DOLAR 13,5246-0.46%
EURO 15,4809-0.99%
ALTIN 789,91-0,67
BITCOIN 584829-0,01%
İstanbul

AZ BULUTLU

15:45

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

MEB İNATLAŞMAKTAN VAZ GEÇTİ ÖĞRENCİLERİN HAYATI ŞİMDİLİK KURTULDU

MEB İNATLAŞMAKTAN VAZ GEÇTİ ÖĞRENCİLERİN HAYATI ŞİMDİLİK KURTULDU

ABONE OL
Ocak 20, 2021 18:07
MEB İNATLAŞMAKTAN VAZ GEÇTİ ÖĞRENCİLERİN HAYATI ŞİMDİLİK KURTULDU
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de okulların açılış takvimi belli oldu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye’de okulların 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle açılacağını duyurdu. Yüz yüze eğitime ise 21 Eylül’den itibaren kademeli olarak geçilecek.

blank

Türkiye’de okulların pandemi dönemindeki açılış takvimi belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye’de okulların 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle açılacağını duyurdu. Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime ise kademeli olarak geçileceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “21 Eylül’de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda, aşamalı ve seyretilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak” dedi.

Yüz yüze eğitime ilişkin, “Hangi yaş gruplarında öncelikli olarak başlayacağı hususunu bilim insanlarının tavsiyeleri doğrultusunda belirleyeceğiz” diyen Selçuk, “Seyreltilme sonucunda oluşabilecek açık, uzaktan eğitimle, canlı dersler, EBA TV vasıtasıyla giderilecek” ifadesini kullandı.

Selçuk, “Dileyen özel okullar, 17 Ağustos itibarıyla uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetine başlayabilecek” diye ekledi.
Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle okullar geçen Mart ayında kapanmış ve uzaktan eğitime geçilmişti.

Bilim Kurulu’nun önerisi
Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un açıklamasından kısa süre önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun, “yüz yüze eğitimin, en az bir ay boyunca başlatılmaması” yönündeki tavsiyesini kamuoyuna duyurmuştu.

Bilim Kurulu, Koca’nın başkanlığında “eğitim” gündemiyle toplanmıştı. Bakan Koca, toplantı sonrası “Önerimiz, yüz yüze eğitimin, en az bir ay boyunca başlatılmaması, gerekirse online yapılması, yüz yüze eğitime kademeli geçilmesi yönünde” dedi. Koca, “Önümüzdeki günlerde Kovid-19 iletişimi konusunda yeni çalışmalar ortaya koymaya çalışacak, düzenlemelere gideceğiz” ifadesini kullandı.

Yeni vaka sayılarına ilişkin değerlendirmede de bulunan Koca, “Artış bu hızla devam ederse bir daha yaşamak istemediğimiz ağır tedbirlere dönmemiz gerekebilir” ifadesini kullandı. (DW/CÖ,JD)
12 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

Bu Konuyla İlgili Daha Önce Yapılan Haber Arşivi:

http://ozgurifade.com.tr/egitim-bakani-ziya-selcuka-acik-mektup/
http://ozgurifade.com.tr/okullari-yeniden-acma-karari-sorumlulugunu-kim-ustlenecek/
http://ozgurifade.com.tr/okullarin-acilmasi-ve-cocuklara-maske-kararina-ailelerden-tepki-buyuyor/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP