DOLAR 13,55480.16%
EURO 15,38680.42%
ALTIN 794,810,70
BITCOIN 5721521,12%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

18:11

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Maltepe Kaymakamlığı Gaziler Günü Nedeniyle Yemek Düzenledi

Maltepe Kaymakamlığı Gaziler Günü Nedeniyle Yemek Düzenledi

ABONE OL
Şubat 28, 2021 15:01
Maltepe Kaymakamlığı Gaziler Günü Nedeniyle Yemek Düzenledi
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maltepe Belediye Başkanı Meftun Dallı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz Gaziler Günü nedeni ile düzenlenen yemekte  konuşma yaptılar:

 

Şehit yakınları ve gaziler için düzenlenen yemekte konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘Bizim başka gidecek yerimiz yok olsa da vatanımızı terk etmektense ölmeyi tercih eder gitmeyiz’ dedi.
Maltepe’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında şehit aileleri ve gazilerimiz için Kaymakamlık tarafından bir yemek organize edildi.  Cevahir Hotel İstanbul Asia’da düzenlenen yemeğe Maltepe’deki şehit aileleri,  gaziler ve yakınları katıldı. Yemekte, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, 23. Motorlu Piyade Tugay Komutan Albay Ahmet Yalçın İskender,  CHP Meclis üyesi Temel Tellioğlu, Ak Parti Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Davut Yavuz, MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, kurum amirleri ve muhtarlar yer aldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan yemeğin ardından bir konuşma yapan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, “Bizim başka gidecek yerimiz yok, olsa da çarpışarak ölürüz gitmeyiz’ dedi.
15 Temmuz’da hain darbe girişimi ile ülkemizin karşı karşıya kaldığını belirten Kaymakam Dallı şöyle devam etti: ‘15 Temmuz’un ikinci yıl dönümü. İki yıl önce hain bir darbe girişimiyle ülkemiz karşı karşıya kalmıştı. İlçemizdeki şehit yakınları  ve gazilerimizle bir araya geldik. Şu anda eş zamanlı olarak  Türkiye’deki bütün  ilçelerde gazilerimiz ve şehit yakınları aynı burada olduğu gibi bir aradalar. Bu da sembolik olarak son derece önemli ve değerlidir diye düşünüyor, geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.
Ülkemizin geleceğini karartmaya  teşebbüs ettiler
İki yıl önce ne olmuştu? İki yıl önce bildiğiniz gibi bir darbe girişimiyle uluslararası güçler ülkemizi  bir kere daha boyun eğdirip, ülkemizin geleceğini bir  kere daha karartmaya teşebbüs ettiler. Bunu da nasıl yaptılar? Yaklaşık 40 yıl boyunca  ülkemizin içinde çeşitli kurumlarda yuvalandırıp besledikleri bir grubu o akşam öne sürerek  yapmaya çalıştılar. Ancak unuttukları bir şey vardı. O da şuydu. Bu topraklar daima göğsünde kahramanlar beslemiştir. Ve bu kahramanlar, bu yiğitler ihtiyaç olduğu anda ortaya çıkmış ve bu ülkenin geleceğini, bu ülkenin geleceğini ipotek altına alınmaktan kurtarmıştır.  15 Temmuzda da çıplak göğüsleriyle tanklara tüfeklere karşı çıkarak burada bir kere daha kahramanlıklarını  göstermiştir. Minnet ve şükranlarımızı ifade ediyorum. Aynı şekilde bu ülke için canını veren ve canını ortaya koyan şehitlerimiz, gazilerimize de bir kere daha minnet ve şükranlarımızı ifade ediyorum. Bundan sonra da benzer durumlar ortaya çıktığında inanıyorum ki bu millet aynı cesaret, aynı imanla buna karşı koyacaktır.
Yine aynı şekilde çarpışarak  bu topraklarda ölürüz
Biz bunları  unutmayalım, unutturmayalım. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da 15 Temmuz’u aynı tazelikte yaşamaya yaşatmaya devam edeceğiz, asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Böyle bir lüksümüz yok. Bildiğiniz gibi bizim bu topraklardan  başka gidecek yerimiz yok. Suriye’den  insanlar geliyor, Afganistan’dan, başka yerlerden  geliyorlar. Son  iki yüzyıldır Kafkaslar’dan, Balkanlar’dan  her taraftan gelen insanlara bu vatan kucağını açtı, kabul etti. Onlara burada bir vatan sundu. Ancak bizim  gidecek başka bir yerimiz yok. Olsa da gitmeyi istemeyiz. Bizim karakterimizde yok, olmaz. Öyle bir durumla  karşılaştığımızda  yine aynı şekilde çarpışarak  bu topraklarda ölürüz. Bir kez daha  şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa ve sağlıklı ömür diliyorum” dedi.
Boyraz; Coğrafya kaderdir
Ak Parti İstanbul Milletvekili  Osman Boyraz ise yaptığı selamlama konuşmasında, “Anılmaya, tarihe iz düşen, tarihe not düşen kahraman gazilerimiz varken, şehitlerimizin yakınları varken, benim susmam gerekir diye düşünüyorum. İyi ki varsınız.   Burada terörle mücadele de şehit olan, 15 Temmuz hain darbe girişimi  sonucu şehit ve gazi olan hem yakınları hem gazilerimiz olarak bu ülkede, bu topraklarda, bu ortamlarda bir araya gelebiliyorsak bundan emin olun ki şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir.  Bir düşünür şöyle ifade eder: Coğrafya kaderdir. Bizim coğrafyamızın da kendine özgü ait özellikleri vardır. Bu topraklarda bin yıldan beri medeniyetler kurulmuş, imparatorluklar kurulmuş, buradan çıkan imparatorluklar dünyaya adaleti dağıtmış, dünyaya merhameti dağıtmış, dünyada nerede  zulüm  varsa orada zulmü durdurmak adına mücadele  etmenin hep onurunu yaşamıştır. Bosna Hersek’in bir kentine gittiğimizde bir papaz  efendi Fatih Sultan Mehmet Han’ın orayı fethettiğinde yayınladığı bir ahidnameyi bize getirdi.  Ne diyordu  bu ahidnamede; Burada herkes inanıcına göre yaşayacak kimsenin inancından dolayı aşağılanmayacak ve ibadethanelere de kimse müdahale etmeyecek. İşte o günden bu güne o papaz efendinin söylediği  altıyüz yıla yakındır biz bu topraklarda Fatih Sultan Mehmet Han’ın ahidnamesiyle  huzur içinde dinimizi,  inancımızı yaşadık.
Tüm dünya şunu gördü ki bu millete  asla diz çöktürülemez
Değerlerimize ait ne varsa yaşadık. Biz  böyle bir medeniyetin torunlarıyız. Böyle bir medeniyetin taşıyıcısıyız. Dolayısıyla da  dünyaya yeniden bir adalet, yeniden bir merhamet ışığı yanacaksa bu topraklardan yanacak. İşte bunu bilenlerde bu topraklarda  her zaman olduğu gibi 30, 40, 50, 100 yıl önce olduğu gibi bu topraklarda bu milletin aya kalkmasını engellemek adına kimi zaman pkk terör örgütü kimi zaman pyd kimi zaman fetö kimi zaman daiş  hiçbir zaman bitmeyen terör unsurlarıyla dışarda ki emperyal güçler ve içerideki iş birlikçileri bu toprakların insanlarına maalesef gün yüzü göstermemenin mücadelesini yaptılar. Ama biz de biliyoruz ki vatan denildiği zaman, bayrak denildiği zaman, ezan denildiği zaman, bunu bir namus bilerek nasıl savunduğumuzu 15  Temmuz akşamı bu millet tanka tüfeğe doğru gövdesini siper  ederken, ırmak olup nehir nehir çağlarken,  tüm dünya şunu gördü ki bu millete  asla diz çöktürülemez. Nereden gelirse gelsin. Hangi yöntemle gelirse gelsin, aziz milletimiz  15 Temmuzda ve ondan önce ki terörle mücadelerde, daha da geriye gidersek Çanakkale de Galiçyada nasıl destanlar yazdıysa 15 Temmuz’da ve ondan sonra ki süreçte  şunu biliyor. Neyle gelirseniz gelin, sen susacak ezanımız, ne inecek bayrağımız, ne  diz çökecek milletimiz ne de  verecek bir karış toprağımız yok diyor, bu duygularla  şehitlerimiz saygıyla anıyor, gazilerimiz önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.
yemek

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP