DOLAR 13,52570.01%
EURO 15,4674-0.03%
ALTIN 789,940,06
BITCOIN 580564-0,62%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

MASKE GÖNDERDİK TURİST GÖNDERMİYORLAR, HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK!

MASKE GÖNDERDİK TURİST GÖNDERMİYORLAR, HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK!

ABONE OL
Ocak 20, 2021 23:59
MASKE GÖNDERDİK TURİST GÖNDERMİYORLAR, HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK!
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MASKE GÖNDERDİK TURİST GÖNDERMİYORLAR, HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK!
Çavuşoğlu maske hibe ettikleri ülkelerden turist akını olacağını sanmış: Hayal kırıklığına uğradık
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Turist gönderen tüm ülkeler ile irtibatlarımızı sürdürdük. Bazı ülkelerin Türkiye’yi riskli gruba alması konusunda hayal kırıklığına uğradık. Bizim turizm endüstrimiz yabancı turistlerin de hizmetine hazır” dedi…

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının uluslararası ilişkilere etkisiyle ilgili olarak “Bu süreçte Türkiye 120’den fazla ülkeye tıbbi ekipman sağladı. Biz bir yandan Kovid-19 ile mücadele ederken gücümüzü de dünyaya gösterdik” dedi.

Bunu turizme bağlayan Çavuşoğlu, şunları söyledi: Turist gönderen tüm ülkeler ile irtibatlarımızı sürdürdük. Bazı ülkelerin Türkiye’yi riskli gruba alması konusunda hayal kırıklığına uğradık. Bizim turizm endüstrimiz yabancı turistlerin de hizmetine hazır.

Türkiye’ye gelen bütün turistlerin tatillerini güvenli bir şekilde geçirmelerini istiyoruz. Konuklarımız Türkiye’den ayrılmadan önce test yaptırmak istiyorsa biz buna hazırız. Bizim alt yapımız buna uygun. Türkiye’den ayrılacağı zaman test yaptırmak isterse konuğumuz, yapacağız.

Çavuşoğlu, Almanya – Türkiye ilişkileriyle ilgili olarak da şunları söyledi:
Almanya’yla Türkiye arasındaki ilişkiler sadece turizmle ilgili tabii ki değil. Birtakım kriterler belirlenmesi gerekiyor. Bu tür kriterleri turizm sektörü ve sağlık sektöründeki uzmanlar belirleyecek. Dünyada kaç tane AB ülkesi Kovid-19’a karşı Türkiye’den daha iyi bir performans gösterdi. toplumsal.com

TURİST GÖNDERMEDİ DİYE NİYE KIRILIYORUZ!

Bu konuda sanırım anlamakta zorluk çektiğimiz bazı ülkelerin vatandaşlarının sağlıklarını gerçekten önemsemeleri ve hayatlarını korumaları. İster istemez insanın aklına şunu sormak geliyor haliyle ”Maskeyi turist rüşveti için mi göndermiştik ki” diye.
22 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP