DOLAR 13,66890.05%
EURO 15,4614-0.02%
ALTIN 789,960,06
BITCOIN 582002-0,21%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

SES GELİYORSA TAŞI DOĞRU YERE ATMIŞIZ

SES GELİYORSA TAŞI DOĞRU YERE ATMIŞIZ

ABONE OL
Mayıs 6, 2021 16:20
SES GELİYORSA TAŞI DOĞRU YERE ATMIŞIZ
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Bir atasözü vardır. Taşı attığınız yerden ses geliyorsa doğru yere atmışsınız demektir.

Dün bir duyuru ulaştı elimize. Hazırladığımız bir haber ile ilgili! İşin garip tarafı bu duyuru haberde kesinlikle adı geçmeyen SİDAD yönetim kurulu tarafından hazırlanmış!

Haber nedir?

Maltepe Belediyesinin resmi sosyal medya hesabından bir duyuru yapılmış. Corona virüsle mücadele kapsamında 1 kamyon dispanser havlu, peçete, maske, kağıt havlu Maltepe Devlet Hastanesine ve Süreyya Paşa Göğüs Hast.ve Göğüs Cerrahisi Eğ.ve Ar. Hastanelerine Belediye Başkan yardımcıları Yahya Han ve Salih Kara eşliğinde dağıtıldı.

Burada basın olarak bizi ilgilendiren bu malzemelerin hangi firmadan alındığı, fiyatlarının ne kadar olduğu kısmı! Belediyenin duyurduğu ve Belediye Başkan yardımcıların dağıtımını yaptığı malzemelerin bedeli elbet belediyenin kasasından ödenmiştir.

Bilgi edinme kanunu kapsamında 10.04.2020 tarihinde 1213178 no’lu resmi başvuru ile Maltepe Belediyesine sorduk!

*Malzemelerin kalemsel miktarı nedir?

*Maltepe Belediyemize maliyeti ne kadar?

Her zaman olduğu gibi ‘’Kamuoyunu ilgilendirmez’’ anlayışıyla yanıt alamadık.

Araştırmak şart oldu tabii!

Ve öyle de yaptık!

Tedarikçi firmanın Yahya Han’a ait olduğunu öğrendik ve teyit ettik.

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun Başkan ve meclis üyelerinin yükümlülükleri 28. Maddeyi tekrar yazmayacağım. Bu kanuna göre suç işlenmiştir.

Şimdi SİDAD Yönetim kuruluna sormak isterim:

Bahsi geçen haberde size ait tek satırlık ibare yokken; tüm yasal sorumluluklarını yerine getirip işini yaparak, belediyenin yaptığı ve suç kapsamındaki bir işlemi ortaya çıkaran gazetemize saldırmak hatta iftiralarla tehditkar bir açıklama yapma cüretini nereden alıyorsunuz?

Derneğiniz üyesi Sn Yahya Han’ın Belediye Başkan Yardımcılığı görevini ve yükümlülüklerini göz ardı ederek hukuksuz bir işin içine girmiş olması sadece şahsını ilgilendirirken; böyle bir hukuksuzluğu dernek olarak sahiplenmeniz gerçekten ilginçtir.

Açıklamanızda sahtekarlık, özel hayata saldırı, ilgili şahsın yardımseverliğinden dem vurmuşsunuz.

Belediye Başkanı unvanı ile yapılan işler, bu unvanın sorumlulukları ile bağlayıcıdır. Özel hayat kapsamına alınamaz.

Sn Yahya Han bu malzemeleri bağışladı ise; Belediye yasa gereği bu bilgiyi neden vermedi, bunda halktan saklayacak kamuoyundan kaçıracak ne var ki bu bilgiyi vermekten kaçınıyorlar! ve siz haddiniz olmayarak kalkmış ucu açık mesnetsiz suçlamalarla gazetemize saldırıyorsunuz!

Yukarıda ayrıntıları ile anlattığımız izlediğimiz süreçte, tarafımıza yönelttiğiniz isnatlar suç kapsamındadır ve ayrıca uymakla mükellef olduğunuz Dernekler Kanununa da aykırı bir eylemdir. Bilginize!

Son olarak verdiğiniz bu ilginç tepki kamuoyunda derneğiniz ile ilgili bir çok kesimde çokça soru işareti oluşturmuş; bunun değerlendirmesini ve takdirini de başta SİDAD üyeleri olmak üzere Kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Biz gazete olarak yapılan her hukuksuzluğu sorgulamaya ve araştırmaya devam edeceğiz. Tabii yapılan hukuksuzlukları sahiplenenlerin nedenlerini de!

İbrahim BİLGİN / 30 Mayıs 2020

Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP