DOLAR %
EURO %
ALTIN 794,330,63
BITCOIN 5709480,83%
İstanbul
°

18:11

AKŞAM'A KALAN SÜRE

RUSYA’DA YAŞLI BAKIMEVİNDE YANGIN FACİASI 10 KİŞİ ÖLDÜ

RUSYA’DA YAŞLI BAKIMEVİNDE YANGIN FACİASI 10 KİŞİ ÖLDÜ

ABONE OL
Ocak 21, 2021 13:08
RUSYA’DA YAŞLI BAKIMEVİNDE YANGIN FACİASI 10 KİŞİ ÖLDÜ
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MOSKOVA, 11 Mayıs. / TASS /. Moskova Bölgesi’ndeki Ana Soruşturma Departmanı, TASS’a verdiği demeçte, Moskova dışındaki Krasnogorsk’ta on kişiyi öldüren yangının hatalı kablolamadan kaynaklandığını söyledi.

blank

Araştırmacılar, “Ön verilere göre yangına hatalı kablolama neden oldu.” Dedi. Darülaceze özel bir evde bulunuyordu. Müfettişler, güvenlik gereksinimlerini karşılayamayan ve iki veya daha fazla kişinin ihmal edilerek ölümüne yol açan hizmetlerin sunulması konusunda cezai soruşturma başlattı.

İtfaiyeciler daha önce 66 ve 90 yaşları arasındaki dokuz kişinin cesetlerini yanıklarla keşfetti ve diğer dokuz kişi hastaneye kaldırıldı. Daha önce, kolluk kuvvetlerinden bir kaynak yangının bir duş odasında başladığını ve hatalı bir kazandan kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Darülaceze bir bireyin kiraladığı bir kulübede yasadışı olarak çalışıyordu.

Yetkili, “Yangın 01: 09’da tamamen söndürüldü.” Dedi.
Yangın sırasında, sekiz personel de dahil olmak üzere 37 kişi hastanede kaldı. Acil servislerde TASS kaynağına göre 10 kişi öldü. On kişi kurtarıldı. Ancak, Moskova bölgesindeki Soruşturma Komitesi Ana Soruşturma Departmanından bir yetkili, TASS’a yangında dokuz kişinin öldüğünü söyledi.

İtfaiyeciler Moskova saat 23: 59’da yaşlılar için Vtoroi Dom (İkinci Ev) hastanesinde yangın hakkında bir sinyal aldı. İlk birimleri 12 dakika içinde olay yerine ulaştı. Binanın ikinci katında yangın çıktı. Açık yanma 00:32’de ortadan kaldırıldı. Ateş alanı 15 metrekare idi.

Ön verilere göre, yangının nedeni kazan dairesinde yakıt buharının patlamasıydı. Rusya Federasyonu Ceza Kanunu’nun iki maddesi uyarınca bir ceza davası açılmıştır. Bir kolluk kuvveti, bakımevinin kullanıma uygun olmayan bir binada bulunduğunu bildirdi.

Bu, Moskova bölgesindeki yaşlılar için özel bir kurumda bir yıl içindeki ikinci yangın. 8 Nisan günü akşam saat 9:30 sularında, sınırlı hareket kabiliyetine sahip kişilerin tedavi edildiği Moskova’daki 3. Myakininskaya Caddesi’ndeki Trety Vozrast (Üçüncü Yaş) bakım evinde yangın çıkmıştı.
11 Mayıs 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP