DOLAR 13,66890.05%
EURO 15,4614-0.02%
ALTIN 789,960,06
BITCOIN 582002-0,21%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

MUHARREM İNCE GÜMBÜR GÜMBÜR

ABONE OL
Ekim 31, 2020 22:39
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘İşte İnce Kadrosu’
Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’nde hangi isimler var? Canlı yayında açıkladı CHP ile arasına kara kediler giren Muharrem İnce, yol haritasını canlı yayında açıkladı. İnce, kurduğu Memleket Hareketi’ne dahil olan isimleri ve geçmişlerini sıraladı. Muharrem İnce: Ben mecbur muyum her hafta skandal olan bir partide siyaset yapmaya

blank

Muharrem İnce, “Ekibimiz kendisini tanıtacak, saat 11’de burada basın toplantısı yapacağız” demişti. CHP’den ayrılması ile oyların bölüneceği eleştirilerine de değinen İnce, “Tabi ki Millet İttifakının içindeyiz ama biz bir siyasi partinin yola çıkarken ittifakla yola çıkmamasını savunuyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Muharrem İnce ve Memleket Hareketi ekibi basın toplantısı düzenledi. İnce’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Ben mecbur muyum her hafta skandal olan bir partide siyaset yapmaya. Bu sistemde yüzde 50+1 olduğu için oy bölmek gibi bir durum yok. Benim cumhurbaşkanlığı adayı olmak gibi bir derdim yok. “Oy bölüyor” diyenler art niyetli. Biz gidip Cumhur İttifakı’nı mı destekleyeceğiz. Memleket batıyor, görmüyor musunuz?

Memleket kötü yönetiliyor, muhalefet de kötü yönetiliyor. Parti her hafta kendi içinde bir olayla uğraşıyor. Muhalefetin şu an en az yüzde 60 oyu olması lazım. Bir hafta mafya lideri CHP’li belediyeyi ziyaret ediyor, bir hafta Atatürk denmiyor. Millet aç, açıkta. Biz milleti dinliyoruz, millet parti kur derse kurarız. Parti kurma işine zamanı gelince bakarız. İttifakları gizli saklı değil mertçe yapın.

blank

YOL HARİTASINI AÇIKLADI

CHP’ye resti çeken Muharrem İnce, yol haritasını canlı yayında açıkladı. İnce, kurduğu Memleket Hareketi’ne dahil olan isimleri sıraladı. İnce’nin açıklamaları şöyle: Sosyal adalet, planlı kalkınma istiyoruz. Yolsuzlukla top yekün müdahale istiyoruz. Kamuda adaletli bir ücret dağılımı yapıyoruz. İşçilerin ve memurların temsiliyetinin arttığı toplu sözleşme istiyoruz. Tüm kamu kurumlarından güvenilir vergi istiyoruz. Yapacağız ve başaracağız.

blank

Bir ekmek bir kap su yetmez, hayvanı can kabul eden saygı gösteren bir düzenleme istiyoruz. Yapacağız ve başaracağız. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulanmadığı, uygulayanlara cezaların verildiği bir düzenleme istiyoruz. Esnaf ve sanatkarlar için adil bir rekabet ortamı istiyoruz. Kindar değil, kardeşce yaşamayı isteyen bir nesil istiyoruz. Gerçekleri saklayan değil, ortaya çıkaran bir basın istiyoruz. Eğitimde fırsat eşitliği istiyoruz. Köy okullarının yeniden açılmasını istiyoruz ve açacağız. Okulları öğretmenlerle buluşturmak istiyoruz. Çocuklara en az bir dil öğretmek istiyoruz.

Bilişime ulaşmakta yasakların kalktığı ucuz ve hızlı istiyoruz. Yurt dışında yaşama hayali değil, ülke içinde yaşamak isteyen bir nesil istiyoruz. Yapacağız ve başaracağız.

blank

İnce, kurucular kurulunu açıkladı:
Ahmet Özalp siyaset bilimi profesörü
Ali Rıza Büyükuslu, İşletme profesörü eski rektör
Ali Tunçcan, Uçak mühendisi
Alper Karaoğlan, tıp preofesörü
Ayber Yağız, endüstriyel tasarımcı
Ayşe Özsoya Sarıkamışlı,
Avukat Aykut Demiray, Bankacı
Barış Tuzlumbay, tıp profesörü
Berk Hacıgüzeller, finansal danşman
Berna Bütüner Karadeniz, siyaset bilimci
Bilim Neyaptı, iktisar doçenti
Burak Hasar, diş hekimi
Cüneyt Oğuz, yatırım bankacısı iş insanı
Çiğdem Bayraktar Örp, yazar yayıncı
Ebru Arıkan, iş insanı eğitimci
Erkin Şahinöz, FED eski ekonomisti, toplum bilimci
Gürbüz Evren, kalkınma uzmanı
Hüseyin Baraner, turizmci
Hüseyin Ercüment Değer,
Avukat İlhan Düzyürek, yönetici
İlkay Yıldırım, ekonomist sanayici
İpek Özkal, siyasal bilgiler doçenti
Mehmet Kazancıoğlu, makine mühendisi yatırım danışmanı
Mert Ünlü, ihracatçı
Meryem Şengül Kalap, gazeteci yapımcı
Muharrem Yıldız, eğitimci öğretim görevlisi
Muharrem İnce, fizik öğretmeni, eski milletvekili
Osman Kurtuluş, travmatoloji uzmanı
Osman Serkan İleri, doktor öğretim üyesi inşaat mühendisi
Özgür Serkan Yılmaz, üst düzey yönetici
Serkan Yahşi, inşaat mühendisi
Serkan Ufuk Akgün, sanayici
Sibel Aracı, psikiyatrist
Tolga Yüce, oyuncu yönetmen yapımcı
Yağız Elver, akademisyen
Zeynep Hazal Tulgar, üniversite öğrencisi
01 Kasım 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP