DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 483483-11,86%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

MEMLEKET HAREKETİ 24. DURAK UŞAK 25 AFYONKARAHİSAR

ABONE OL
Ocak 21, 2021 18:21
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MEMLEKET HAREKETİ 24. DURAK UŞAK 25 AFYONKARAHİSAR
İnce’ye Uşak’ta yoğun ilgi!
Muharrem İnce, Sivas’tan başlattığı “Bin Günde Memleket Hareketi” programı kapsamında Uşak ve Afyonkarahisar’da programlarını sürdürdü. ‘Memleket Hareketi’ ile Türkiye’yi karış karış gezmeye başlayan Muharrem İnce’nin bugünkü durağı Uşak oldu.


Muharrem İnce, şehir merkezinde yaya olarak yürüyerek esnafa hayırlı işler diledi. Vatandaşlarla öz çekim yapan Muharrem İnce’ye Uşaklılar yoğun ilgi gösterdi.

Muharrem İnce, Uşak’ta esnaf ve vatandaşlarla buluştu.
Sivas’tan başlattığı “Bin Günde Memleket Hareketi” programı kapsamında kente gelen İnce, İsmet Paşa Caddesi’nde esnafı ziyaret etti.

blank

İnce, gazetecilere Memleket Hareketi’nin kurucusu olan arkadaşlarıyla nöbetleşe olarak ziyaretlerini sürdürdüğünü söyledi. Başlattıkları program kapsamında 24’üncü ili ziyaret ettiklerini aktaran İnce, 81 ili tamamladıktan sonra büyük ilçelere ve köylere de gideceklerini ifade etti. Türkiye’nin barışmaya ihtiyacı olduğunu aktaran İnce, şunları kaydetti:

blank

“Türkiye’nin salıdan salıya birbiriyle kavga eden iktidara ve muhalefete ihtiyacı yok. Türkiye’nin Uşak battaniyesinin sıcaklığına ihtiyacı var, kucaklaşmaya ihtiyacı var. Biz yılmadan, bıkmadan, usanmadan ama tedbirlerimizi de alarak, kendimizi ve sizleri koruyarak Türkiye’yi karış karış dolaşıp dertlerimizi anlatmaya çalışıyoruz. Dertleri dinlemeye çalışıyoruz. Milletin derdine derman olmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin barışmaya, kucaklaşmaya, sıcaklığa ihtiyacı var.”

blank

MEMLEKET HAREKETİ 25. DURAK AFYONKARAHİSAR
Muharrem İnce, Afyonkarahisar’da esnaf ziyareti yaparak vatandaşlarla sohbet etti.
Sivas’tan başlattığı “Bin Günde Memleket Hareketi” programı kapsamında kente gelen İnce, kentin en işlek caddesi olan Uzun Çarşı’da esnafı ziyaret etti.

İnce, Anıtpark’ta bulunan Utku Anıtı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, dünya da bir yeni normal olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:
” Yeni bir durum var. Yani pandemiden öncesi ve pandemiden sonrası diye bir durum var. Bu salgınla birlikte her şey değişti. Sağlıkta artık tedaviden ziyade korunma öne çıktı. Eğitim uzaktan olmaya başladı. Ticaret internet üzerinden olmaya başladı. Her şey, her şey aklınıza ne geliyorsa. Televizyon kanalları çok fazla izlenmez oldu. Gazeteler internet üzerinden okunur oldu. Siyasette bundan nasibini alacak tabi ki. Siyasette önceden şöyle yapıyorduk, bir araya geliyorduk.

blank

Önceden duyuru yapıyorduk. Partiye, örgütlere, medyaya şu gün şu saatte, şurada miting yapacağız diyorduk. Millet oraya toplanıyordu. Siyasetçi de gelip oraya konuşmasını yapıyordu. Artık bu yeni durumda bu mümkün değil. İnsanları bir araya toplayıp, toplu mekanda onlara konuşmak yerine siyasetçi onların tek tek ayağına gidecek. Biz de bunu yapıyoruz. Şehrin en işlek caddesine giriyoruz, orada esnafı dolaşıyoruz. 81 vilayeti bu şekilde gezip sokakta insanlarla dertleşiyoruz, basınla bilgilerimizi paylaşıyoruz.”

blank

Bu ülkenin barışmaya, üretmeye ihtiyacı var
“Bu ülkenin gerçekten yerli siyasetçilere ihtiyacı var. Bu ülkenin bir barışmaya, bu ülkenin bir üretmeye ihtiyacı var” diyen İnce, “Üretim ekonomisini kurmaya ihtiyacı var. Şeffaf bir kamu yönetimine, liyakatin öncelikli olduğu bir kamu da yükselmeye ihtiyacı var. Planlamaya ihtiyacı var. Türkiye’de yüzlerinin gülmesi lazım insanların. OECD ülkeleri arasında 15 yaşında çocuklar üzerinde yapılan bir araştırmada en mutsuz çocuklar bizim çocuklarımız. Bizim ülkemizin çocuklarına güzel hayaller kurdurmamız lazım. Ben onların bir fizik öğretmeni ağabeyleri olarak onlara diyorum ki ‘çocuklar moralinizi bozmayın, size güzel hayaller kurduracağız.’” diye konuştu.
29 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP