DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 494569-9,46%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

MEMLEKETTE GÜZEL ŞEYLERDE OLUYOR, YOK BÖYLE BİR MUHTAR

ABONE OL
Ekim 12, 2020 22:07
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Belediye Başkanı Diye Ortalarda Dolaşanlara Ders’
Sinop’un Saraydüzü ilçesine bağlı Uluköy Muhtarı Cemil Başoğlu yaptığı işler ile diğer muhtarlara örnek teşkil ediyor. Köye güneş panelleri kuran, itfaiye aracı kazandıran ve fırın inşaatına başlayan muhtar, şimdi de doğal gaz getirmeyi planlıyor.

blank

Daha önce köye kurdurduğu güneş panelleri ile gündeme gelen Uluköy Muhtarı Cemil Başoğlu, köyde eksikliği hissedilen birçok konuda çalışma gerçekleştiriyor. Köye ilk olarak güneş panelleri kuran Başoğlu, buradan yılda 50 bin TL tasarruf ediyor.

blank

Çalışmalarını sürdüren Muhtar Cemil Başoğlu, köye muhtemel yangınlarda ilk müdahale için kullanılmak üzere itfaiye aracı kazandırdı. Bunun yanında fırın inşaatına da başlayan Cemil Başoğlu, köylünün kendi ekmeğini üreteceğini ifade etti.

blank

İleriye dönük çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başoğlu, “Köyümüzün sorunlarını bir bir ele alıyoruz,gece gündüz ne yapabiliriz diye düşünerek hareket ediyoruz. Bu kapsamda köyümüze olası yangınlarda kullanılmak üzere bir adet itfaiye kazandırdık.Yine köyümüzün kendi ekmeğini üretmesi için bir fırın inşaatına da başladık.500 tonluk içme suyu deposu ile su sorunumuzu çözdük.Yol sorunlarımız da asfaltlama çalışmalarımız da devam ediyor.İleriye dönük yapmış olduğumuz çalışmalar için de girişimlerimiz var ,inşallah doğalgazı köyümüze getireceğiz.Tabi bu gibi hizmetleri yaparken bizlere desteğini esirgemeyen Saraydüzü Kaymakamlığına,Özel İdare Müdürlüğü ve personeline ,Bufaolu Et Döner sahibi Rasim Sütçüoğlu’na Çalışkanlar Oto Sami Çalışkan’a ve destek veren herkese tek tek köylüm adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. (İHA)

blank

MUHTAR BAŞOĞLU 2019 DA ŞÖYLE DEMİŞTİ:
Uluköy Muhtarı Başoğlu, “Elektriğe gelen zamlar bizi çok zor duruma soktu. Köyde sadece su pompası için 4 bin TL civarında fatura geliyor. Bu enerjiyi Allah’ın bize sunduğu güneşten de karşılayabiliriz. Çalışmalara başladık, güneş panellerimizi kuruyoruz. Bize yıllık 50 bin lira dolayında tasarruf oluşturacak. Biz de bu parayla daha farklı yatırımlar yapacağız” ifadelerini kullanmıştı.

blank

İŞTE BİR YIL ÖNCE YAŞANANLAR:
Uluköy Muhtarı Cemil Başoğlu’nun Yönetiminde Yapılan Uluköye Hizmet Getirme Toplantısında Köy Halkına Fayda Sağlayacak Önemli Kararlara İmza Atıldı.
Muhtar Cemil Başoğlu Toplantıda Alınan Kararları Sosyal Medya Hesabından Hemşehrilerine Duyurdu.

  • Su sayaçları sökülerek köy halkına su ücretsiz dağıtılacaktır.
  • Köy’de cenaze defin işlemlerinden sonra verilen yemek ikramının köy muhtarlığı tarafından karşılacaktır. ( ekstra istekler ücrete tabi olacaktır )
  • Elektrikli güneş paneli kurularak köyün su pompasına elektrik verilecek ve ileri tarihlerde köyün elektriklerine takviye yapılarak ucuz elektrik tüketimi sağlatılacaktır.
  • Su deposu yapılacaktır.
  • Okul bahçesi yeniden düzenlenecek
  • Spor sahası kurulacak
  • Mezarlık çevre düzenlemesi yapılacaktır.
    Tüm köylülerimize ve gurbetçi hemşerilerimize ilan olunur. ve alınan kararların hayırlara vesile olmasını dilerim.

09 Ekim 2019 da yaptığı bu açıklamalardan sonra çalışmalarına başlayan Uluköy muhtarı bir sene sonunda sözünü tuttuğu gibi köyü ve köylüleri için yeni faydalı projeleri hayata geçirmek için kolları sıvadı.
Sevgili muhtarımızı kutluyor başarılarının ve halkın faydasına projelerinin devamını diliyoruz.
13 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP