışmaları nedeniyle Maltepe belediyesinin ilçede yaptığı ilaçlama çalışmalarında Maltepe cem evi’ni ilaçlamadığını ‘BELEDİYENİN ALEVİLERE DÜŞMANLIĞINI KORONA VİRÜS BİLE ENGELLEYEMEDİ‘ başlığıyla haberini yapmıştık.

Söz konusu haberimiz üzerine Maltepe ilçesi halkından ve Alevi toplumundan gelen yoğun tepkiler üzerine belediye kendi resmi web sayfasına her ne kadar bir açıklama yaparak kendini aklamaya ve gerçek niyetini örtbas etmeye çalışmış olsa da alevi toplumuna karşı ayrımcı bir uygulama yaptığı somut bir gerçektir.

Ne yazık ki, Belediye yönetimi kendi resmi web sayfasına koyduğu bu açıklamayı kamuoyu adına objektif gazetecilik yaptığını zanneden ve belediyeden nemalanan bazı gazeteler tarafından da süratle servis edilmesi ve alevi toplumunun ilçede ki tek Cemevine karşı belediyenin bu ayrımcılığını desteklediği izlenimi verdi.

Maltepe Cem evi yönetimi Toplumun sağlığını açısından, topluma ait Cemevinin ilaçlanması için Maltepe belediyesine yaptığı yazılı müracaatta rağmen belediye yönetimi CEMEVİNİ ilaçlama kapsamı dışında tutmuştur. Bu vahim sonucu öğrenen vatandaşlarımızdan gelen yoğun tepki üzerine kendilerini kurtarmak adına işledikleri suçun paniğiyle resmi web sayfasında ‘İbadethaneler İlaçlandı’ manipülasyonu yaparak kendini kurtarma çabası içine girdi.

Cem evi yönetimince Maltepe belediyesine yaptığı yazılı müracaata rağmen ilaçlamayı program dışı bırakılarak sürüncemede bırakıldığını öğrenince çareyi İBB (İstanbul Büyük Şehir Belediyesine) başvurmuş ve Büyük şehir bu talebi değerlendirmeye alarak Cem evi yerleşkesini ertesi günü ilaçladı.

MALTEPE BELEDİYESİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI 10. MADDENE AYKIRI DAVRANMIŞTIR

Maltepe belediyesinin bu ayrımcı uygulamasıyla Anayasanın 10. Maddesi olan ve ‘’Devlet organları ile idare makamlarının tüm işlemlerinde ve her türlü kamu hizmetlerinden yararlanan her kes kanun önünde eşittir. ‘’Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.” İlkesine aykırı davranarak anayasa suçu işlenmiştir. 

BELEDİYE YÖNETİMİNİN KENDİNİ AKLAMA ÇABASI,

İşte Maltepe Belediyesinin 17.03.2020 Tarihli açıklamaSI,

‘’Maltepe Belediyesi, dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de görülen koronavirüs vakalarının ardından, ilçede Kaymakamlık ve Emniyet gibi devlet dairelerini, okulları ve ibadethaneleri dezenfekte etti. Türkiye’de de görülmeyen başlayan koronavirüs vakalarına karşı aldığı önlemleri sıklaştıran Maltepe Belediyesi, ilçede bulunan kamu binalarıyla, devlet dairelerini, odaları, okulları ve ibadethaneleri dezenfekte etmeye başladı. Toplamda 3 ekip ve 6 kişilik bir personelle çalışmalarını sürdüren Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, İlçe Kaymakamlığı, Askerlik Şubesi Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Kent Konseyi, polis karakollarında çalışma yaptı. Alınan önlemlerle ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Kılıç, bakanlıkların aldığı önemlere uyulmasını söyleyerek, “İlçemizde başta kamu kurumları olmak üzere birçok noktada dezenfekte çalışması yapmaya başladık. Bunları arttırarak devam edeceğiz. Bu olağanüstü dönemde hijyen ve temizliğimize dikkat etmemiz gerekiyor. Herkese sağlıklı günler diliyorum” dedi.”

CEVAP VERİLMESİ GEREKEN SORULAR:

-Maltepe belediyesi olarak ‘İbadethaneleri İlaçladık’ açıklamanızla resmi başvuru yapılmasına rağmen ilaçlamadığınız Cemevini ibadethane olarak görmüyor musunuz? Madem Cemevi nezdiniz de ‘İbadethane’ değil, 2014 de chp gurubu ile belediye meclisinde aldığınız ”Cemevi İbadethanedir” kararı siyasi bir şov muydu?

-Resmi açıklamanızla Maltepe halkına ve Türkiye kamuoyuna aleni olarak neden yalan beyanda bulunuyorsunuz?

-İlçede ki kamu kurumlarını, camileri, okulları ilaçlarken resmi ve başvuruya rağmen ilçenin tek Cemevini ilaçlamamanız TC. ANAYASASININ en temel maddelerine aykırı değil mi?

-Maltepe belediyesi dahilinde olduğu CHP parti ilkelerine ve TC. Anayasasına aykırı davranan Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç’ı CHP içinde kim koruyor-kolluyor?

-Chp genel merkezi başta iktidar partisi olmak üzere bir çok konuda Anayasaya aykırı iş ve işlemlerden dolayı ”ANAYASAYA UYUN” çağrısını sık sık yaparken kendi Maltepe belediyenizin Anayasaya aykırı eylemlerine neden-niçin göz yumuyorsunuz, buna sesiniz neden çıkmıyor?

18 Mart 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

blank
http://ozgurifade.com.tr/belediyenin-alevilere-dusmanligini-korona-virus-bile-engelleyemedi/?fbclid=IwAR0CLIXL4frsJuhKn1reI16mfbUIFdwQwZvNJ2ClGDemK6tWCEu0YuYN45Y
blank
http://ozgurifade.com.tr/belediyenin-alevilere-dusmanligini-korona-virus-bile-engelleyemedi/?fbclid=IwAR0CLIXL4frsJuhKn1reI16mfbUIFdwQwZvNJ2ClGDemK6tWCEu0YuYN45Y

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP